Şimdi Ara

D-Link 2600u Wireless Modem nasildir??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
12.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar bugunlerde access point almayi dusunuyordum abimin evindede interneti kullanabilmek icin.. airties w300 lere bakiyordum ikinci el temiz falan bulmustum ama bugun teknosada D-Link in 2600u wireless modemini gordum.. fiyati 59 ytl... acayip uygun geldi.. e sonucta access point e 30-40 lira vercegime 60 veririm modem alirim daha sonra istedigim gibi kullanirim diye dusundum.. tabi bu modemin access point ozelligi varsa.. yani ethernet girisini wireless hale getiriyorsa vede cekimi iyiyse almayi dusunuyorum bu yuzdende sizlere sormak istedim... bilgilerinizi paylasirsaniz en kisa zamanda cok mutlu olurum...

tesekkurler...

urunun linki... D-Link 2600u Wireless Modem

edit: bu arada arkadaslar arastirmaya devam ettim ve komik bi durumla karsilastim dlink in sitesinde bu model yok :) evet yok neden bilmiyorum zaten google dada fazla bisey bulamadim teknosa cikiyor sikayet var cikiyor bir iki site daha cikiyor alakasiz... acaba teknosa kendine ozelmi yaptirdi bunu ne yapti anlamadim ama boyle birsey olcaginida zannetmiyorum.. bu konudada bilginizi istiyorum ama biraz dertli bi alete benziyor gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bhdrctr -- 4 Eylül 2008; 0:42:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

http://www.dlink.ru/products/prodview.php?type=23&id=810

http://ftp.dlink.ru/pub/ADSL/DSL-2600U_BRU_C/

ruscamizda harikaydi zaten :) tesekkur ederim buldugunuz icin ama ben bu modemle ilgili pek birsey bulamadim hatta sikayetim var da buldum... o yuzden dusunmuyorum artik...

mediamarktta 79 ytl ye D-Link 2640u modelini veriyorlar.. onu arastiricam artik...

• D-Link 2600u'nun TeknoSA fiyatı 59 YTL değil de 69.9 YTL (herşey dahil...); daha evvelisi gün aldım denemek için.

Şimdilik fazlaca yorum yapamıyorum; daha birkaç gün oynasam da sonra söylenecek birşey varsa söylesem...

Ancak fiyatına göre işe yarar bir modeme benziyor. Yanında splitter geliyor; hatta SMPS türü bir de AC/DC güç adaptörü var... Hatta açma/kapama düğmesi dahi var ama tek ENet portlu modemlerde adetten olduğu gibi USB bağlantısı yok; belli ki orada tasarrufa gidilmiş... Oldukça kompakt boyutlu, üzerindeki anten haliyle 2 dBi'lık ve sökülemez ama bodrum katında çalışırken, buranın tam üğstündeki salonda 5 değil ama 4 diş çekti; sinyal seviyesi "çok iyi" gözüküyordu.

Küçük bir evde veya yazlıkta, tek başına kullanıcılar için fena değil gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: mafaky

D-Link 2600u'nun TeknoSA fiyatı 59 YTL değil de 69.9 YTL (herşey dahil...); daha evvelisi gün aldım denemek için.

Şimdilik fazlaca yorum yapamıyorum; daha birkaç gün oynasam da sonra söylenecek birşey varsa söylesem...

Ancak fiyatına göre işe yarar bir modeme benziyor. Yanında splitter geliyor; hatta SMPS türü bir de AC/DC güç adaptörü var... Hatta açma/kapama düğmesi dahi var ama tek ENet portlu modemlerde adetten olduğu gibi USB bağlantısı yok; belli ki orada tasarrufa gidilmiş... Oldukça kompakt boyutlu, üzerindeki anten haliyle 2 dBi'lık ve sökülemez ama bodrum katında çalışırken, buranın tam üğstündeki salonda 5 değil ama 4 diş çekti; sinyal seviyesi "çok iyi" gözüküyordu.

Küçük bir evde veya yazlıkta, tek başına kullanıcılar için fena değil gibi...
    yorumlarinizi bekliyorum...

ben zaten modemi bu aralar modem olarak kullanmicam.. access point olarak kullanicam... benim adslimi ethernetle abimin evindeki modeme baglicam modemde bunu wireless hale getirecek... amacim bu... yani tek ethernet portuda bana yetiyor... access pointe para vercegime modem aliyim onun access point ozelligini kullaniyim daha iyi diye dusundum...
    modemin boyle bi ozelligi varmi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: bhdrctr

ben zaten modemi bu aralar modem olarak kullanmicam.. access point olarak kullanicam... benim adslimi ethernetle abimin evindeki modeme baglicam modemde bunu wireless hale getirecek... amacim bu... yani tek ethernet portuda bana yetiyor... access pointe para vercegime modem aliyim onun access point ozelligini kullaniyim daha iyi diye dusundum...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: bhdrctr

Hayır; %99.99 olasılıkla yok bu D-Link'te AP olarak çalışma özelliği... (Esasen bu özellik çok az sayıdaki Adsl modem'de varmış...) Bu nedenle boşuna heveslenmeyin.

