Şimdi Ara

d slr makina alıcam yardım ama acil!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • digital slr makina alıcam amerikadan yardım eden olursa sevinirim, fiyatı çok uçuk olmayan bi model,kullananlardan öneri bekliyorum ama acilen??

• Sony A100 ve carl zeiss 16-80 al, 1250 dolara alınabiliyormuş orada. hatta 18-200 ile birlikte 1000 dolara da satılıyormuş.
  • 1250 dolara nikon D80 kit te alınabilinir.
  • canon eos 350 d kullanan var mı?? canon serisinden alsam diyordum ama tabi kullananlar daha iyi bilir nikon mu canon mu???
  • İşte bu soruyu "asla" sormicaksın, hiçbiyerde hem de

Nikon mu Canon mu ?

Direk kaos

İkisi de; hangisi daha çekiciyse senin için

400D fiyatı da uygundu sanıyorum bi göz at derim

• Nikon mu canon mu biraz eksik bir soru. hangi nikon hangi canonla kıyaslanıyor bu önemli.
    350 d alma bence, 400d ile arasında zaten çok az fiyat farkı var. alacaksan 400d al. hem satmak istediğinde 400d yi daha iyi fiyata ve daha az kayıpla satarsın.

madem amerika şansın var, bence alacağın makineyi kit lensle alma. makineyi aldıktan iki ay sonra yeni objektif aramaya başlayacaksın ve ülkemizde iki kat daha pahalı....

400d mi d80 mi dersen d80 derim, yanına da sigma 17-70 alarak orta karar bir yol izleyebilirsin. aynı yöntemi 400d için de yapabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: buffalo

Nikon mu canon mu biraz eksik bir soru. hangi nikon hangi canonla kıyaslanıyor bu önemli.
    350 d alma bence, 400d ile arasında zaten çok az fiyat farkı var. alacaksan 400d al. hem satmak istediğinde 400d yi daha iyi fiyata ve daha az kayıpla satarsın.

madem amerika şansın var, bence alacağın makineyi kit lensle alma. makineyi aldıktan iki ay sonra yeni objektif aramaya başlayacaksın ve ülkemizde iki kat daha pahalı....

400d mi d80 mi dersen d80 derim, yanına da sigma 17-70 alarak orta karar bir yol izleyebilirsin. aynı yöntemi 400d için de yapabilirsin.

d40x nasıl üstad?
  • d40x canon 400d fiyatina yakinken almak dogru degil bence ama tabi karar kisinin kendisine kaliyor af motoru yok gene bu modelde usa den tamron 17-50 de bakilabilir
  • buffalo,

D80 + 17-70 sigma lens ile orta karar bir yol diyorsun ha? :))
    hemde yeni başlayan birine...
    walla bravo :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: spdrmn

buffalo,

D80 + 17-70 sigma lens ile orta karar bir yol diyorsun ha? :))
    hemde yeni başlayan birine...
    walla bravo :))

yeni başlaması önemli değil ki, 2 ay sonra nasılsa kit lense tekme atmak isteyecek
    orta karardan kastım d80 değil, o fevkalade bir makine zaten. keşke amerika'dan alma şansım olsa ama yok maalesef.
    orta karardan kastım 17-70. oldukça başarılı bir objektif, ama kabul etmek lazım ki mükemmel değil. mükemmel kalite çok para gerektiriyor dslr de.
    tabi bu bir amatöre yetmeyeceği anlamına kesinlikle gelmiyor, fazlasıyla yetecektir, hatta 17-70 kullanan prof. fotoğrafçı sayısı bile azımsanamayacak ölçüde.

@reddes; d40x, iso başarımında d80'den bile iyi. resim kalitesi d80 ayarında. ama bazı şeyler çıkarılmış makineden, işte üst ekran yok, alan derinliği izleme fonksiyonu yok, AF motoru yok, dolayısıyla objektif seçeneği sınırlı. Bunlar önemli değilse rahatlıkla alınabilecek bir makine. Kit lensi sony,pentax,canon'dan oldukça başarılı. 55-200 vr çıktı sanırım, ya da çok yakında. onunla birlikte sempatik bir makine olur kanımca:) Amatör kalacaklar için iyi bir makine ve kesinlikle kompakt slr almaktan daha makul.
    ve bence d50 ve d70 yerine o alınmalı, tüm eksiklerine rağmen.

• şu an için benim makina işi yattı gibi o kadar param yok buffalo sen çok istiyosan amerikadan makina abim gelirken getirtebilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: slhztprk

şu an için benim makina işi yattı gibi o kadar param yok buffalo sen çok istiyosan amerikadan makina abim gelirken getirtebilirim

teşekkür ederim ama bu gün bir tane sipariş verdim türkiye den:)
  • buffalo senin seçimin ne oldu?
    kaça nereden alıyorsun?
  • 5d alacagımdan dolayı
    satılık kutusunda tertemiz garantili 30d
  • quote:

Orjinalden alıntı: acemiaslan

buffalo senin seçimin ne oldu?
    kaça nereden alıyorsun?

sony a100.
    1250 lira.
  • lens yok mu ?
    sipariş vermek üzereyim ben de.:)
    ayrıntılı yazabilir misin?
  • quote:

quote:

kaça nereden alıyorsun?

sony a100.
    1250 lira.

buffalo bu fiyata lens varmı sadece govdemi birde hangi adresten verdin acaba siparisi bende ilgileniyorumda
  • ilgilenen arkadaşlara sanalbayim.com sitesine bir bakmalarını öneririm.
    ben bugün sipariş verdim.nasıl çalıştıklarını göreceğiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hanedantr

quote:

quote:

kaça nereden alıyorsun?

sony a100.
    1250 lira.

buffalo bu fiyata lens varmı sadece govdemi birde hangi adresten verdin acaba siparisi bende ilgileniyorumda

sadece gövde, 18-70 ile alırsan 150 lira daha artar.

ama acemiaslan ın verdiği linke bak mutlaka, inanılmaz bir fiyat bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buffalo -- 5 Nisan 2007; 19:36:14 >

• peki bu a100 lerin H modeli B modeli diye yazıyor aralarında lens dısında bir fark varmı acaba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.