Şimdi Ara

DACIA DUSTER KULLANANLAR (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
611
Cevap
23
Favori
341.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

Orijinalden alıntı: sinnan

quote:

ekleme: reklam kampanyası için de bunu yapması gerekliydi bence, çünkü herkesin ağzına düştü 29 bine jip diye. bunları standart da yapabilirdi ama o zaman bu kadar satış yapabilecek miydi? yapamazdı bunları opsiyon olarak sununca millet ztn o kadar para vermişken şunu da alayım bunu da alayım derken fiyat 10bin lira daha arttı. o yüzden tartışmalarımız 40 bin üzerinden yürüdü. bazı avm'ler de onu yapar, bi ürüne %50 indirim verir millet gelir sepeti doldurur 200 lira hoop kasaya. nerde kaldı
    %50 indirim? dacia ' da 29 diyerek milleti topladı sonra opsiyonlu sattı hepsini.

ama bu gene de f/p oranını düşürmez. bakın nissan qhasqai'ye en ucuz 4x4 modeli 77.900 lira. 87.000 liraya kadar çıkıyor.
    tam 2 katı. duster'ın en fulünü aldığınızda -ki herşey var- qhasqai'ye f/p'de bindirmez mi? tabi bindirir.

KAYNAK

orasi muhakkak, tamamen pazarlama olayi, zaten daha iyisini bu fiyata verse, grubun diger araclari satilmaz, misal Qashqai.

foruma yazmadan once abimle arabalara bakiyorduk, duster guzeldi ama ici yuzunden almadim dedim.

iste size f/p orani cok yuksek bir arac,

http://www.dfmturkiye.com/succe.html

beklentilere gore degisiyor hersey tabiki.

gözünü seveyim o kadar da değil succe ile dacia bir mi? piyasada hiç succee gördün mü? ama ortalık logan ve mcv 'lerden kaynıyor yavaş yavaş gelişiyor dacia.
    ve arkasında reno kalitesi ve güvencesi var motoru reno şasisi reno vs. vs.....

succe ile dacia bir demedim, fiyat/performans olarak iyi bir ornek bence bu araba. yakindan gormedim ama cogu insanin beklentisine cevap verebilir nitelikte.

ayrica bu arac 23.000 tl, kim uretiyor bilmiyorum ama icerisinde dokunmatik ekran navigasyonlu teyp koymus.

renault kalas(koleos) jipi ile istedigi satislari bir turlu yakalayamadi, dacia duster`in kendi markasinda rakibi yok, nissan grubunda qashqai var ama o da crossover bir arac yine ayni sinif degil.

succe kadar dikkat edip bi nav. filan koysadi, orta tuslari da biraz duzgun yapsaydi simdi ben de duster sahibi olurdum ne guzel.

• Duster alınacak bir araç bencede kullanıcılara soruyorum çok memnunlar vergisi düşük az yakıt tüketimi yedek parça bol
    yakinen takipteyim bu araç için acaba başka kullanıcılarda da yazsalar fikirlerini araç hakkında daha iyi bilgi sahibi olunur bu konu ile ilgii şimdiden teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

quote:

ekleme: reklam kampanyası için de bunu yapması gerekliydi bence, çünkü herkesin ağzına düştü 29 bine jip diye. bunları standart da yapabilirdi ama o zaman bu kadar satış yapabilecek miydi? yapamazdı bunları opsiyon olarak sununca millet ztn o kadar para vermişken şunu da alayım bunu da alayım derken fiyat 10bin lira daha arttı. o yüzden tartışmalarımız 40 bin üzerinden yürüdü. bazı avm'ler de onu yapar, bi ürüne %50 indirim verir millet gelir sepeti doldurur 200 lira hoop kasaya. nerde kaldı
    %50 indirim? dacia ' da 29 diyerek milleti topladı sonra opsiyonlu sattı hepsini.

ama bu gene de f/p oranını düşürmez. bakın nissan qhasqai'ye en ucuz 4x4 modeli 77.900 lira. 87.000 liraya kadar çıkıyor.
    tam 2 katı. duster'ın en fulünü aldığınızda -ki herşey var- qhasqai'ye f/p'de bindirmez mi? tabi bindirir.