• quote:

quote:

Hayır; %99.99 olasılıkla yok bu D-Link'te AP olarak çalışma özelliği... (Esasen bu özellik çok az sayıdaki Adsl modem'de varmış...) Bu nedenle boşuna heveslenmeyin.

Alıntıları Göster
    Ben de bu modemi almayı düşünüyorum...
    Datron garanti bitti arıza çıkarmaya başladı

• quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Ben de bu modemi almayı düşünüyorum...
    Datron garanti bitti arıza çıkarmaya başladı

Alıntıları Göster
    bnm usr da var... airties dada varda o yuzden vardir sandim.. az sayida modemde olmasida ilginc bence...
  • quote:

bnm usr da var... airties dada varda o yuzden vardir sandim.. az sayida modemde olmasida ilginc bence...

Alıntıları Göster
    quote:

AirTies'ın hangi kablosuz (ADSL) modeminde, modem fonksiyonu haricinde, sadece kablosuz erişim noktası (=AP) olarak çalışma özelliği var ki? Varsa,nasıl yapılıyor; biliyor musunuz?

USR'da (9108A'da) yapılabildiğini ben de duydum ve herhalde bu Forum'da da birkaç kere rastladım...

• quote:

quote:

AirTies'ın hangi kablosuz (ADSL) modeminde, modem fonksiyonu haricinde, sadece kablosuz erişim noktası (=AP) olarak çalışma özelliği var ki? Varsa,nasıl yapılıyor; biliyor musunuz?

USR'da (9108A'da) yapılabildiğini ben de duydum ve herhalde bu Forum'da da birkaç kere rastladım...

Alıntıları Göster
    airties in hangi modeli bilemicem cunku butun kutular birbirine benziyor :) ama telekomun verdiklerinden biriydi..
    ap ozelligi modemin arayuzune girilip wireless seceneginden ap mode bolumune giriyorsunuz oradanda access point ozelligini secip enable yapiyorsunuz...

• quote:

airties in hangi modeli bilemicem cunku butun kutular birbirine benziyor :) ama telekomun verdiklerinden biriydi..
    ap ozelligi modemin arayuzune girilip wireless seceneginden ap mode bolumune giriyorsunuz oradanda access point ozelligini secip enable yapiyorsunuz...

Alıntıları Göster
    quote:

Telekom (TTNet) bilebildiğim kadarı ile AirTies'ın sadece RT-205 modelini dağıttı (RT-205T versiyonu), şimdilerde de gıdım gıdım RT-206'ları vermeye başlamış... Dolayısı ile, sizin bahsettiğinizin RT-205T olması kuvvetle olası. Ancak RT-205T (veya RT-205'in) kesinlikle böyle bir AP işlevi yoktur. Menüsünde, sizin anlattığınız şekilde birtakım ayarlamaların yapılabileceğini de zannetmiyorum..

Korkarım başka bir ürünle karıştırdınız!....

• quote:

quote:

Telekom (TTNet) bilebildiğim kadarı ile AirTies'ın sadece RT-205 modelini dağıttı (RT-205T versiyonu), şimdilerde de gıdım gıdım RT-206'ları vermeye başlamış... Dolayısı ile, sizin bahsettiğinizin RT-205T olması kuvvetle olası. Ancak RT-205T (veya RT-205'in) kesinlikle böyle bir AP işlevi yoktur. Menüsünde, sizin anlattığınız şekilde birtakım ayarlamaların yapılabileceğini de zannetmiyorum..

Korkarım başka bir ürünle karıştırdınız!....

Alıntıları Göster
    yok hayir model olarak o beyaz kutu dicem ama airties in butun kutulari beyaz.. :) ama airties oldugundan cok iyi eminim... cunku arayuzuyle bizzat ugrastim...

• quote:

yok hayir model olarak o beyaz kutu dicem ama airties in butun kutulari beyaz.. :) ama airties oldugundan cok iyi eminim... cunku arayuzuyle bizzat ugrastim...

