Şimdi Ara

Dark Record Mania 2 (Yeni Ürün İncelemesi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
348
Cevap
3
Favori
40.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aarkadaşlar bu ürünü forumda göremedim.Ben bu ürünün siparişini verdim.Yakında elime geçer..Ben ilk defa böyle bir ürün alıyorum.Elime geçtiğinde mümkün olduğu kadar sizinle paylaşıcam.Bu ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olan varsa paylaşırsa bizde onlardan istifade etmiş oluruz.

Arkadaşlar cihaz nihayet elime geçti.Yalnız bişey belirtmek isterim.Daha öncede belirttiğim gibi bu cihazlar konusunda hiç teknik bilgiye sahip değilim.Belki bir çoğunuzun beklediği gibi teknik açıklamalar yapamam.Fakat elimden geldiğince ürün hakkındaki izlenimlerimi sizlerle paylaşmak isterim.Ürün resimleri fotoğraf makinam olmadığı için kalitesi oldukça düşük olmasından dolayı özürdilerim.Bu arada lcd tvim olmadığı için görüntünün ne kdar iyi olup olmadığı konusunda sağlıklı bilgi veremeyeceğim.

Ürün kutusu gerçekten de tahmin ettiğimden de küçükmüş.Ürün siparişini verirken resimde de görüldüğü gibi kablosuz internet bağlantısı kurmak için Drm2 cihazına uyumlu 1 adet usb wireless aldım.

Kutuyu açtığımda gerçektende cihazın çok küçük,sade ve oldukça şık olduğunu gördüm.Cihazın üstü ve yanları fırçalanmış aluminyum kaplı olduğu için sade ve şık bir hava katmış.Cihazın ön paneli piano black yani parlak bir yüzeye sahip.Bu arada bişey belirtmek isterim ön panel ciziklere karşı koruma amaçlı bir jelatinle kaplı olduğu için bilmeyen biri ön panelin çok çizik olduğunu ve hatta kullanılmış bir cihaz olduğu kanısına varabilir.

Kutu içeriğinden bahsetmem gerekirse 1 adet altın uclu hdmı kablosu,pc ve hdd mini usb ara bağlantı kablosu,kompozit bağlantı kablosu,uzaktan kumanda (ne yazıkki pil göndermemişler),12V adaptör ve türkçe kullanma kılavuzu ürün beraberinde gelmekte.

Cihazı hemen takıp kullanmaya başladım ve gerçekten benim isteklerimi çok güzel bi şekilde karşıladığını söyleyebilirim.Ana menü birazdaha zengin olabilirdi diye düşünüyorum.HDD nin içine girdiğinizde filmleri dosya olarak gösteriyor ben şahsen film afişi olarak göstermesini tercih ederdim.Filim dosyasının üzerine geldiğinizde hemen yan tarafta size küçük bir ekranda filmin ön izlemesini göstermesi güzel bi özellik diye düşünüyorum. Yaklaşık 15gb 1080p bir mkv dosyasını çok çok rahat bir şekilde takılmadan izlediğimi belirtmek isterim.Filmi izlerken cihaz performansını sınamak için izlediğim filmi sık sık ileri geri yada belirlemiş olduğum bir dakikaya ayarladığımda kesintisiz bir şekilde filmi oynattığını gördüm.

Sizlere kaliteli olmasada cihazın film oynatma ve performans konusunda size fikir vereceğini umduğum bir video koydum.

Almış olduğum drm2 uyumlu usb wireless adabtörü kullanma fırsatım oldu ve denedim.Aslında basit bi bağlantı ayarlamalarından sonra kullanmaya başlıyorsunuz.Bağlantı kurduktan sonra test amaçlı youtube bağlanmayı denedim ve sorunsuz bir şekilde video izleyebildim.Faka ne yazıkki aynı şeyi bilgisayarıma bağlanma konusunda başarılı olduğumu söyliyemicem.Benden kaynaklansa gerek bi türlü kablosuz ağ üzerinden pc ye bağlanamadım.kullanıcı adı ve şifrre soruyor.Bittorent konusuna gelince ben bunlardan hiç anlamıyorum dolayısıylada denemedim.İlerleyen günlerde belki denerim

