Şimdi Ara

Çukurova Üniversitesi Topluluğu[Ana Konu] (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.975
Cevap
31
Favori
84.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fenerliso

Beyler bir arkadaşım benden transkripini alıp kendilerine göndermemi istedi şuan kendisi şehir dışında. Daha 1. sınıfız. Bana verirler mi?

Bugün gittim söyledim arkadaşımın ve kardeşinin transkriptini alacağım diye ordaki memura, sorun çıkarmadan verdi ikisinide.
  • fenerliso kullanıcısına yanıt
    İyi taraflarına denk geldiğinde herşey Güzel işliyor öğrenci işlerinde.

Başkasının yerine bir şey istediğinde her zaman böyle olmaz :) sorunsuz halletmiş olman güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdrsrsln

İyi taraflarına denk geldiğinde herşey Güzel işliyor öğrenci işlerinde.

Başkasının yerine bir şey istediğinde her zaman böyle olmaz :) sorunsuz halletmiş olman güzel

Birde sabah olduğu için işlerden ötürü daha sinirlenmemişlerdi heralde

• Selam herkese,

Bir sorum olacaktı bütünlemeye girmemek devam zorunluluğuna neden olur mu alttan alınacak ders için? o sorun değilse bir ders var vizesine girmedim finaline girdim bütünlemesine de girmesem bu ders için devam zorunluluğu şartı aranır mı?

Teşekkürler şimdiden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: One~

Selam herkese,

Bir sorum olacaktı bütünlemeye girmemek devam zorunluluğuna neden olur mu alttan alınacak ders için? o sorun değilse bir ders var vizesine girmedim finaline girdim bütünlemesine de girmesem bu ders için devam zorunluluğu şartı aranır mı?

Teşekkürler şimdiden...

Devamsızlıktan kalamadığın derslerde devam zorunluluğun olmaz diye biliyorum. Yani sınava girip girmemen fark etmiyor diye biliyorum.

• Bir sorum olacak, @kdrsrsln özellikle sana üstad. Nedense sana sen yetkili bir abiye benziyorsun diyesim geliyor. Dreamspark için de seninle iletişime geçmiştik ya hani. Sağolasın elinden geldiğince yardımcı da oluyorsun.

Şuan ders kayıtları açık ve 1. sınıf bahar dönemi için almam gereken derslerin kaydını girdim. Sanırım üstten de ders alabiliyoruz çakışmazsa galiba ve çakışmayan tek ders Numerical Analysis gözüküyor çarşamba günü öğleden sonrası için.

Ben seneye ders sayısını azaltmak veya becerebilirsem 2. sınıfta da 3. sınıf derslerinden almak gibi bir düşünce ile bu dersi bu sene almayı düşünüyorum ama internette şöyle bi baktığımda dersin Discrete Mathematics'ten ayrılmış bir ders olarak geçtiğini gördüm. Bu dersi görmeden etmeden böyle bir seçim yapmak intihar mı olur?

Bir de diyelim bu dersi aldım ben, eğer kalırsam sene sonunda bu dersten 2. sınıfta hiç bir şey olmamış gibi tekrar alıp olması gerektiği gibi mi devam edeceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alooocum -- 11 Şubat 2014; 1:40:15 >

• alooocum kullanıcısına yanıt
    İlk başlarda üst sınıf kolay geliyor kulağa ama yeni müfredat ile birlikte o kadar bağımlı oldu ki dersler zorlanacağın kesin. Ayrıca mevcut eğitmenlerle özellikle bu dönem tanışacağınız bence üstten alıp hayal kırıklığı yaşama hemen :) eğitmenleri tanıyın sonra zaten vazgeçeceksin

Eğer alırsan ve kalırsan hem seneye tekrar alacaksın hem de bu dönem ki ortalamanı düşüreceksin.

Ayrıca Erasmus düşünüyorsan çok hatalı bir hareket. Akts ile dönemlik kredi 30a, alınabilecek En fazla kredi 40 olarak değişti. Ve Erasmus da alttan üstten ders alma durumu yok. Sen üstten ders alırsan erasmusu unut :) o dersin yerine koyabilecek ders bulamıyorsun.

Hem bizim bölümde erken bitirme olayı yok ve dönemlik ders sayın 5-6 olacak 2.sınıf dan sonra. Öyle yoğun bir programın olmuyor. Bende mevcut ortalamanı yüksek tutup Erasmus vs düşün derim. Ben Son sene gideceğim ve Erasmus Koordinatörümüz Mustafa hocayla konuştuğumda bu şekilde anlattı. O sebepten üstten ders almıyorum bende. Bizim üniversite de başka üniler gibi ders seçeneği yok. Bu sebepten dolayı üstten azalttığında sonra ki dönemlerde sorun olacak :)

• Algoritma notum FD idi, FF olmuş şimdi ders kaydı için girip baktığımda. Neden böyle oldu ki? Büte girmedim de hani büt zorunlu bir şey değil sonuçta, etkilememesi lazım. Bir hata mıdır bu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanry -- 11 Şubat 2014; 16:38:17 >
  • batuhanry kullanıcısına yanıt
    Emin değilim ama sen yine de bir araştır fakat FF/FD geldiğinde otomatik olarak büt'e girmen gerekir büt listesine adın yazılır. Ama girmediğinde FDden FFe düşer mi hiç bir fikrim yok. Bunu bir sor.
  • quote:

Emin değilim ama sen yine de bir araştır fakat FF/FD geldiğinde otomatik olarak büt'e girmen gerekir büt listesine adın yazılır. Ama girmediğinde FDden FFe düşer mi hiç bir fikrim yok. Bunu bir sor.