Alıntıları Göster
    Wallaha beyler şunu söylemeden geçemicem her wireless modemde bakılması gereken öncelikle kac mbps oldugudur eger incelerseniz bu modemde 24mbps oldugunu göreceksiniz yavas yani gönderme mbps ini hiç sormayın 1 mbps. İlk bakışta güzel ucuz bir modem olarak görünüyor ama dediğim gibi alıp deneyin gerçekten memnun kalırsanız soyleyin bende alayım kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ViPEACE

Wallaha beyler şunu söylemeden geçemicem her wireless modemde bakılması gereken öncelikle kac mbps oldugudur eger incelerseniz bu modemde 24mbps oldugunu göreceksiniz yavas yani gönderme mbps ini hiç sormayın 1 mbps. İlk bakışta güzel ucuz bir modem olarak görünüyor ama dediğim gibi alıp deneyin gerçekten memnun kalırsanız soyleyin bende alayım kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    onu bende gordum 24 mbps yaziodu... 1 mbit ine bakmadim ama airties in ap300 unu alcam.. 2. el temiz buldum onu alcam.. temiz is olsun bari...etherneti wireless yapcam olcak biticek...

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mafaky

quote:

usr 9108 için AP ayarı, buradan yapabilirsin:

http://www.usr.com/support/9108/9108-ui/wlwds.htm?action=view

zaten bu linkte de bir üye screenshot vermiş neyse

bu donanım işine yön veren kaç firma var saysak diyorum. nerede garip modeller var bize geliyor. 2600u mudur nedir bunu alana kadar airties almak daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 8 Eylül 2008; 0:25:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

quote:

Orjinalden alıntı: mafaky

quote:

usr 9108 için AP ayarı, buradan yapabilirsin:

http://www.usr.com/support/9108/9108-ui/wlwds.htm?action=view

zaten bu linkte de bir üye screenshot vermiş neyse

bu donanım işine yön veren kaç firma var saysak diyorum. nerede garip modeller var bize geliyor. 2600u mudur nedir bunu alana kadar airties almak daha mantıklı.

Alıntıları Göster
    2640U bende var. gayet performanslı çalışıyor.

airties rt-211 mi 215 mi her neyse ondan cok az daha cekim gücü düşük. çekim gücü düşük de olsa kopmuyor ve hızdan ödün vermiyor.

tek sıkıntım çok fazla ısınması. diğer modemler de bu kadar ısınıyor mu bilmiyorum.

konfigure etmek ve kurmak da çok kolay. şifreleme son derece basit. dokumantasyon iyi.

ancak web sayfasında bu model yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talvegus -- 11 Eylül 2008; 16:07:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: talvegus

2640U bende var. gayet performanslı çalışıyor.

airties rt-211 mi 215 mi her neyse ondan cok az daha cekim gücü düşük. çekim gücü düşük de olsa kopmuyor ve hızdan ödün vermiyor.

tek sıkıntım çok fazla ısınması. diğer modemler de bu kadar ısınıyor mu bilmiyorum.

konfigure etmek ve kurmak da çok kolay. şifreleme son derece basit. dokumantasyon iyi.

ancak web sayfasında bu model yok...

Alıntıları Göster
    ben de zyxel var memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: DeSPeRAdO kuVA-İ

ben de zyxel var memnunum

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben bunun ayarlarını yapamadım bir türlü. modem olan arkadaşlar bilir 8 tane bağlantımız var bunları silin ya da editleyin diyor. silip yapıyorum olmuyor editleyip yapıcam ama hangi bağlantıyı yapmam gerekiyor.

bir türlü bağlanamadım. modem çalışıyor ama internete bağlanamadım. lütfen yardım

• quote:

Orijinalden alıntı: irfanyus

arkadaşlar ben bunun ayarlarını yapamadım bir türlü. modem olan arkadaşlar bilir 8 tane bağlantımız var bunları silin ya da editleyin diyor. silip yapıyorum olmuyor editleyip yapıcam ama hangi bağlantıyı yapmam gerekiyor.

bir türlü bağlanamadım. modem çalışıyor ama internete bağlanamadım. lütfen yardım

Alıntıları Göster
    arkadaşlar modemi bu sıralar almayı düşünüyorum bir sorum var 54mbps yazıor 24 nerden çıktı ? bu modem almaya değer mi ???

• quote:

Orijinalden alıntı: zilgar

arkadaşlar modemi bu sıralar almayı düşünüyorum bir sorum var 54mbps yazıor 24 nerden çıktı ? bu modem almaya değer mi ???

Alıntıları Göster
    Tekosa nın google arama yapıldığında çıkan kurulum kılavuzundan aynen kurulumu yaptık. DLINK 2600U DSL Modem kablo ile internete giriyor fakat wireless ile bi türlü giremedik sebep ne acaba biliyomusunuz...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.