Şimdi Ara

Daewoo Nexia jant lastik tavsiyesine ihtiyacim var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar 96 model daewoo nexia 3 kapi hatchback sahibiyim. aracın üzerinde yanlış hatırlamıyorsam 170 65 14 lastikler ve orijinal 14 jantlar var ve arac 1.5 motor 16v 90 beygir gücünde max 170km diye geçiyor ama 185e ciktigim da oldu. 16 inch 9 ofset ac schnitzer performa 19 veya o tarzda farkli karpuz jant takmak istiyorum. sizce yakit sarfiyati gibi dezavantajli şeyleri minimuma indirgemek icin kullanmam gereken lastik ebatları nelerdir ve araci bilener çamurluga surtme yapma konusunda yorum yapabilirler mi iyi gunler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şuanki jantınız et değerine göre bir jant alın ofsetli alacaksanız bunlara dikkat edin.jantçılara gidip söylerseniz aracınıza takarlar bakarsınız.tavsiyem ön arka farklı ofsetli jant almayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie Walkerr

şuanki jantınız et değerine göre bir jant alın ofsetli alacaksanız bunlara dikkat edin.jantçılara gidip söylerseniz aracınıza takarlar bakarsınız.tavsiyem ön arka farklı ofsetli jant almayın.

misal önler 8 arkalar 9 ofset jant yerine on arka 8 veya 9 ofset mi tercih etmeliyim ve farklı ofsetin dezavantajlari nedir acaba biraz açar misiniz

• adaadaa kullanıcısına yanıt
    farklı lastik ebatları,tüketim değerleri yani cebe zararı var.

tek tip alın yani ön arka aynı olsun tavsiyem orjinalı atıyorum 14 ise 16 yı geçmeyin.
  • quote:

farklı lastik ebatları,tüketim değerleri yani cebe zararı var.

tek tip alın yani ön arka aynı olsun tavsiyem orjinalı atıyorum 14 ise 16 yı geçmeyin.

Öncelikle ilginiz için teşekkürler ben de 16dan fazla düşünmüyorum zaten abarti yerine orta halli hos bisey istiyorum. Alacagim inch 16 ve ofsette eger 9 ofset çamurluguma surtmezse 9 ofset düşünüyorum. Buna uygun lastik ebatlari nasil olmalı sizce ? ve ofset ile et nin farkini ogrenebilir miyim yani açıkçası et nin tam ne anlama geldiğini bilmiyorum

aracınızın et değerlerini ve orjinal lastik değerlerinizi yazarsanız size yardımcı olmaya çalışırım.

et değerleri markadan markaya farklılık gösterir

örnek citroen 4x108 18 jant et 30 değere sahip bir jant

citreoene siz et si 20 jant takarsanız jant içte kaybolur ve uyumlu olmaz.bu yüzden piyasada pejo citroen jantı 20 et yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnnie Walkerr -- 25 Ekim 2014; 17:50:57 >
  • quote:

aracınızın et değerlerini ve orjinal lastik değerlerinizi yazarsanız size yardımcı olmaya çalışırım.

citreoene siz et si 20 jant takarsanız jant içte kaybolur ve uyumlu olmaz.bu yüzden piyasada pejo citroen jantı 20 et yoktur.

malesef jant lastik satan biyere gidip kesin bilgi alma ihtimalim olmadi ama bijon aralığı 4.100 , lastik ebatlari ise 185 60 14 olarak geciyor ve asagidaki linkte de et degeri olarak 49 olarak gordum ama pek mantikli gelmedi doğrusu linke bi de siz bakar misiniz http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?6948-T%FCm-Markalar%FDn-Jant-ve-Bijon-Araligi-Orjinal-Ebatlari

• quote:

Orijinalden alıntı: adaadaa

quote:

malesef jant lastik satan biyere gidip kesin bilgi alma ihtimalim olmadi ama bijon aralığı 4.100 , lastik ebatlari ise 185 60 14 olarak geciyor ve asagidaki linkte de et degeri olarak 49 olarak gordum ama pek mantikli gelmedi doğrusu linke bi de siz bakar misiniz http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?6948-T%FCm-Markalar%FDn-Jant-ve-Bijon-Araligi-Orjinal-Ebatlari

hocam 46 ile 56 arası et değerine (gece vakti kafam bulanık yanlış yönlendirmek istemem sayılarla aram iyi değildir bir jantçıya gitmenizde fayda var ücretsiz takarlar bakarsınız)sahip jant almanız gerekiyor.bu et değerlerinde jantlar çok ucuzudur.

lastik alırken çok ucuza kaçmayın kumho veya pirelli v.b alın.pirellinin alt segment lastikleri ucuzdur pahalı görükmesin gözünüze.mümkün olduğunca kalite ve cep yakmayan alın fiyat performans olarak 16 lastikler kumhoda 130 -150 lira arası 2014 üretimler.kalın alın derken yere basan taban kısmı misal 205 55 16 ise 215 50 17 gibi.orjinalin dışına çıkmamaya gayret gösterin.

jant alırken kesinlikle garanti belgesini alın ve tse belgesini.tsesiz jant demek risk demektir.ben öyle bir riske 2 kez girdim çok şükür bir şey olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnnie Walkerr -- 26 Ekim 2014; 4:36:46 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adaadaa

quote:

hocam 46 ile 56 arası et değerine (gece vakti kafam bulanık yanlış yönlendirmek istemem sayılarla aram iyi değildir bir jantçıya gitmenizde fayda var ücretsiz takarlar bakarsınız)sahip jant almanız gerekiyor.bu et değerlerinde jantlar çok ucuzudur.

lastik alırken çok ucuza kaçmayın kumho veya pirelli v.b alın.pirellinin alt segment lastikleri ucuzdur pahalı görükmesin gözünüze.mümkün olduğunca kalite ve cep yakmayan alın fiyat performans olarak 16 lastikler kumhoda 130 -150 lira arası 2014 üretimler.kalın alın derken yere basan taban kısmı misal 205 55 16 ise 215 50 17 gibi.orjinalin dışına çıkmamaya gayret gösterin.

jant alırken kesinlikle garanti belgesini alın ve tse belgesini.tsesiz jant demek risk demektir.ben öyle bir riske 2 kez girdim çok şükür bir şey olmadı.

hocam merhaba jantcımla görüştüm de elinde 9 ofset 16 jant yoktu deneyemedik fakat camurlugumun cok geniş olmadıgını sürtebilecegini ama 8 ofsette bi sorun cıkmayacagını söyledi. O yüzden ben de artık 16 inch 8 ofset jantlara bakmaya başladım fakat fifteen 52 jant dışında 16 inch 8 ofset bulamadım. Diğer tüm jantlar 15 inch 8 ofset, 16 inch 9 ofset oluyor. Sizin 8 ofset 16 inch önerebileceginiz spor jant var mıdır ve bunlara nasıl lastik ebatları takılmalı acaba

fiften jantlarda çok güzeldir renk çeşitleri var onların mavi beyaz yeşil turuncu orjinalse sağlamdır hafifdir.

lastik tamamen sizin aracnıza bağlı 205 50 16 da takarsınız 195 50 16 da yani arabanıza ne uyuyorsa.
  • quote:

fiften jantlarda çok güzeldir renk çeşitleri var onların mavi beyaz yeşil turuncu orjinalse sağlamdır hafifdir.

lastik tamamen sizin aracnıza bağlı 205 50 16 da takarsınız 195 50 16 da yani arabanıza ne uyuyorsa.

orijinalliğini nasıl anlayabiliriz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.