Şimdi Ara

DDR4 Anakarta DDR3 Ram

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
7.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni çıkan ddr4 anakartlara ddr3 ram takılabiliyor mu ?

• Mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Mümkün değil.
    Zaten Türkiye'de şu an ucuz anakart yok. Bende toplamayı düşündüm ama 3000 tl civarı tutuyor anakart, işlemci ve ram.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hardcore_Eater

Zaten Türkiye'de şu an ucuz anakart yok. Bende toplamayı düşündüm ama 3000 tl civarı tutuyor anakart, işlemci ve ram.

Alıntıları Göster
    Peki teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: FairyArmor

Peki teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    Eskiden olsa combo anakartlar çıkardı, ama şimdi çıkacağını zannetmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lunarstrain

Eskiden olsa combo anakartlar çıkardı, ama şimdi çıkacağını zannetmiyorum.

Alıntıları Göster
    belki ilerde combo olarak çıkarırlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Supervisor_

belki ilerde combo olarak çıkarırlar

x99 anakartlar 8 ram slotlu 8 tanede ddr3 olsa 16 ram slotu pci ex ram slotu falan çıkartsalar keşke böyle ddr2 ddr1 falan

i7 sistemim var ama 4 tane 512mb sd 133mhz ram kullanıyorum diyen birini görsek nolurdu acaba

Soruya gelince sanmıyorum çıkmaz combo board :)

• başlığa istinaden:
    - imkan ihtimal yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes P.

başlığa istinaden:
    - imkan ihtimal yok

5820k işlemci almak istiyorum ama sadece ram yüzünden bütçeyi aşıyor alamıyorum. 5820K yı acaba ddr3 anakarta takabilir miyiz ?

benim 32 gb rame ihtiyacım var ekonomik olsun diye 16 gb ram ile toplayacağım ki dd4 16 gb ram, ddr3 32gb ram fiyatına satılıyor. Bir çözüm öneriniz var mı yoksa 4790k lı sistemimi toplayım mı ?

DDR4 Anakarta DDR3 Ram
     DDR4 Anakarta DDR3 Ram

• frkn3d kullanıcısına yanıt
    Haswell-E destekli olan Z97 modellerinde kullanabilirsiniz.
    imzandan anladığım kadarıyla bu makineyi çizimde kullanacaksın o zaman şunu söyleyebilirim
    birisi ramde daha iyi ddr4den ve 2011-v3 soketteki bellek kontrolcüsünden bahsediyorum ve bu sistemle 5820k alırsan renderların daha kısa sürer
    diğeri ise ram miktarı fazla 32gb alırsan aynı fiyata çalışma alanın rahat olur eklediğin objeler artar ama render süresi uzar

yok eğer oyun için ise eğer 16 gb zaten iyi bir rakam renderda olsun oyunda olsun yeterli eğer imkanlar izin veriyorsa ben yeni nesli sevdim diyebilirim 2011-v3 soket alınabilir yoksa diğeride sizi üzmez artık o kadar iyi oldu ki makineler kötüsünü bile alsan iyi çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes P.

imzandan anladığım kadarıyla bu makineyi çizimde kullanacaksın o zaman şunu söyleyebilirim
    birisi ramde daha iyi ddr4den ve 2011-v3 soketteki bellek kontrolcüsünden bahsediyorum ve bu sistemle 5820k alırsan renderların daha kısa sürer
    diğeri ise ram miktarı fazla 32gb alırsan aynı fiyata çalışma alanın rahat olur eklediğin objeler artar ama render süresi uzar

yok eğer oyun için ise eğer 16 gb zaten iyi bir rakam renderda olsun oyunda olsun yeterli eğer imkanlar izin veriyorsa ben yeni nesli sevdim diyebilirim 2011-v3 soket alınabilir yoksa diğeride sizi üzmez artık o kadar iyi oldu ki makineler kötüsünü bile alsan iyi çıkıyor

Çizim işinde kullanacağım evet, sıkıntı şu 3000TL bütçe ile (aşmam mümkün değil normalde monitör dahil 3000 tl idi ben monitör hariç yaptım)

Anakart, işlemci, güç kaynağı, ram , kasa toplamam mümkün mü ?

Haswell e z97 demişsinizde ben birşey bulamadım hangi anakart bu ?

Öyle bir z97 yok. 2700'e anakart ram 5820k alınabiliyor ama anakart stoklara girmedi novabilgisayar'a bakın. eğer biraz daha beklersiniz belki 2500 e de alınabilir. Bende toplamayı düşünüyorum ama yinede pahalı... Güç kaynağınızıda evga süpernova g2 olarak değiştirin.. Konusu;http://forum.donanimhaber.com/m_96497418/tm.htm
  • quote:

Öyle bir z97 yok. 2700'e anakart ram 5820k alınabiliyor ama anakart stoklara girmedi novabilgisayar'a bakın. eğer biraz daha beklersiniz belki 2500 e de alınabilir. Bende toplamayı düşünüyorum ama yinede pahalı... Güç kaynağınızıda evga süpernova g2 olarak değiştirin.. Konusu;http://forum.donanimhaber.com/m_96497418/tm.htm

yok abi bütçeyi aşıyor kurtarsa tamamda ollmuyor, 4930k yı 1000tl civarına verseler ddr3 ram ile toparlardık ama böyle olacak gibi değil.

Artık 4790k yı OC yapar render alırız

PSU yu EVGA almak için bir neden göremedim ben zaten seasonicde karar kılana kadar 2 hafta uğraştım yine kafamı karıştırdınız

Bu arada 4 gün sonra sipariş geçmeyi planlıyorum son anda değişiklik seven biri değilim zaten gskiller temin edilemez duruma geçti bu yüzden kingston alacağım evga için çok etkili birşey söylemelisiniz ki evga alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frkn3d -- 11 Eylül 2014; 12:20:00 >

Ben satıcı değilim sadece öneri. Bende seasonic alacaktım ama vazgeçtim teknobiyotik ve akortek birbirine bağlı şirket sanırım ve sorun yaşayanlar var. Ayrıca başka bir ürün almak için aradım telefonlara bile çıkmıyorlardı...
  • quote:

Ben satıcı değilim sadece öneri. Bende seasonic alacaktım ama vazgeçtim teknobiyotik ve akortek birbirine bağlı şirket sanırım ve sorun yaşayanlar var. Ayrıca başka bir ürün almak için aradım telefonlara bile çıkmıyorlardı...

Ben oralardan almayacağım, hızlıaldan alacağım.
    Garanti problemi olunca ne olacak. Yanlış bilmiyorsam sadece akortek getiriyor o markayı.
  • quote:

Garanti problemi olunca ne olacak. Yanlış bilmiyorsam sadece akortek getiriyor o markayı.

Garanti işinden ben nefret eden biriyim zaten. Bütün malları garantisiz gibi alıyorum
  • quote:

Gene içime kurt düştü ya ne alacam şimdi ben

rm 850 mi alsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frkn3d -- 11 Eylül 2014; 14:25:12 >
    http://forum.donanimhaber.com/m_96010901/tm.htm Bu konuyuda okumanızda da yarar var. Bende kararsızım şu an pc yi alamıyorum ve hala araştırıyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.