KAYNAK

orasi muhakkak, tamamen pazarlama olayi, zaten daha iyisini bu fiyata verse, grubun diger araclari satilmaz, misal Qashqai.

foruma yazmadan once abimle arabalara bakiyorduk, duster guzeldi ama ici yuzunden almadim dedim.

iste size f/p orani cok yuksek bir arac,

http://www.dfmturkiye.com/succe.html

beklentilere gore degisiyor hersey tabiki.

gözünü seveyim o kadar da değil succe ile dacia bir mi? piyasada hiç succee gördün mü? ama ortalık logan ve mcv 'lerden kaynıyor yavaş yavaş gelişiyor dacia.
    ve arkasında reno kalitesi ve güvencesi var motoru reno şasisi reno vs. vs.....

succe ile dacia bir demedim, fiyat/performans olarak iyi bir ornek bence bu araba. yakindan gormedim ama cogu insanin beklentisine cevap verebilir nitelikte.

ayrica bu arac 23.000 tl, kim uretiyor bilmiyorum ama icerisinde dokunmatik ekran navigasyonlu teyp koymus.

renault kalas(koleos) jipi ile istedigi satislari bir turlu yakalayamadi, dacia duster`in kendi markasinda rakibi yok, nissan grubunda qashqai var ama o da crossover bir arac yine ayni sinif degil.

succe kadar dikkat edip bi nav. filan koysadi, orta tuslari da biraz duzgun yapsaydi simdi ben de duster sahibi olurdum ne guzel.

Sinan arkadaşım DFM çin malı bir araçtır, çindeki üretim maliyetlerini bir düşün, o içindeki navigasyon aletini şunu bunu senin burda temin edebileceğinden nerdeyse 4 te 1 fiyata üretio, aracıda aynı şekilde, Romanyada bunun yapılabilmesi mumkunmu.
    senin istediğin özellikler aracın opsiyon paketlerinde mevcut zaten, eğer onları standart olarak verseydi bu seferde baz donanım fiyatı yuksek gelecekti ve yine almaktan vazgeçecektin
    ve ayrıca succce ile f/p karşılaştırması yapıyorsun ancak Duster bir arazi aracı succe ise resmen minübüs

• sinan kardeşim aracı araştırmışsın bende gittim testine ve fiyat aldım birincisi insanları yanlış yönlendiriyorsun ve kandırıyorsun kusura bakma ben birebir renault bayisinden full+full esp+asr de buna dahil spor çitalar falanda buna dahil tek deri döşeme yokdu 4 airbag v.b 1.5dci laurette 4x4 için aldığım fiyat 44 bin tl idi.. yeni daha eylülde.. senin söylediğin absiz modeller 29 bin tl ile 32 bin tl arasında olan giriş paketli modeller.. lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyelim bayinin bana dediği eğer 1.6 benzinli 4x4 laurette yi alırsam onda deri döşemede a dan z ye her şey ağzına kadar dolu full artı navigasyon cihazıda hediyeli 40 bin tl ye verebiliceklerini söylediler... ben birebir bayiyle pazarlığa oturdum alıcakdım ondan size direk bayideki fiyatları ve donanımı söylüyorum.. aracı eleştiriceksek tamam hep beraber eleştirelim eleştirilicek çok yanlarıda var yok değil ama ne olursa olsun araçı yanlış bilgilendirmelerle insanları yanıltmayalım.. sizler bizler ne desersek diyelim araba yılın en iyi araçları içinde seçildi 2011 in en iyi 35 aracından biri seçildi kendi segmentinin en iyi aracı seçildi.. yani avrupanın önde gelen kurumları firmaları bilirkişileri araba uzamanları dusterı 2011 in en iyi aracı seçdikden sonra biz ne konuşsak boş..

