Şimdi Ara

D-smart CAM MODÜL tavsiye edermisiniz? (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.205
Cevap
13
Favori
124.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Panasonic tv lerdeki sorun devam ediyor sanırım d smart modül ve 50stw60 kullanacağım çözüm yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leren

Üstad senin çözüm bende. Telefonu açarsan hallederiz.

ilgin için teşekkürler+dostum bana şuradan ulaş ltf canozy@yahoo.com

CAN
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

ilginçtir çok nadir arada takılma yapsada 10970 frekansı bende gayet sinyali iyi pek sorun yaratmıyor ds modül philps tvye takılı

Hocam bendeki DS sorunu(10970 frekansı) Techni Receiver iledir! yoksa Kati913 ile sorunsuz zaten,ayrıca 42lik Tosh panelimde de sorunsuz idi veya kızımdaki Phil 5507 panel de yine sorunsuzdur!

ben bu mereti Techni de kullanmam gerekiyor dolayısıyla sıkıntım ve diğer bazı Receiver lar(özellikle Avrupadan gelen bizlerdiler gibi) ile Panel ler de olduğu gibi özellikle 10970 frekansı sorunu
    sebebiyle stabil çalışmadığı gibi kanalları da zaten açamıyor 10970 de,örneğin geçen gün Techni en son gelen yazılımdan sonra resetledim ve uyduları yeniden tarayıp yükledim,TS deki 10970
    frekansındaki kanalları eskiden kanal isimleri ile tarayıp bulur ve listeye alırdı,şimdi kanalları yine buldu ama isimleri bulmayıp o frekans daki tüm kanalları "Service ....." diye buldu!

3 senedir DS modüllü üyesiyim ama bu sene bu sebebten dolayı uzatmadım süremi,fiyatını da beğenmediğim için salladım geçtim,aslında pek de gönlüm yok bu çakallara para vermek için

Şu anda Techni için tek isteğim Biss leri çözmesi TRT/NTV v.s kanalları izlemek DS yi salla geç

++

• albani kullanıcısına yanıt
    Üstad mail attım.

• Eski modüllüler yeniden abone olursa eğer D-smart yeni modül kullanma zorunluluğu getirir mi acaba? Yeni modül için ek ücret keser mi? Bir de benim kullandığım uydu cihazı cı+ değil cı uydu alıcısı. Cı+ modüller cı uydu alıcılarında sorunlar çıkarıyor mu?
  • İstersen ederim

• Kaf-kaf lı TR de Lisanslı CI+ Receiver yok ama belki bir şekil de lisanssız bir kaç cihaz olabilir hatta olmayabilir ben bir tek GM1050 var diye hatırlıyorum o da bana göre yaramaz bir cihaz!
    ama bunu uçurunlar veya sıradışı diye başlık açanlar v.s v.s var tabiki

Paneller de ise 2009/2010 dan itibaren cam slotları CI+desteklidir! ama bu illa o modülü tanıyacak ve stabil açıp kullandıracak anlamına da gelmiyor!

Piyasaya yakın da CI+ lı Receiver lar çıkabilir örneğin DS böyle bir uygulamaya giderse,ancak bu cihazlar Lisansı alırlarmı almazlarmı orası meçhul! gerçi işin Lisans konusu
    kullanıcıyı bağlamaz ve o cihazın CI+ çalıştırmasına bakar!

Ayrıca ortaya bir DS nin yeni Modülleri CI+ muhabbeti açıldı ama tam net nedir durumlar o da belirsiz! bekleyip görmek gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Raskolnikov

Bir alet birden fazla işlevi görüyorsa iki işlevi de üst düzey yapma olasılığı düşer. Murphy yasası *

* değilse bile şimdi ben uydurdum

D-smart HD yi Samsung 46F8000 dahili alıcısı ile kullanıyorum. Mübarek murphy fln dinlemiyor şakır şakır çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kaf-kaf lı TR de Lisanslı CI+ Receiver yok ama belki bir şekil de lisanssız bir kaç cihaz olabilir hatta olmayabilir ben bir tek GM1050 var diye hatırlıyorum o da bana göre yaramaz bir cihaz!
    ama bunu uçurunlar veya sıradışı diye başlık açanlar v.s v.s var tabiki

Paneller de ise 2009/2010 dan itibaren cam slotları CI+desteklidir! ama bu illa o modülü tanıyacak ve stabil açıp kullandıracak anlamına da gelmiyor!

Piyasaya yakın da CI+ lı Receiver lar çıkabilir örneğin DS böyle bir uygulamaya giderse,ancak bu cihazlar Lisansı alırlarmı almazlarmı orası meçhul! gerçi işin Lisans konusu
    kullanıcıyı bağlamaz ve o cihazın CI+ çalıştırmasına bakar!

Ayrıca ortaya bir DS nin yeni Modülleri CI+ muhabbeti açıldı ama tam net nedir durumlar o da belirsiz! bekleyip görmek gerekiyor

Digitürk gibi yapmak istiyorlar sanki ama D-smart'ın cı modülleri java denilen programla destekli. Şu an cccam sharıng cihazlarda izlenmiyor. Buna rağmen cı+ çıkartıp daha güvende iş yapmak istiyorlar sanırım.