Teşekkürler, Adana'ya geçtiğimde bölüme gidip soracağım bunu.
  • kdrsrsln kullanıcısına yanıt
    Öyle bir cevap verdin ki bütün planlarım alt üst oldu. Ben şimdi atıyorum üstün bir başarı göstersem her sene üstten ders alsam bile erken bitiremiyorum üniversiteyi anlaşılan. Neyse zaten bu yapılması çok zor bir şeydi. Kafamda hep bir sonraki seneyi rahatlatırım gibi bir düşünce vardı, şimdi burada bir kafa karışıklığı yaşadım. Erasmus haricinde üstten ders almak başka nasıl bir probleme neden olur orayı tam anlamadım. Doldurmam gereken krediyi mi dolduramam alınacak ders bulamadığımdan yeteri sayıda? Bu tarz bir sorun olacak anladığım kadarıyla. Öyleyse sıkıntıymış yav.
    2 durum içinde açıklayayım;

1- Erasmus düşünmüyorsun

Yeni AKTS kredili sisteme geçildikten sonra yeni ders düzenlemesi şu şekilde; Dönemlik dersler 30AKTS olup bir dönemde en fazla 40 AKTS'lik ders alınabiliyor. En kötü dersin AKTS'i 4-5 genelde. Normal dönem derslerin ise zaten en az 30AKTS ile geliyor. Yani bir dönemde en fazla 2 ders alabiliyorsun. Üstten ders almak içinde GNO'nun 3.00 olması şartı koymuşlar. Yani genel not ortalaman 3.00 olmadığında yine üstten ders alamıyorsun.

2- Erasmus düşünüyorsun

Erasmusda sadece dönem derslerini alabiliyorsun ve onlarda da AKTS olayı olduğu için denklik durumu şart. Farz edelim ki gitmeden önceki yıl, gideceğin yılın derslerini üstten alıp rahatlattın. Erasmus'a gideceğin yıl için koordinatör ile ders seçimi yapacağında, seçebileceğin dersleri önceden alınmış olacak ve dönemde en az 30AKTS lik ders alma zorunluluğu sebebiyle yeteri kadar ders alamıyor olacaksın. Alttan kalan bir dersi erasmusda alamazsın örnek olarak. Sadece dönem derslerini alabiliyorsun. Bu durum da sıkıntıya sebep oluyor.

Tamamdır şimdi her şey yerine oturdu. Teşekkür ederim tekrardan açıkladığın için
    Rica ederim ne demek

• Arkadaşlar bana da bir yardımcı olun lütfen kafam çok karıştı.Şimdi ben bu yıl okulun uzatmalarını oynuyorum ve okulla pek alakam yok.Malum ders kayıt dönemi bu aralar.Benim yani dönem uzatmış birinin ders kaydı yaparken alan dışı ders seçme zorunluluğu var mı?Geçen dönem danışman emin olmamakla birlikte hayır cevabını vermişti bu soruya ama kesin olarak bilmek istiyorum.Birde geçen yıl 1 tane zorunlu 3 tane seçmeli ders alıp geçmişim ve ders kayıt proğramında seçimlik dersler için 18 akts belirlenmiş bu durumda benim geçen bahar yılında alıp vermiş olduğum dersler yeterli mi(18 akts yi tutuyor) yoksa birkaç tane daha mı almam gerekiyor anlayamadım.Şu alttan kalan 2 dersi verip ortalamayı da 2.00 yapıp defolup gitmek istiyorum bu okuldan da okul beni çok sevdi bırakmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorthol -- 14 Şubat 2014; 19:43:05 >

• Gorthol kullanıcısına yanıt
    Senin durumun beni biraz aşıyor. O sebeple en iyisi danışman veya öğrenci işlerinde gitmek.

• quote:

Senin durumun beni biraz aşıyor. O sebeple en iyisi danışman veya öğrenci işlerinde gitmek.

Sağol hocam genede dediğin gibi pazartesi gitmek mecburi oldu artık.Gördüğüm en dandik öğrenci bilgi sistemine,öğrenci işlerine sahip okul burası oldu nerden geldiysem neyse
    Hocam yani erasmus düşünenlerde üstten ders almak sıkıntı olabilir değil mi?
  • Gorthol kullanıcısına yanıt
    Öğrenci işleri yeni sisteme geçiyor. Yakında geçiş tamamlanır. Şu sıralar çok fazla sorun olacak

• fenerliso kullanıcısına yanıt
    Evet öyle. Çünkü erasmusda sadece o dönem derslerini alabiliyorsun. Üstten veya alttan alamazsın.

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.