• hocam ben gittim test sürüşüde yaptım aracı genel anlamda beğendim içeriye ses alması kötü özelliği fakat konforü gayet güzeldi beğendim almayı düşünüyorum bana verdikleri fiyat 1,5 dci laurette modeli 37000 yaparız dediler
  • alex 108
    hocam ben gittim test sürüşüde yaptım aracı genel anlamda beğendim içeriye ses alması kötü özelliği fakat konforü gayet güzeldi beğendim almayı düşünüyorum bana verdikleri fiyat 1,5 dci laurette modeli 37000 yaparız dediler.

hocam 37 000 fiyatın içinde hangi paketler var acaba bilgi verirseniz sevinirim.fiyat uygun bende almayı düşünüyorum almayı 4X2 laurette full ama bir tek koltukları deri değil vereceğin bilgi için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

sinan kardeşim aracı araştırmışsın bende gittim testine ve fiyat aldım birincisi insanları yanlış yönlendiriyorsun ve kandırıyorsun kusura bakma ben birebir renault bayisinden full+full esp+asr de buna dahil spor çitalar falanda buna dahil tek deri döşeme yokdu 4 airbag v.b 1.5dci laurette 4x4 için aldığım fiyat 44 bin tl idi.. yeni daha eylülde.. senin söylediğin absiz modeller 29 bin tl ile 32 bin tl arasında olan giriş paketli modeller.. lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyelim bayinin bana dediği eğer 1.6 benzinli 4x4 laurette yi alırsam onda deri döşemede a dan z ye her şey ağzına kadar dolu full artı navigasyon cihazıda hediyeli 40 bin tl ye verebiliceklerini söylediler... ben birebir bayiyle pazarlığa oturdum alıcakdım ondan size direk bayideki fiyatları ve donanımı söylüyorum.. aracı eleştiriceksek tamam hep beraber eleştirelim eleştirilicek çok yanlarıda var yok değil ama ne olursa olsun araçı yanlış bilgilendirmelerle insanları yanıltmayalım.. sizler bizler ne desersek diyelim araba yılın en iyi araçları içinde seçildi 2011 in en iyi 35 aracından biri seçildi kendi segmentinin en iyi aracı seçildi.. yani avrupanın önde gelen kurumları firmaları bilirkişileri araba uzamanları dusterı 2011 in en iyi aracı seçdikden sonra biz ne konuşsak boş..

quote:

Sinan arkadaşım DFM çin malı bir araçtır, çindeki üretim maliyetlerini bir düşün, o içindeki navigasyon aletini şunu bunu senin burda temin edebileceğinden nerdeyse 4 te 1 fiyata üretio, aracıda aynı şekilde, Romanyada bunun yapılabilmesi mumkunmu.
    senin istediğin özellikler aracın opsiyon paketlerinde mevcut zaten, eğer onları standart olarak verseydi bu seferde baz donanım fiyatı yuksek gelecekti ve yine almaktan vazgeçecektin
    ve ayrıca succce ile f/p karşılaştırması yapıyorsun ancak Duster bir arazi aracı succe ise resmen minübüs

öncelikle insanları neden kandırayım ? yani kandırıp da ne yapacağım, neden buna ihtiyaç duyayım? açıkça yazdım ikinci araç olarak almayı düşündüğümü.

bir diğer konu, duster'da nissan alt yapısı olunca iyi de, nissan'da olunca mı kötü? DFM çin'in en büyük kamyon üreticisi, NİSSAN-DFM çin'de ortak oldu, nissan alt yapısı kullanıyorlar, yakında nissan bazı modellerini bu fabrikada da üretecek.

DFM succe modeli, nissan'ın bir modelinin kopyası zaten.

