Şimdi Ara

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi (268. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.945
Cevap
125
Favori
1.580.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yarın öğlen ıstanbuldan muğlaya yola cikiyorum hayirlisi ile. vapurla pendik yalova yapmayı tercih ettim zamandan kazanıyorsnz Ve arabayla 30 lira yakıyor ama vapurla 50 lira veriyorsunuz, dolaşıp yorulmaya, zaman kaybetmeye degmez..
    en son bir diş varken 75 liralık mazot almıştım bugün 310u geçti ve 2 diş mazot lar, valla bu performans bana yeter..400 yaparsam bu depo ile, 80-85 lira ile 400 km yapmış olurum ki bu da 21 kuruş yapar, bundan iyisi şamda kayısı artık bence...
    yalovada vapurdan inince depoyu fullersem beni inşallah muğlaya götürür 600 km muğla yalovadan. üstüne birkaç diş de mazot kalır diye düşünüyorum, tüm veriler yarın akşama inşallah forumda....
  • bazen olabiliyor bu durum emre hocam, bildiğin üzre o yazılan veriler belirli hava yol lastik ağırlık vs. şartlarına belirlenmiş standartlara göre verilen ortalama veriler,
    yani rüzgarın arkadan esmesi bile etkileyebilir bu durumu, bazen altına inersin bazen bi bakarsın yanına yaklaşamazsın sömürüyordur araç benzini mazotu
  • Emre ben de onu diyorum işte verilerde 10,2 lt yazarken nasıl 7 lt yakıyorlar,

Ozan hocam şüpheleniyorum artık abim araba kullanmayı mı bilmiyor?
    Sen bi tarif etsene nasıl 19 krş yakıyorsun?
    Kaç devirde vites degistiriyorsun? Şehir içinde kac km ile gidiyorsun falan
  • iyi yolculuklar emre hocam, kazasız belasız rahat bir yolculuk olur inş.

RADAR lara dikkat
  • quote:

Orijinalden alıntı: renavatio999
    bazen olabiliyor bu durum emre hocam, bildiğin üzre o yazılan veriler belirli hava yol lastik ağırlık vs. şartlarına belirlenmiş standartlara göre verilen ortalama veriler,
    yani rüzgarın arkadan esmesi bile etkileyebilir bu durumu, bazen altına inersin bazen bi bakarsın yanına yaklaşamazsın sömürüyordur araç benzini mazotu

doğrudur hocam haklısın ama bu çakallar en iyi şartlarda bu standartları oluşturuyorlar. lastikler en uygun, devir Ve km en uygun, klima kapalı camlar kapalı .. vs. vs. bu yüzden dedim ben ama saygı duyarım herkes kendi biliyor arabasını biz burada öylesine konuşuyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: renavatio999
    iyi yolculuklar emre hocam, kazasız belasız rahat bir yolculuk olur inş.

RADAR lara dikkat

aman etme eyleme deme onu şerefsizler ya.. çok sinir bozucu bir durumdu .. geçmem zaten çok hızli gitmeyi düşünmüyorum.. bakalım hayirlisi..

ahmet hocam ben de onu düşünüyorum da neyse boşverelim
  • Emre hayırlı yolculuklar Allah kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonwhite

Emre ben de onu diyorum işte verilerde 10,2 lt yazarken nasıl 7 lt yakıyorlar,

Ozan hocam şüpheleniyorum artık abim araba kullanmayı mı bilmiyor?
    Sen bi tarif etsene nasıl 19 krş yakıyorsun?
    Kaç devirde vites degistiriyorsun? Şehir içinde kac km ile gidiyorsun falan

ahmet ben sana tarif edersem kullanım şeklimi sizin araba 25 kuruştan aşşağı inmez gibime geliyor şehir içi yavas gitmekten nefret ederim ama çoğu zaman sıkışık trafik içinde boğuluyorum bir de şu EDS nin radar lı olanları var yolumun üzerinde onlar yüzünden yavaşladığım olur ama yolu bulursam gaz pedalı diptedir herzaman, hızlanabildiğim kadar hızlanırım devir saatine pek bakmam ama arabanın sesinden şunu söyleyebilirim ki 3500 ün altında vites değiştirmem arasıra da vites geçişlerim 5500 deviri bulur yani 1. vites 40km hız 2. vites 80 3.vites te 120 yi görür öyle değiştiririm vitesi tabi şehir içinde bunu yapacak boş ve radarsız yol bulduğumda
    sen abinin araba kullanışından şüpheleniyorsun bende benim arabadan şüpheleniyorum artık millet 150 160 ı geçmiyor araba diyor, ben ibreyi lpg de bile sona dayıyorum 200e ne iştir anlamadım.
  • Alla alla ben de şimdi bizim arabadan şüphelenmeye başladım... Senden hassas kullandığı kesin abimin Ama neden fazla yakıyo arabada mı bi sorun var? Bakım zamanı geldi sayılır zaten temmuzda 1. yıl bakımı yapılcak. servise neler soralım... Birde bizim araba daha 5bin de ondan mı cok yakıyordur, yoksa sen motoru fazla mı açtın benim kartal gibi 4000 de vites degistiriom
  • benim motorun çok iyi açıldığı kesin, resmen bi vites daha yok mu ben gidecem diyor, lpg devir kesicisi 6000e ayarlı 6000e kadar bas gidiyor,
    senin aracın yakıt meselesi daha bakımı yapılmadığı için olabilir, ben montajı bakımın hemen ardından yaptırmıştım, 15bin bakımında o yağın filtrenin halini görmeliydin berbat durumdaydı. bakımdan sonra arabanın sesi bile değişti, bir de sen 1000 km ayarını yaptırdın mı lpg nin, temmuz bakımından sonra git lovato ya tekrar bir ayar yaptır bence, kalibrasyona falan bir baksınlar
  • evet 1000 bakımı yapıldı toplamda 1800 km kullanıldı...