Kayıt özelliğini deneme fırsatım oldu yalnız uydu alıcısından değilde video kameradan test ettim ve gayet başarılı buldum.Dvd kalitesinde kayıt yaptım ve oldukça tatmin ediciydi.Yaklaşık 2:30 dakikalık bir kaydı 160 mb olarak kaydetti.İlerleyen zamanda tv den kayıt özelliğini de denicem.
    Sonuç olarak genel itibari ile cihazı hem performans hem özellik hemde görüntü olarak başarılı bulduğumu söylemek istiyorum.Bi acemi olarak elimden geldiğince cihaz hakkında elde ettiğim bilgileri sizinle paylaştım.Umarım alıcak arkadaşlara bir nebzede olsa cihaz hakkında fikir verebilmişimdir.Cihaz hakkında tecrübeye sahip arkadaşlar muhakkak vardır ve bizlerle fikirlerini ve tecrübelerini paylaşırlarsa memnun olurum.
    Saygılar...

Evet arkadaşlar sonunda tv den kayıt işlemini gerçekleştirdim.Benim için yeterli kalitede olduğunu söyleyebilirim tabi sizler ne düşünürsünüz bilemem..Umarım beğenirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kameray37 -- 8 Haziran 2011; 11:22:14 >

• diğer yeni model dexonic in aynısı sanırım. bu da kayıt özelliği olmayan benzeri

http://www.vatanbilgisayar.com/dexonic-bt-3548hr-extreme-recorder-full-hd-media-oynatici/productdetails.aspx?I_ID=51796

hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saintroyo -- 4 Mayıs 2011; 19:33:56 >
  • Teşekkürler..Benim bu tarz ürünler hakkında pek bilgim yok ama öyle denk geldi bende siparişini verdim :)
    Umarım bu ürünü almakla pişman olmam.Ürün hakkında tecrübeleri olan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kameray37

Teşekkürler..Benim bu tarz ürünler hakkında pek bilgim yok ama öyle denk geldi bende siparişini verdim :)
    Umarım bu ürünü almakla pişman olmam.Ürün hakkında tecrübeleri olan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim..

siz sanırım resimdekini değil de record mania almışsınız. bakın burda beim bahsettiğim modelin konusu var. ordan da yardımn alabilirsiniz belki.

http://forum.donanimhaber.com/m_46100472/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saintroyo -- 4 Mayıs 2011; 19:42:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

quote:

Teşekkürler..Benim bu tarz ürünler hakkında pek bilgim yok ama öyle denk geldi bende siparişini verdim :)

siz sanırım resimdekini değil de record mania almışsınız. bakın burda beim bahsettiğim modelin konusu var. ordan da yardımn alabilirsiniz belki.

Hocam aldığım ürün ''DARK RECORD MANİA 2'' aldığım yerde öyle yazıyor.Zaten yukarda aldığım yerin linkini verdim

• Bu konuyu yakınen takip edeceğim, internetde araştırırken bu konu denk geldi, size ürün gelince deneyimlerinizi paylaşırsanız seviniriz biz alacak olanlar.
  • quote:

quote:

Hocam aldığım yerdeki model ile resimdeki aynı ürün farklı olamaz ki..Bu kanıya nerden vardınız?
    Aldığım yer hızlıal.com yukarıda linki verdim oradaki ürünle resimdeki farklı mı?
    Valla içime kurt düştü şimdi :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kameray37 -- 4 Mayıs 2011; 20:59:12 >

• hocam record man,ia kayıt yapan model diğeri ise kayıt yapmaz. aralkarındaki fark bu. resimdeki ürün media mania yani kayıt yapmayan model. siz ise record mania aldım diyorsunuz yani kayıt yapan model. siz sanırım resimleri başka yerden kopyaladınız.
  • chipseti ne acaba?
  • quote:

hocam record man,ia kayıt yapan model diğeri ise kayıt yapmaz. aralkarındaki fark bu. resimdeki ürün media mania yani kayıt yapmayan model. siz ise record mania aldım diyorsunuz yani kayıt yapan model. siz sanırım resimleri başka yerden kopyaladınız.

Hocam çok haklısınız hatamın farkına vardım ve resimleri güncelledim.Acemiliğime verin.
    Saygılar..
  • quote:

quote:

hocam record man,ia kayıt yapan model diğeri ise kayıt yapmaz. aralkarındaki fark bu. resimdeki ürün media mania yani kayıt yapmayan model. siz ise record mania aldım diyorsunuz yani kayıt yapan model. siz sanırım resimleri başka yerden kopyaladınız.

Hocam çok haklısınız hatamın farkına vardım ve resimleri güncelledim.Acemiliğime verin.
    Saygılar..