• yahu arkadas herkes ayrı fiyat söylüyor, aracı birtek ben mi pahalı aldım anlamadım. ben 2 hafta önce 1.5 dci laurette , abs, esp ve çıtalar filan fullu, bir tek deri döşemesi yok 46 bine aldım. kazık mi yedim anlamadım simdi :D ya da sallıyor musunuz nedir.
  • selam millet bende ocak itibari ile dacia duster kullananlar arasına giriyorum

sipariş verildi herşey tamam bekliyoruz sabırsızlıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rgulseven -- 21 Aralık 2010; 19:51:25 >
  • <<<<<<<<<<hocam ben gittim test sürüşüde yaptım aracı genel anlamda beğendim içeriye ses alması kötü özelliği fakat konforü gayet güzeldi beğendim almayı düşünüyorum bana verdikleri fiyat 1,5 dci laurette modeli 37000 yaparız dediler<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

selam alex bu fiyatta hangi paketler mevcut

metalik renk,güvenlik paketi,deri döşeme,look paket hangileri var

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rgulseven -- 21 Aralık 2010; 20:01:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: raysu
    acaba nasıl bi fiyat aldınız öğrenebilirmiyim. bide araç hemen teslim mi? yoksa bi kaç bekleme varmı? teşekkürler, hayırlı olsun alırsanız.

ARAÇ STOKLARDA VAR AMA OCAK BAŞINDA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM MTV VERGİSİ BAYİ ÖDEYECEK.ANAHTAR TESLİM FİYATI.38.000 TL FULL VERİSYONU YANLIZ KOLTUKLAR DERİ DEĞİLDİR.TEŞEKKÜR EDERİM.

full derken look paket güvenlik paketi metalik renk ve sigorta dahilmi

cevap verirseniz sevinirim

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mogaba

yahu arkadas herkes ayrı fiyat söylüyor, aracı birtek ben mi pahalı aldım anlamadım. ben 2 hafta önce 1.5 dci laurette , abs, esp ve çıtalar filan fullu, bir tek deri döşemesi yok 46 bine aldım. kazık mi yedim anlamadım simdi :D ya da sallıyor musunuz nedir.

en başda hayırlı olsun ben eylülde 44 bintl fiyat aldım siz yeni almışsınız 46 bin tl ye doğaldır aradan 3 ay geçmiş zamlanmış olabilir.. fiyat değişikliklerinde etkenler değişir o sıra kampanya zamanına bazı insanlar denk gelir para peşin verilirse büyük indirim yapılır kredili alımda farklı olur tabi sizin gittiğiniz aldığınız galerinin fiyat indirimide önemlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rgulseven

quote:

acaba nasıl bi fiyat aldınız öğrenebilirmiyim. bide araç hemen teslim mi? yoksa bi kaç bekleme varmı? teşekkürler, hayırlı olsun alırsanız.

ARAÇ STOKLARDA VAR AMA OCAK BAŞINDA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM MTV VERGİSİ BAYİ ÖDEYECEK.ANAHTAR TESLİM FİYATI.38.000 TL FULL VERİSYONU YANLIZ KOLTUKLAR DERİ DEĞİLDİR.TEŞEKKÜR EDERİM.

teşekkürler

evet herşey dahil fiyat verildi.
  • EVET SEVGİLİ DACIA DUSTER KULLANAN VE ALMAK İSTİYEN ARKADAŞLAR BÜHÜN ARAÇIN TEST SÜRÜŞÜNÜ YAPMIŞ BULUNMAKTAYIM.BURADA YAZILANLARDAN ÇOK FARKLI OLDUĞU BİZZAT KULLANIP FARKI VARMIŞ DURUMDAYIM.ARAÇIN PERFORMANSI BANA GÖRE MÜKEMMEL BU NEDENLE ARAÇ SİPARİŞİNİ VERMİŞ VE İNŞALLAH OCAK AYININ İLK HAFTASINDA BENDE KULLANANLARDAN OLUCAM.SEVGİLERİMLE.
  • quote:

EVET SEVGİLİ DACIA DUSTER KULLANAN VE ALMAK İSTİYEN ARKADAŞLAR BÜHÜN ARAÇIN TEST SÜRÜŞÜNÜ YAPMIŞ BULUNMAKTAYIM.BURADA YAZILANLARDAN ÇOK FARKLI OLDUĞU BİZZAT KULLANIP FARKI VARMIŞ DURUMDAYIM.ARAÇIN PERFORMANSI BANA GÖRE MÜKEMMEL BU NEDENLE ARAÇ SİPARİŞİNİ VERMİŞ VE İNŞALLAH OCAK AYININ İLK HAFTASINDA BENDE KULLANANLARDAN OLUCAM.SEVGİLERİMLE.

Sayın Raysu

Öncelikle Hayırlı olsun allah güle güle kullanmayı nasip etsin.

fakat biraz açarsanız sevinirim bana aldığınız fiyat çok uygun geldi bende siparişi verdim fakat benim fiyat sizin aldığınız özellikler
    yanında sanki biraz pahalı gibi bu yüzden biraz detay verebilirmisiniz arabanın rengi mevcut olan paketler look paket-güvenlik paketi
    deri direksiyon mevcutmu

teşekkürler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rgulseven

quote:

teşekkürler

evet herşey dahil fiyat verildi.

Arkadaşım hangi bayiden aldınız acaba :?

• Dacia Duster hakkında çok fazla sitede yorum vs okudum.Sonuç genel olarak sürüş, performans,ekonomik sebepler açısından alınabilir bir araç..Peki ya ikinci eli ne olur ? Sıfırına 40 küsür verdiğimiz bu arabayı 3 sene sonra 30 a bile satamama durumu olur mu? Malum dacia imajından bahsediyorum.Bu tip araçların ikinci eli ölü fiyatına gider.Duster için de böyle mi ? Siz neler düşünüyorsunuz? Herkese teşekkürler alanlara da hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi worthy06 -- 23 Aralık 2010; 21:13:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: worthy06

Dacia Duster hakkında çok fazla sitede yorum vs okudum.Sonuç genel olarak sürüş, performans,ekonomik sebepler açısından alınabilir bir araç..Peki ya ikinci eli ne olur ? Sıfırına 40 küsür verdiğimiz bu arabayı 3 sene sonra 30 a bile satamama durumu olur mu? Malum dacia imajından bahsediyorum.Bu tip araçların ikinci eli ölü fiyatına gider.Duster için de böyle mi ? Siz neler düşünüyorsunuz? Herkese teşekkürler alanlara da hayırlı olsun.

Avrupada Duster ile ilgili şöyle dalga geçiyorlar " 2. eli yenisinden daha pahallı" Şöyle bir gerçek var, Duster'ı diğer dacia modelleriyle karşılaştırmamak lazım. Duster ve Stepway Dacia markası için bir imaj ve çıta atlama araçları. Araç satış sitelerinden takip ettiğinizde 2. ele düşen Duster'lar uygun fiyatlarla alıcı buluyorlar. Şöyle birşey de var, her kişi kendi kullandığı aracın 2.el değerini bilir tanımadığı araçların ise 2.elinin düşük olduğunu zanneder. Halbuki her aracın ayrı bir alıcısı ve hastası vardır. Duster da 2010'da ses getirdiği ve birçok ödül kazandığı gibi 2011 yılında da taşları yerinden oynatacak. 2. el değeri ile ilgili olarak Dacia başlığı altındaki diğer dacia modellerinin topiklerine bir sorun isterseniz. Size bir tavsiye, Duster almayı düşünüyorsanız full donanımlısını alın satarken de kolaylık olur.

