Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobilin CEO'sunu açıkladı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
2.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6-7 yıldır yerli araba muhabbeti dönüyor, ceo daha yeni belli oldu, ortada başka bişey yok. Tabi ufukta seçim olmasa ceo da belli olmayacaktı.

Çöpe giden 40 milyon euroyu çabuk unutmuşsunuz, bizim cebimizden çıkan paralardı onlar, ordan burdan aldıkları arabalara kamuflaj geçirip yerli araba diye yutturmaya çalıştılar, yemeyince bu bi hataydı 40 milyon euro çöp oldu diye geçiştirdiler...

Genç muhalifler falan diyerek millete laf atacağınıza biraz kendinize bakın, biraz eleştiri yapın objektif olmaya çalışın.

Bu ülkeye zarar veren genç muhalifler değil, sizin gibi gerçeği söylemeye korkan, koşulsuz şartsız körü körüne hükümeti destekleyen, sorgulamayan, gerçeği aramayan insanlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yimmasabi kullanıcısına yanıt
    Diğerleri Cumhurbaşkanı değil Aday ayrıca diğerlernini hiç bir vaadi yok, yerli arabayı kapatmak onu bunu satmak dışında. Eğer herhangi bir icraat gösterirlerse neden burada yayınlamasınlar.
  • CenSoredGive C kullanıcısına yanıt
    A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C2560DDFD -- 25 Ağustos 2020; 12:42:30 >
  • hadjimurat H kullanıcısına yanıt
    İçten yanmalı bir motor geliştirmek oldukça sıkıntılı ve uzun bir süreç ama verimliliğini çok abartmazsanız bugün üniversitelerimizde bile elektrik motoru ile çalışan arabalar yapılabiliyor.

Tabii bunun ticarileşecek kaliteye ve rekabetçi konuma gelmesi için ar-ge önemli ama elektrikli araçlara hızlıca geçmemiz gerek. Zira enerji ithalatımız çok yüksek.

Çin’de bizim gibi enerji ithalatı yüksek ve bu yüzden elektrikli araçların en çok kullanıldığı ülkelerden birisi ve sonuç olarak kendi ürettikleri elektrikli arabalar ile dünyada ikinciliğe yükseldiler.

Bizde ise birileri ön ayak olmaz ise bu işin başmalayacağı aşikar. Devlet savunma saniyinde olduğu gibi alım garantisi veremeyeceğine göre devasa teşvikler ile destek olacak ki bugün Hyundai gelsin Toyota gelsin diye zaten teşvik veriyoruz kendi şirketlerimize niye daha fazlasını vermeyelim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Eleştirilere rağmen ben bu yerli otomobil konusunda karamsar değilim. Bu 5 şirketten önce de bu mevzuyu takip ediyordum. O zaman da ilk prototip 2019 deniyordu. 2019 da prototipin çıkmama gibi bir durumu olursa o zaman olumsuz bakarım. Şimdiden insanları eleştirerek bezdirmenin alemi yok.

• gun kullanıcısına yanıt
    Yorumunuzda çok büyük bir eksiklik var. Türkiye'de işi iyi yapana değil iyi yalakalık yapana verilir. Malum iktidarla birlikte devletin inşaat ihalelerini alan şirketleri ve bunların ihale değerlerini, geçiş garantilerini ve zararları hepimiz biliyoruz. Yine aynı malum iktidar döneminde "Yerli" kavramının nasıl içinin boşaltıldığını da gördük. Maksadın iş yapmak ya da gerçek manada yerli bir şeyler geliştirmek olduğu kanısında değilim.

Saab satın alımından da ARGE anlamında bir şeyler kazanıldığı konusunda nasıl bir bilgi var onu da detaylıca anlatmanızı bekliyorum. Çünkü kaynağa dayanmadan, kişisel olarak ARGE konusunda kazanım yapıldığını söylüyorsunuz. Kaynağınızı bekliyorum bu konuda.
  • Soul741 kullanıcısına yanıt
    Dediğinize göre hiç birşey yapmayalım o zaman onu yapma bunu yapma çünkü günün sonunda cebini doldurdu derler diye 90’larda siyaset dünyası bitti bende yaşadım o devirleri. Siyasetçi dediğin yapar arada illa ki birileri bazen üst bazen alt kademeden yolsuzluk yapıyor olabilir tüm dünyada böyle zaten ama yapmasın etmesin mantığı benim verdiğim oya hakarettir.

Ar-Ge kazanımı Tübitak ile olmayacağı bunun özel şirketlerle olacağı ve içten yanmalı projenin yapılamayacak kadar karmaşık olduğunu buldular ki hiç o işe bulaşmıyorlar demek ki.