• DS nin şu an ki ya da hepimizin elinde olan Modülleri normal çoğu "CI" lı cihazlar da zaten çalışıyor ki bu cihazlara CS işi yapan cihazlar da dahildir!
    Ama yeni Modülleri "CI+"lı olursa bunlar çalışmaz! ya da o cihazlara ona göre bir yazılım v.s çıkması gerekiyor,yoksa bunlar gidip de Lisans filan almazlar!

Lisanslı CI+ lı cihazlar ise zaten Avrupa da var,ama orada her cihazda da bu lisans elbette yok! yine bildiğim kadarıyla bazı cihazlar da lisanssız CI+ desteği olan
    cihazlarda vardır,örneğin daha önce yazdığım GM1050 de böyle bir cihazdır gibi

Diğer yandan yayıncı kuruluş kendisini her şartta güvene almak istemesi de çok doğaldır ve bunu da yapıyor,DS örneğin uzun yıllardır artık CS ile izlenemiyor!!
    eskiden izleniyordu bir aralar ki ben de izlemiştim sanırım 2007/2008 ler de

Benim bu arada Techni Receiver CI+ desteklidir,örneğin benim açımdan bir sorun olmaz CI+ modülde

• Modülde ikinci senem doldu, bu hafta teklif aldım. Teklifimiz full paket 27 dediler. Erotik kanal istemiyorum ne olur dedim, 21 dediler. Kabul ettim.

Bence bu fiyata bu ürün için çok iyi bir fiyat. Bende digiturk'te var ama dsmart'ı daha fazla kullanıyorum. Şahsen dsmart modülü bir kullanıcı olarak tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 28 Nisan 2014; 17:45:48 >
  • buyukbang kullanıcısına yanıt
    Ben de memnunum, giriş paketi olmasına rağmen doyurucu kanallar var. Her zaman seyrettiğim kanalları hd olarak seyredebilmeek çok iyi oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • albani kullanıcısına yanıt
    anlıyorum hocam sizdeki sorun cihazla ilgili artı bazı cihazlarda bu 10970 sorunlu olduğunu okudum bilgi olsun diye yazdım zaten. ayrıca bende tvyi alınca sırf hd kanal merakına 2 yıllık giriş paketi modül aldım yoksa bende bu çakallara para kaptırmam üyelik uzatıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 2 Mayıs 2014; 19:18:54 >
  • Arkadaşlar Samsung UHD TV aldım (8500 serisi) ve yanında D-Smart modül gelecek 6 ay. Yalnız teslimat, D-Smart'ın açılması vs. derken La Liga bitmiş olacak ve merak ettiğim konuyu tecrübe edememiş olacağım muhtemelen. Pakedim kapsadığı halde, dahili uydu alıcılarının BISS desteği olmadığı için maç sırasında şifreleme sorunu yaşar mıyım? D-Smart'ı aradım ama konuya çok hakim olmadığını düşündüğüm birisi pakediniz varsa izlersiniz maç sırasında şifreleme sadece pakede dahil olmayan kanallarda olur dedi. Bilgi verebilen olursa sevinirim. Teşekkür ederim.
  • Tv nizde biss cozme ozelligi yoksa izleyemezsiniz. Bende vestel lcd var. Modul varken trt sifre girmisti birden yayin girdi. Tv de biss ozelligi oldugu icin girmis ve izlemistim. Modul bu konuda birsey yapamiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Tv nizde biss cozme ozelligi yoksa izleyemezsiniz. Bende vestel lcd var. Modul varken trt sifre girmisti birden yayin girdi. Tv de biss ozelligi oldugu icin girmis ve izlemistim. Modul bu konuda birsey yapamiyor...

Geçmişteki mesajları okudum biraz araştırma da yaptım, TRT, TV 8 ve NTVSpor SD de oluyormuş BISS olayı. NTV Spor Smart HD D-Smart için şifrelendiğinden BISS sorunu olmuyormuş. Diğerleri için de Digiturk var zaten, sorun kalmadı bu durumda
  • Diji varsa zaten sorun olmaz. Onlar sifreleri çözüp veriyorlar. Modullu olmayan uyeliklerde sorun yok.

• Merhabalar,
    Bende Samsung f5570 tv ve spor paket cam modül var. Bütün kanalları açıyor ancak TRT1'i ve ntv spor hd'yi açmıyor, d-smarttan çıkıp uydu yayınlarına geldiğimde orada gösteriyor(ntv spor hd hariç). Var mıdır bu problemi yaşayanlar ya da çözümünü bilen.
  • bende başta senin yaptığın hatayı yaptım ve aynı sorunu yaşadım. sen ayarlardan dsmartı seçmişsin dsmartı seçmeyeceksin kanal arama yapıp dsmart kanallarını kafana göre sıralayacaksın.
    ayrıca samsung 46f6650 tvimle kullanıyorum ama 1 -2 kere olmuştu sanki donma ama çok nadir oluyor heralde özellikle son zamanlarda hiç olmadı.
  • Bimeks te 279 tl ye spor + hd paket varbunda ntv smart spor cl maçları var yazıyor. tavsiye edermisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.