Şimdi Ara

d5000 elle netleme yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • d5000 almayı düşünüyorum ve aklıma takılan bir soru var. Daha sonra 2. lens olarak porte çekimi ve keskinlik açısında 50 mm lens almayı düşünüyorum. d5000 ile ilgili en büyük handikap gövdesinde af motoru olmaması ve 50 mm lenslerin de motorlusu çok pahalı. Bu durumda elle netleme yapmak gerekiyor ve her yerde bunun bir dezavantaj olduğu yazıyor, bu çok mu zor yapılan bir şey? Herkes yapamaz mı, ne gibi zorlukları vardır? Bu konuda deneyimi olanlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

• daha bu gün denedim 50mm ile elle netleme yapmayı beceremedm doğrusu
  • af motorluları ne kadar ki ?
  • arada 20-30 tl fark var sanıyorum 50mm AF ile Manual arasında.
  • alısmaya baglı af olsa bile gerektiği yerlerde manuel netlemek gerekli oluyor. o yüzden bence motorsuzu da alınabilir
  • d 5000 tavsiye etmem kullanmış biri olarak.Elle netleme yapmak her zaman pratik olmuyor.nikon d 90 gövde ve lens ayrı olarak alınırsa fiyat karlı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merc4eve

arada 20-30 tl fark var sanıyorum 50mm AF ile Manual arasında.

Merhaba,
    Sanırım yanlışlıkla 20-30 tl fark var diye yazdınız.Çünkü af motorlu 50mm lens ile motorsuz olanları arasında epeyce bir fiyat farkı bulunuyor.
    İyi akşamlar,hoşçakalın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 4 Kasım 2010; 3:57:04 >
  • kanımca gece cekimlerde özellikle problem yaratabilir. vizörden bakıp netleme yapmanız zor olabilir yetersiz ışıkta.
  • benim şu an tüm lenslerim manuel focus. 50mm özellikle manuel focus.
    örneğin şu 50mm manuel focus: http://www.flickr.com/photos/21338321@N04/5050685493/
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.james

quote:

Merhaba,
    Sanırım yanlışlıkla 20-30 tl fark var diye yazdınız.Çünkü af motorlu 50mm lens ile motorsuz olanları arasında epeyce bir fiyat farkı bulunuyor.

manuel 50mm 1,8 150 liraydı en düşük, otomatik olanlarıda 200 liraydı sıfırları aralarında pek fark yok aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: hougras

quote:

quote:

Merhaba,

manuel 50mm 1,8 150 liraydı en düşük, otomatik olanlarıda 200 liraydı sıfırları aralarında pek fark yok aslında

AF 50mm'de odak motoru yok gövdeden güç alır, AF-s lenslerin fiyatları da 2 kat falan fazla

• quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

AF 50mm'de odak motoru yok gövdeden güç alır, AF-s lenslerin fiyatları da 2 kat falan fazla

Edit; Mesela aşağıdaki 50 ve 35mm'lik af-s lenslerin fiyatları,manuel olanlarla arasındaki fiyat farkını çok net açıklıyor...

http://www.yalcinlar.com.tr/product.asp?numRecordPosition=43&P_ID=3473&strPageHistory=cat&strKeywords=&SearchFor=&PT_ID=86

http://www.hepsikamera.com/nikon-afs-dx-35mm-f18g,pid3954?osCsid=euqgioe06g7gnqopgid18djq35

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 5 Kasım 2010; 0:39:40 >

• f/1.4 ve 1.8 arasında zaten çok büyük fiyat farkı var 1.8 olanın af motorlusunun linki varsa daha faydalı olur düşüncesindeyim.
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,

200 tl ye af-s zor gibi sanırım 50 mm 1.8 lenslerde e ve d serisi olan lensleri karıştırıyorsunuz ..

• quote:

Orijinalden alıntı: dix1

f/1.4 ve 1.8 arasında zaten çok büyük fiyat farkı var 1.8 olanın af motorlusunun linki varsa daha faydalı olur düşüncesindeyim.

Merhaba,
    Ben,af-s 50mm f/1.4'ü,motorlu lenslerin genelde çok daha yüksek fiyatlardan satıldığını belirtmek için uç örnek olarak eklemiştim.Af motorlu f1.8'e örnek olarak,af-s dx 35mm f/1.8g lensi de yukarıdaki diğer postumun sonuna ekledim.Oradan inceleyebilirsiniz.
    Bu arada yanlış anlamayın,ikinci eklediğim örneği,50mm'lik lensle birlikde alt alta incelenmesi için buraya değil diğer postumun sonuna ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 5 Kasım 2010; 0:58:05 >
  • tanıdıgınız birinde ya da geziye filan katılıyorsanız orada birinden 50mm i deneyip o sekılde test edebilirsiniz... forumdan teknika - kaya5789 d5000 kullanırken taksimde benden 50 mm i alıp deneme yapmışlardı örneğin. En güzel yol bu olacaktır sizin için. Kimsenin yorumuna bakmadan kendiniz yapabilecek misiniz onu görmüş olursunuz böylece...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.