Şimdi Ara

Datron TW3 notebook PCI ses sürücü sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
3.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Datron TW3 bir notebook var. Verilen CD ile sürücüleri yükledim. Yalnız Aygıt Yöneticisinde "PCI Device" yüklenmemiş görünüyor ve makinanın sesi çıkmıyor. Everest programında ses için yazan bilgi şu:
    Ses Bağdaştırıcı Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller
    Diğer bilgiler:

Anakart Adı Intel Corporation MPAD-MSAE Customer Reference Boards
    Anakart Çipseti Intel Calistoga i945GM/PM
    İşletim Sistemi Microsoft Windows XP Professional SP2

Bize verilen ve aygıt yöneticisindeki ses sürücülerini yüklediğim CD'nin audio bölümünde şirket bilgisi olarak olarak Conexant Systems verilmiş.

Her yere baktım, uygun sürücüyü bulamadım, yardımcı olursanız çok memnun olurum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kılıçarslan -- 4 Eylül 2008; 18:40:15 >

• yüklenmemiş görüyor derken kurulum yaptıktan sonra pci device ta ünlem işareti mi var yoksa pci device hcmi gözükmüyor.

eger ünlem işareti varsa sürücüyü kendin bulmalısın. yani sag tıkla güncellestir. sürücüyü ben secicem. disketi var. sonra prodram files taki Conexant Systems klasörünün içnde inf dosyası olan klasörü göster.
  • Sistem kurulumunu yaptım, aygıt yöneticisinde ses sürücüleri bölümünde sorun yok, pci device da ünlem var. Ekran aşağıdaki linkte:

http://img79.imageshack.us/my.php?image=aygka8.jpg

Everest'de Ses sürücüsü olarak: Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller görünüyor. Intel'in sitesine baktım buna uygun birşey bulamadım.

Bize donanımları tanıtmamız için verilen CD'den "bilinen ses sürücülerini" yükledim, ancak PCI device olayı o CD'den halledilmiyor.

Saatlerdir bununla uğraşıyorum, olmadı, olmuyor...

• Arkadaşlar sorunu çözdüm,

http://www.ufodestek.com/ufodestek/tw3.php

Önce bu sayfadaki ses kartı yamasını yüklemek gerekiyor, daha sonra ses sürücülerini yüklemelisiniz..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.