Şimdi Ara

Dahili harddiski harici olarak kullanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar.Evime nas sunucu kurmayı düşünüyorum.Nası kuracağım cihaz bir laptop olduğu için USB arayüzü ile bağlantı sağlayacağım.Fakat USB harddiskler 120 MB a kadar destek verdiğinden(en azından gördüğüklerim öyleydi) dahili harddiski sata to USB ile bağlayıp 200 MB üzerinde veri transferi yapmayı amaçlıyorum.Bu konuda daha önce işlem yapmış birileri var mı? Yada USB ile 200 MB üzerinde veri transferi yapabilen harddisk önerisi yapabilecek olan var mı ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Cat 6 ile kablolayarak Gigabit Switch kurabilirsiniz

• iGroN İ kullanıcısına yanıt
    Hocam siz yanlış anladınız sanırım. Problem ağ kısmında değil. Bana 200 MB üzerinde okuma yazma yapabilen harddisk lazım

• Sata değil SSD takın o halde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt
    SSD düşündüm fakat hem pahalı hem de 400mb/sn üzeri okuma yapabildiği için benim için gereksiz

• bu aktarma hızına neden ihtiyacınız var?

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt
    Nas kuracağım.En az 2 cihaz bağlanacak ve bu bağlantılar sırasında 2 cihaz da 100mb saniye okuma hızına çıkıp harici harddisk hızına erişmek istiyorum.

• İster dahili ister harici bir ssd/hdd disk tak, 1000 mbps/Gigabit ethernet ile MAX. 125 MB/s hız alırsın.

• Laptopun wifi slotunu riser ile dışarıya alıp PCI-e SATA raid kartı takabilirsiniz. Bu şekilde birden çok disk bağlamanız mümkün olur.

Laptopun USB'si 3.0 değilse sistemde darboğaz yapar, verim alamazsınız.

Bir tarafı USB bir tarafı sata olan kablodan bende de var arada kullanıyorum. Üzerinde adaptör girişi var. Oraya 12V 2A adaptör bağlayınca 3.5" diskleri sorunsuz çalıştırıyor. Alırken 12V güç girişi olanlara bakacaksınız. Diğerleri sadece 2.5" disklerle çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 16 Kasım 2022; 19:33:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.