Şimdi Ara

DC-DC KONVERTÖR YAARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 volt 40 amper bir kaynağım var. Bu 1 volt 40 amperi, 12 volta dönüştürüsem ortama 3 amper alacağımı tahmin ediyorum.

Bu devreyi çok aradım ama pek bişey bulamadım. Bana devreyi çizebilecek yada hazır devre görüntüsü varsa buraya ekleyebilecek arkadaşlara gerçekten minnettar olucam.

İnanın 1 haftadır arıyorum bulamadım, bana yardımcı olabilirmisiniz? Şimdiden tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

• Arkadaşlar herkese günaydın,

Bana yardımcı olabilecek yokmu ?
  • 1 voltta çalışan step up çok zor. Ac olsaydı eğer, en azından 50w bir trafoya 1/12 oranlı şekilde tekrar sarılarak 12V çıkış alınabilirdi. 3-4V civarı için devreler mevcut ama 1v çok düşük bir gerilim.
  • Anladım hocam,

Peki smps ile yapılabilirmi?
  • 1v ile çalışan smps entegresi yok sorun burda entegreyi 12 volt ile harici beslemen uğraştığına değmez hem 1 volt 40 a güç kaynağını nerden buldun kullanım alanını merak ettim. Hazır adaptör al kullan. Ya da öğrenmek içinse uc3843 lü birsürü smps örnekleri var onları yap. Minimum 9 volttan başlar, step down için 30v max girersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanilacak entegrelere harici besleme yapmadan yapmak cok zor kardesim. 1V 40A kaynagi ne amacla kullaniyordun ustelik

• Hocam o ne kaynağı öyle ? 1V 40A. Gerçekten öyşe bir kaynak varsa banada lazım.

• Cevap icin takip

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.