önemli değil. hayırlı olsun. dediğim gibi sanırım dexonic ile aynı ürün o konuyu da arasıra takip ederseniz size yardımcı olabilecek noktalar çıkabilir karşınıza. bununla birlikte akortek.com sitesinin forum sayfalaraından da yardım alabilirsiniz. dark markası akortek in kendi markasıdır.

• quote:

quote:

quote:

Saygılar..

önemli değil. hayırlı olsun. dediğim gibi sanırım dexonic ile aynı ürün o konuyu da arasıra takip ederseniz size yardımcı olabilecek noktalar çıkabilir karşınıza. bununla birlikte akortek.com sitesinin forum sayfalaraından da yardım alabilirsiniz. dark markası akortek in kendi markasıdır.

İlginiz ve alakanız için teşekkürler.Akortek forum sitesini takip edicem tekrar sağolun.

• Bu arada aldığım yerde ürünün fiyatı kdv dahil 289.31 TL ye düşmüş..Teknobiyotikte 25 lira,Hepsiburada da 6 lira daha ucuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kameray37 -- 5 Mayıs 2011; 11:22:03 >
  • Dostum hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.

Firmadan bana gelen mailde mediamania 2 nin de mayıs sonu geleceği söylendi. Arkasından minimania 2 gelir. Ben beklemedeyim umarım bu cihazların 2. serilerinde altyazı rengi, torrent gibi ufak sorunlar düzeltilmiş olur. Ben kayıt özelliği olsun istemiyorum onun için mediamania 2 alıyım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 5 Mayıs 2011; 13:06:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Dostum hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.

Firmadan bana gelen mailde mediamania 2 nin de mayıs sonu geleceği söylendi. Arkasından minimania 2 gelir. Ben beklemedeyim umarım bu cihazların 2. serilerinde altyazı rengi, torrent gibi ufak sorunlar düzeltilmiş olur. Ben kayıt özelliği olsun istemiyorum onun için mediamania 2 alıyım diyorum.

Valla hocam ben ilk defa bu cihazı alıcam ve ilk defa medi player almış olucam.Dediğin gibi bu tür sorunları yoktur inşallah
  • Al hocam record mania 2 alıyosun zaten. 2. nesil Çinliler ilk nesilden çok ders çıkardılar. 2. nesillerin daha iyi olacağına eminim.
  • quote:

Al hocam record mania 2 alıyosun zaten. 2. nesil Çinliler ilk nesilden çok ders çıkardılar. 2. nesillerin daha iyi olacağına eminim.

hocam çin malı olduğunu bilmiyordum :( inşallah bi sorun çıkarmaz,neyse aldık bikere hayırlısı olsun artık
  • quote:

quote:

Al hocam record mania 2 alıyosun zaten. 2. nesil Çinliler ilk nesilden çok ders çıkardılar. 2. nesillerin daha iyi olacağına eminim.

hocam çin malı olduğunu bilmiyordum :( inşallah bi sorun çıkarmaz,neyse aldık bikere hayırlısı olsun artık

Hayır hocam aksine bu mediaplayer konusunda en iyi işi Çinliler çıkarıyor.

WD, SONY, ASUS gibi firmalar film ve müzik şirketlerinin telif hakları yasasından tırstıkları için ve bu sektörde ürettikleri başka ürünlerin zarar görmemesi için mediaplayerlarında her türlü formatı oynattırmıyorlar. ALt yazılara özen göstermiyorlar vs.

Çinliler kendi toprakları dışındaki kanunları tınlamadıkları için ürünlerinde telif haklarını bile çiğneyen her türlü şeye izin veriyorlar.

• quote:

quote:

quote:

Hayır hocam aksine bu mediaplayer konusunda en iyi işi Çinliler çıkarıyor.

WD, SONY, ASUS gibi firmalar film ve müzik şirketlerinin telif hakları yasasından tırstıkları için ve bu sektörde ürettikleri başka ürünlerin zarar görmemesi için mediaplayerlarında her türlü formatı oynattırmıyorlar. ALt yazılara özen göstermiyorlar vs.

Çinliler kendi toprakları dışındaki kanunları tınlamadıkları için ürünlerinde telif haklarını bile çiğneyen her türlü şeye izin veriyorlar.

Hocam ozaman desenize çin malı almış olmaktan mutluluk duyucam
    Bu arada bu bilgilerden hiç haberim yoktu bilgilendirdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim..

• hocam cihaz elinize geçtiyse yorumları alabilir miyiz ?

teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.