• duster satar niye satar arazi aracı klassmanından olaya bakıcaksınız binek araç klassmanından değil duster bulunduğu statü itibariyle iyi çıkışıda buna dahil motor hacmi fiyatı şu anda arazi aracı segmentinde en ucuz araç.. vergisi az dizel olması avataj..

kıyaslamayı şöylede yapabiliriz lada bana göre dacia dan bir parmak üstündür fazla değil oda dacia renaultunun motorlarını kullandığı için ama işçilik kalitesi donanım aksesuar v.b her şeyi ladayla eş değerdir fiyatlarıda binek araçları için diyorum.. ladanında malum sektörde ismi iyi değildir beğenilmez tutmaz hakkında çok olumsuz şeyler yazılır çizilir.. tıpkı dacianın bineklerinde olduğu gibi.. ama lada nın nivası offroadcular için yere göğe sığdırılamayan dünyanın pek çok yerinde niva dedinmi arazi araççılarının gözdesi olan bir araçdır ikinci eli o kesim içinde vardır peynir ekmek gibi gider.. ben dusterıda aynı pencerede görüyorum dikkat ederseniz konsept olarak aynı dedim yoksa dusterla nivayı fiziki olarak kıyaslamak değil amacım.. dacianında binekleri hiç iyi değil zaten piyasada olumlu pek bir yorumda olmaz.. ama duster arazi aracı segmentinde fiyatıyla kaltiesi tasarımıyla ikinci elide tutar gibi kendine bir kesim yapar tek sıkıntısı 1.5dci motorların belli bir km den sonra 120 bini devirdek sonra bilhassa artık fazla sıkıntılar gösterip çok yakması.. birde tabi dizelin çok km yapmışıda pek makbul değildir tabi o km lerde bir dusterda henüz daha piyasada yokdur..

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

duster satar niye satar arazi aracı klassmanından olaya bakıcaksınız binek araç klassmanından değil duster bulunduğu statü itibariyle iyi çıkışıda buna dahil motor hacmi fiyatı şu anda arazi aracı segmentinde en ucuz araç.. vergisi az dizel olması avataj..

kıyaslamayı şöylede yapabiliriz lada bana göre dacia dan bir parmak üstündür fazla değil oda dacia renaultunun motorlarını kullandığı için ama işçilik kalitesi donanım aksesuar v.b her şeyi ladayla eş değerdir fiyatlarıda binek araçları için diyorum.. ladanında malum sektörde ismi iyi değildir beğenilmez tutmaz hakkında çok olumsuz şeyler yazılır çizilir.. tıpkı dacianın bineklerinde olduğu gibi.. ama lada nın nivası offroadcular için yere göğe sığdırılamayan dünyanın pek çok yerinde niva dedinmi arazi araççılarının gözdesi olan bir araçdır ikinci eli o kesim içinde vardır peynir ekmek gibi gider.. ben dusterıda aynı pencerede görüyorum dikkat ederseniz konsept olarak aynı dedim yoksa dusterla nivayı fiziki olarak kıyaslamak değil amacım.. dacianında binekleri hiç iyi değil zaten piyasada olumlu pek bir yorumda olmaz.. ama duster arazi aracı segmentinde fiyatıyla kaltiesi tasarımıyla ikinci elide tutar gibi kendine bir kesim yapar tek sıkıntısı 1.5dci motorların belli bir km den sonra 120 bini devirdek sonra bilhassa artık fazla sıkıntılar gösterip çok yakması.. birde tabi dizelin çok km yapmışıda pek makbul değildir tabi o km lerde bir dusterda henüz daha piyasada yokdur..

Çok doğru söylediniz ama şuna katılamayacam. 120 bini devirdikten sonra diye birşey yok. Dizel araçları kullanmayı bilmek lazım, bu her araç için geçerli tabi. Eğer istenildiği gibi kullanılırsa ve bakımı yapılırsa çok uzun yıllar rahatlıkla binilebilir. Şu anda Duster'ın kullandığı motoru, Qashqai, Juke, Fluence, Megane, Scenic, Clio vs. birçok kaliteli araç kullanıyor malumunuz. Safkan 4x4 Suzuki Grand Vitara da bile Renault dizel motoru var

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.