Ama dediğin gibi bakımdan sonra lovatoda bi daha ayar yaptırmak lazım o zaman düzene girer sanırım...

Hazır yeri gelmişken sorayım sana yıllık bakımda neler yapılıyor serviste nelere dikkat edelim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonwhite

Konu yine yakıtlardan açılmış...
    Bizim blackline ın lpg si bayadır ölçülmüyor bilmiyorum kac yakıyor ama 22 krs tu en son...

Mustafa arkadaşım sanırım izmirdeydin ve orjinal lpgli sandero ambiance ın vardı, şehir içi 16-17 krş bana imkansız geliyor, izmirde askerdim orda da trafik çok da boş değil... Acaba lpg yi kaç TL den alıyorsunuz? Birde orjinal simit tank kaç lt alıyor Lpg ve 100 km de kaç lt lpg sarfiyatınız var... 17 krş mükemmel rakam...

yakıtları gördükten sora söledim abime o da bi ölçüm yapsın bakalım

Gerçi bizim her türlü çok yakar, istanbul trafiği, uzun yol hic yok hep kısa mesafe ve ani hızlanıp ani durmalar, yoldaki dur kalklar, kırmızı trafik ışıkları acayip etkiliyor, birine takıldınmı hepsine takılıyor insan

merhaba kardesim
    kusura bakma biraz gec cevapliyorum ama
    araci aktif olarak kullaniyorum gunde en az 40 km yapiyorum
    benzini bp den 2.28 tl den aliyorum
    en son olcumumum 17 kusur kurustu
    100 km de kac lt yakiyor onu hic hesaplamadim ama soyle soyliyim yanlis hatirlamiyosam askerligi kibris sehitlerinde yazpmistin
    orasi izmirin gorebilecegin en kalabalik yeri yani kucuk istanbul ben biraz daha sakin bi yerdeyim gaziemir havaalanina geldiysen bilirsin
    isyerinede otobandan giddiyorum hic trfik yemiyorum kontaga basiyorum hic yavaslamadan isteyim yani
    ama 90 km gecmem ani kalkis artistik patinaj an frenler yapmam sakin kullanirim
    her pazar 50 tl gaz alirim 1 hafta idare eder
    extra gezmeye gitmezsek tabii
  • Dediğimiz gibi trafigin çok çok büyük etkisi var gerçekten oraları da biliyorum dedigin gibi konak falan yoğun tabiki...

Bu arada hiç fullememissin sanırım, fullediğin zaman kaç lt aldığını yazarsan buraya sevinirim...
  • arkadaşlar tek tirnak dizel kaldığında depo bitene kadar kaç km yapar araba ? yoksa yolda kalacagm
  • quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

arkadaşlar tek tirnak dizel kaldığında depo bitene kadar kaç km yapar araba ? yoksa yolda kalacagm

ışık yandıktan sonra rahat 40 km yapıyor hayrlı yolculuklar emre ..
  • Ahmet hocam ben yıllık bakımı yaptırmadım, gittim servise gerek yok 15bin de yaparız dediler, yıllık la 15bin arasında bir fark var mı bilmiyorum ama benim 15bin bakımında işte yağ, filtreler, sileck suyu vs. değişti, zaten ellerinde bir çetele var, yapılacak ve kontrol edilecekler listesi, silecekten, elektrik aksama, sinyal di fardı, lastik dişiydi listeye göre tek tek kontrol ediyorlar değişmesi gereken değişiyor, eksik olan ekleniyor ama büyük bir şey varsa önce size soruyorlar böyle bir durum var yapılsın mı diye ve sonunda faturanın yanında yapılanları edilenleri yazan bir liste veriyorlar,
    ben o sıra servisteyken pekte ilgilenmedim araçla, o sırada yedek parça bölümünde geziyordum kahvemi içerek suv kitiydi, bebek koltuğuydu, navigasyondu şuydu buydu onları inceliyordum
  • quote:

arkadaşlar tek tirnak dizel kaldığında depo bitene kadar kaç km yapar araba ? yoksa yolda kalacagm

Emre geç olucak ama en az 100km yaparsın :))) Bu arada pejoyu yarın alıyorum kazalı belalı taktım kafaya :D Resimlerini paylaşırım sizinle, forumdan çıkmam ama hep burdayım evelallah :))
  • KAndiliniz mübarek olsun arkadaşlar , nice sağlıkla huzurla mutlu mesud kandillere..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mertsahin91

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

dizelci arkadaşlar
    ozaman bir depo mazot ile 900-1000km şehir efsanesi mi?

kullanımdan kullanıma fark ediyor ben yarım depoyla 714 km yaptıgımı bılıyorum.

işte asıl efsane budur

(bi espiri)

emre depoyu gırtlagına kadar doldur 60 lt alıyor 90-100 geçme vbakıyım kaç km yapıyorsun yalan söylüyoruz sankı burda haftasonu allahın ıznıyle ankaradan kuşadasına cıkıyorum yol deneyımlerıni açıklıyacamgıım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertsahin91 -- 2 Haziran 2011; 23:11:08 >
  • ayrıca geçen hafta hava filtresinin değiştirdim orjinalının önünde 3 cm kadar sünger var çekişi etkiliyor benden söylemesi serviste 10 tl ye motrio satılıyor onu öneririm hava alışı çok fark etti
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.