• Yapılmasını istiyorum ama yapacaklarına inanasım gelmiyor.Somut bi adım atılması güzel ama daha önce saab 9.3 platformu ne nevs firmasına ödenen 40milyon € aklıma geliyor.Adamlar o para sayesinde batmaktan kurtuldu

• CEO'nun seçilmesi bile ertelenip sonradan oluyor ve büyük bir haber oluyor. Sanki şirket ilk prototipi sunmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ne cevap veriyorsunuz şuna.Sorun bakalim babasına birgün reis demiş mi.Adam sana yağı kuyruğu falan demiş sorsan şimdi asgari ücreti,etin kilosunu bilmez. Şimdi kuyruk yok sanki millet rahatça alışveriş yapabiliyor.Millet aç ülkeye et,kavun,nohut hatta saman bile dışardan geliyor bu herif gelmiş kanal projesi diyor 3.havaalanı diyor.Sizde ciddiye alıp cevap veriyorsunuz.Kula kulluk yapanlar bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Ne cevap veriyorsunuz şuna.Sorun bakalim babasına birgün reis demiş mi.Adam sana yağı kuyruğu falan demiş sorsan şimdi asgari ücreti,etin kilosunu bilmez. Şimdi kuyruk yok sanki millet rahatça alışveriş yapabiliyor.Millet aç ülkeye et,kavun,nohut hatta saman bile dışardan geliyor bu herif gelmiş kanal projesi diyor 3.havaalanı diyor.Sizde ciddiye alıp cevap veriyorsunuz.Kula kulluk yapanlar bunlar

Alıntıları Göster
    Bazen gerekiyor. Cevap vermediklerimiz binlerce. Az önce twitter'dan buraya geldim. Öyle hezeyan cümleler söyleyenler var ki. Bu zavallı insanların tek dayanağı bu olmuş. Afrin harekatıyla övünüyor. Kafası karman çorman insanlar. Yazık oldu bu ülkeye.

• fthkn F kullanıcısına yanıt
    Haddini bil kerkenez. Sen şu yerli otomobili üretecek şirket nerde diye afkuran eleman değilmisin? Bak o da açıklandı. İçinde bulunduğunuz psikozlara hergün bir yenisini ekliyor Reis sağolsun. Tam birşey uyduruyorsunuz cevabı okkalı Osmanlı tokatı gibi yüzünüzde patlıyor. Neyse 24 hazirana az kaldı. Şunun şurasında 20 gün daha salya akıtırsınız. Sonranızı kimse merak etmiyor zaten :)

• Bu ülke için hiç bir şey yapmamak lazım. Yorumları okuyunca ben bunu anladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denorath

Haddini bil kerkenez. Sen şu yerli otomobili üretecek şirket nerde diye afkuran eleman değilmisin? Bak o da açıklandı. İçinde bulunduğunuz psikozlara hergün bir yenisini ekliyor Reis sağolsun. Tam birşey uyduruyorsunuz cevabı okkalı Osmanlı tokatı gibi yüzünüzde patlıyor. Neyse 24 hazirana az kaldı. Şunun şurasında 20 gün daha salya akıtırsınız. Sonranızı kimse merak etmiyor zaten :)
    Siyaset yapma bana. Arge planını gönder. Reis dediğine göre seni kayırdı AKP. Bu kadar biatçi bir bünyeyle modernizm veya gelecek tartışması yapılamaz zaten. Duvara toslamaktan daha kötü.

Benimle neyin savaşını veriyorsun? AKP'nin sürekli mağduriyet üretmek siyasetinin yan ürünüsün sen. Zavallısın. Hayatının bir değeri veya anlamı yok senin. Senin gibi böyle konuşanlar öncelikle elenecek işe yaramazlar olarak. Beyinsiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: McLaren64

Bu ülke için hiç bir şey yapmamak lazım. Yorumları okuyunca ben bunu anladım.
    Kendin için birşeyler yapmaya başla. Bırak hamaset yapmayı. Bu ülke için birşeyler yapmak için kendin için birşeyler yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Kendin için birşeyler yapmaya başla. Bırak hamaset yapmayı. Bu ülke için birşeyler yapmak için kendin için birşeyler yap.

Alıntıları Göster
    Kendim için çok şey yapıyorum sen hiç canını sıkma. Kıç büyütmekten başka bir halta yaramayanlarla paylaş fikirlerini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

"Automotive Aftermarket İşkolu"

Hangi dilde bu? Bunu görünce etkilenip oyumuzu ona göre mi veriyoruz.
    Alman esintisi ile ingilizcenin verdiği ferahlığın Türkçe ile harmanlanması sonucu ortaya çıkmış ....

NEyse ortaya karışık koymuşlar.
  • SertyAdams kullanıcısına yanıt
    İşin ilginç yanı adam Almanya dan yatırım yapıyor geliyor fabrika kuruyor sattığı beyaz eşya ithal edilen ile nerdeyse aynı.

Hani marka algısı falan filan diyelim de bizim yerliler de halkını düşünüp daha uyguna vereceğine Alman gelmiş 5 bine satıyorsa benim neyim eksik deyip kakalıyor.

Ee sonuçta inadına yerli.

• 8 yıldır uçuyor, hala inmedi.

İnsede bir görsek...

• seçimleri bu kadar istismar eden bir şahıss

asıl gerçekler ise başkaa

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.