Şimdi Ara

Dacia Duster'a ekonomik motor takviyesi: 1.0 lt üç silindirli TCe 100 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
11.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Öyle birsey yok.
    Bahsettigin durum direk enjeksiyonlu araçlarda mevcut.

Yeni nesil turbo motorlu araçların çoğu bu enjeksiyon sistemine sahip olduğundan kitleri pahalı.

Ancak çok nokta enjeksiyonlu astra j kasa turbo, clio 0.9 tce gibi motorlara en ucuz kit i bile yapabilirsiniz. Sorun çıkarma ihtimali normal bir araçtaki kadar.

Bilmeden konuşmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Turbo lpg kitleri hem uyum sorunlu, hem pahali.

Alıntıları Göster
    0.9 tce mpi çok nokta enjeksiyon. zamanında 1500 liraya lpg takılıyordu. lpg ile 550bin km yapmış 0.9 tce motor var. fabrikasyon lpgli 0.9 eco-g lerde var. 1.0 tce de mpi gelecek yine fabrikasyon lpgli secenekte gelecek.
  • predator93 kullanıcısına yanıt
    Hocam boşuna uğraşıp kendinizi yormayın, kendinizi parçalasanız da normal kullanımda 1.0 turbonun 1.6 atmosferikten daha iyi çektiğini teorik olarak anlatamazsınız bu eski kafalı millete. Ancak denk gelip ellerine düşerse o zaman jeton düşer.

• Elektirik sanki sıfır emisyonla havadan üretiliyormuş gibi taktılar elektirikli arabaya kafayı milenyumun en devrimsel icadı common rail dizel motoru afaroz edip astılar şimdilerde üç silindire ki fiat bunun iki silindirli olanını yaptı çok önce yakında yekten içten yanmalıyı kaldırıp dıştan bataryası yanmalı arabaya dönecekler havayı kirletmiyecez diye suya toprağa lityum saçıp toptan bok edecekler dünyayı

• quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

1.0 seat ibiza kullanmıştım 90km aşağısı eyvallahda azıcık gaza dokandın mı 7litreden az yakmıyordu valla, ama 1.9tdi golf 5litreden de fazla yakmıyordu hemde agresif kullanımda, at arabası gibi tin tin giderek mi az akıyolar anlamıorum
    0.9 Tce motora sahibim ortalama 6 litre yakıyorum (size göre az mı çok mu bilmiyorum). Bu değere tüketime dikkat etmeden ulaşıyorum, şehir içi olduğu için zaten 110'u geçemiyorsun, trafik de pek olmuyor güzergahımda 5-6 tane ışık var. Bence bu motorlar şehir içinde büyük motorlara göre daha avantajlı ama şehirler arası yollarda 90 km/s geçtiğin her hız için katlanarak artıyor tüketim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Hocam boşuna uğraşıp kendinizi yormayın, kendinizi parçalasanız da normal kullanımda 1.0 turbonun 1.6 atmosferikten daha iyi çektiğini teorik olarak anlatamazsınız bu eski kafalı millete. Ancak denk gelip ellerine düşerse o zaman jeton düşer.
    Düşük hızlarda ve ramplarda belki turbo motor tokatlar ama 1.6'nın beygiri yüksek olduğu için son hızda küçük turbolu motoru geçiyorlar. Ben hangisini tercih ederim tabiki turbo motoru, hayatında kaç kere son hıza ulaşacaksın sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: cricet

Düşük hızlarda ve ramplarda belki turbo motor tokatlar ama 1.6'nın beygiri yüksek olduğu için son hızda küçük turbolu motoru geçiyorlar. Ben hangisini tercih ederim tabiki turbo motoru, hayatında kaç kere son hıza ulaşacaksın sanki

Alıntıları Göster
    her düşük hacimli turbonun beygiride az değil. örnek 1.2 tce ler 132 hp. yeni 1.33 tce ler 140 hp. yani 1.6 atmosferiklerden fazla olduğunda zaten tartışmasız 2.0 atmosferiklerin rakibi oluyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

her düşük hacimli turbonun beygiride az değil. örnek 1.2 tce ler 132 hp. yeni 1.33 tce ler 140 hp. yani 1.6 atmosferiklerden fazla olduğunda zaten tartışmasız 2.0 atmosferiklerin rakibi oluyorlar...

Alıntıları Göster
    Zaten düşük hacim derken 0.9, 1.0 motorları kastettim, 1.6 atmoferiği adını, 1.2, 1.3 turbonun yanında kullanmam bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cricet -- 8 Ağustos 2019; 10:32:34 >
  • duster Comfort 1.0 Tce 100 bg 4X2 114.900 ₺ den satışa sunulmuş hurda teşviği ile 100bin tl civarına geliyor
  • para yok isterse 50 bine versin,maaş artmıyor ama masraflar ve elektirik doğalgaz vb faturaları uçuşa geçti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmahmutd

Yahu ofiste sesli güldüm, kriz geldi susamıyorumda bu nedir ya :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: nikony

0.9 yeterdi ne gerek var şimdi 1.0 falan
    0.9 sıkıntılı bir motor olduğu için (her ne kadar reno fanları kabul etmese de) önce dacia ile erittiler stokları, şimdi de tekrardan clio'lara taktılar eldeki motorları bitirmek için. Bayağı uygun fiyata verdiler araçları. Şimdi onun yerine 1.0 tce gelecek.

Ne sıkıntısı var yav 38 senedir kullanıyorum bir şey yok diyen kullanıcılara cevap vermeyeceğim. Usandık artık.

• Lpg uyumu varmı arkadaşlar bu motorun .

• murat8361 kullanıcısına yanıt
    Lpg uyumu sorunsuz standar mpi motor

• Belki konu dışı ama sorayım dedim : 1.3 4x4 150 HP olan modeli LPG ye uyumlu mu? Prins direkt enjeksiyonlu kitler uygunsa 2018 dizel almaktansa 2020 bunu alayım diyorum

• Bu adamlar böyle küçük ve verimli motorları neden yapıyor hiç düşünen yok mu?Bunlar bilmiyor mu 2 litre, 3 litre, 5 litre motor yapmayı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 11 Şubat 2020; 15:12:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

Bu adamlar böyle küçük ve verimli motorları neden yapıyor hiç düşünen yok mu?Bunlar bilmiyor mu 2 litre, 3 litre, 5 litre motor yapmayı?
    bilmez olurlar mı elbette biliyorlar, fakat bizim ülkemiz şartlarında Motorlu taşıtlar vergisinden haberiniz var mı. o büyük motorlar için ne kadar MTV ödemek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

bilmez olurlar mı elbette biliyorlar, fakat bizim ülkemiz şartlarında Motorlu taşıtlar vergisinden haberiniz var mı. o büyük motorlar için ne kadar MTV ödemek gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Var birader de benim söylediğim bu değilki?İyi oku istersen sonra devam edelim.Saçmalıyorsunuz artık ama.
    Ben bütün dünya artık tasarruflu ve verimli motorlara geçiş yapıyor diyor adam çıkmış bana "senin bu ülkedeki motorlu taşıt vergisinden haberin var mı?" diyor.
    Dünya diyorum birader dünya.World. Mundo. Monde. Welt..
    Nasıl bir yer oldu arkadaş burası ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 13 Şubat 2020; 0:31:20 >

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Dünya!
    Ben uzaylıyım, dünya nasıl Bi yer ki! 😠😠😠

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.