Şimdi Ara

D7000 görüntü kayması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeni yeni fotoraf çekiyorum aslında işi bilene yaptırmak lazım ama e ticaret sitemizi yeni kurduk ve bütçemiz kısıtlı benim çekim yapmam gerek stüdyoda sabit ışık ve ayarda çektiğim için sıkıntı yok sorun dış çekimlerde diyafram enst. kendim ayarlasamda otomatikte çeksemde ışık yetersiz geldimi doğal olarak çok seri çekim yapamıyor ve manken kızın küçük hareketleri fotorafın bulanık çıkmasına sebep oluyor bunu nasıl aşabiliriz

• Neden öyle oluyor biliyomusun. Işıgın az oldugu durumlarda mecburen pozlama süren yükseliyor. Seri çekmek istediginde bide bunun üzerine karta işlenme süresi ekleniyor ve yeterince seri çekemiyorsun. Ozaman yapılacak tek şey isoyu yükselterek pozlama süreni kısaltman. Tabi buda beraberinde kumlanmayı getirir.
  • dış çekimlerde ışığın yetersiz gelmemesi gerekir, akşam olmadıktan sonra kapalı bir havada bile o kadar kötü sonuç vermemeli.
    makine ve lens nedir, hangi ayarlarla çekiyorsunuz?
    lensi en açık diyraframda kullanmak ve iso'yu otomatik moda almak muhtemelen sorununuzu çözecektir.
    exif'leri bulunan örnek fotoğraf paylaşırsanız sorunu daha iyi anlarız.
  • Sitede fotoların çözünürlüğü yüksek olmaması lazım. Bu durumda da 16mp. çıktıyı siz mesela 1.5-2 mp. ufaltarak sitede yayınlıyorsanız yüksek ISO'dan oluşan kumlanma etkisi çok çok az belli olur. ISO 800'e çıkarıp çekebilirsiniz mesela. Yine de net çıkmıyor ise harici aydınlatma seçeneklerini düşünmeniz gerekir.
  • pozlamadan kaynaklandığını biliyorum zaten geçen ayasofya ya gittim ordada aynı sorun oldu sabit tutunca bir nebze çözülüyor ama dış çekimlerde mankenin hareket etmesi rüzgar esmesi fotorafları perişan ediyor

18-105 lens kullanıyorum makina d7000

makro çekim nasıl yapabilirim ?

heralde bu lensle zor ama lens kendi yapmıyordur bu işi muhakkak makinadanda bir ayarları vardır mevzuyu öğrensem ona göre lens alsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coban92 -- 23 Ekim 2015; 14:53:30 >
  • coban92 C kullanıcısına yanıt
    Sabah hızlı çekim modunda ( arka arkaya seri çekim) 1/320 veya daha üstü kullan, iso 400 gibi, diyafram ise 4 -8 (ışığa göre)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.