Şimdi Ara

CRV, X-Trail, Forester, dizel otomatik SUV 'da sizce hangisi... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
5.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Crv ve x trail pahali, 1.6 olmalarina ragmen distributorler cok kurnaz, forester 2.0 olmasina ragmen fiyati uygun ama kapi içindeki plastikleri dacia kalitesinde, dokunmatik ekranin grafikleri ve kalitesi fazla iyi degil, bazi yerleri cok ucuz hissettiriyor, fakat ben kullandim gidişi ve hizlanmasi fena degil cvt sanzimanin manuel modda tepkileri iyi 7 ileri orani var elektrikli bagaj acilirken ve kapanirken sallaniyor biraz dandik volvo ile kiyaslarsam. Ortalamasida 8.5 9 civari karmada, uzun yolda 5.5 6. Farlarida halojen.
    4 cekeri haric fazla artisi yok foresterin. Benim tavsiyem bu fiyat araliginda kesinlikle 2.el volvo xc60.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende soylediklerini almayi dusundum. Honda motor vites olarak iyi, ama hic bir suv a oturuyormus hissi vermedi. Nissanin on ve arka oturumu daha iyi bence. Forester gonlumdeki arac ama samsunda servis yok ve ikinci el sikintili. Ne tercih ettin dersen dizel sart olmadigi icin test edip begenirsem tucson alicam. Cebimdede tahminen 45-50 bin tl kalir. Dizel otm diye yalandan kazik yemek istemiyorum. Hondanin hakki 120-125 olmaliydi nissanda biraz daha az.

• 44mami44 4 kullanıcısına yanıt
    Samsunda girişteki skoda bayisinde aracım olan xv yi takas etmek istediğimi söyledim. Dedilerki bu araçların samsunda hiç piyasası yok en iyisi siz elden satıp bize gelin dediler :)
    Aslında niyetim aracımı satmak değil ama hani bir piyasa araştırması yapayım istedim. 2013 model Subaru XV kullanıyorum ve aracımdan son derece memnunum, oturduğum yer ise merzifon şu anda.
    Haliyle servis vakti gelince sıkıntı yaşıyorum ama en son servise istanbulda gitmiştim şimdi ise ankarada götüreceğim ay sonu itibari ile . Bence Forester seçiminiz sizi çok memnun eder sakın ola servis sıkıntısını bahane etmeyin bence. alacağınız keyif size yetecektir. en azından ben böyle düşünüyorum . eğer bütçem elverirse kesinlikle xv imi verip ya forester dizel yada yeni çıkan levorg alacağım sırf servis olmadığı için bazı şeylerden mahrum kalmamak lazım bence ... saygılar.
  • serdaruz kullanıcısına yanıt
    Aslinda araba cok guzel ama Ben servis icin 2- 3 gunumu ayiramiyorum. Samsundan istanbula yada ankaraya gidip tekrar servisten sonra donmek en az 2 gun alir. Tatillerime denk getirsem bu seferde tatil gider. Cok istedigim bir arac olsaydi bunlara katlanir alirdim ama. Su anki sracimi isten alip ise birakiyorlar ben sadece arayip alabilirmisiniz diyorum ve en guzeli ucret bile almiyorlar. Bahsis haric.

• 2.0 dizel otomatikte forester a alternatif ne var.

• tgezer kullanıcısına yanıt
    ben alternatif kendi adıma göremiyorum zaten...
  • Hepsi pahali aslinda.
    Ikinci el almaya karsi degilseniz VOlvo Xc60 olabilri dediginiz gibi ama o da cok konforlu bir arac degil. Benim bindigim R designdi belki o yuzdendir ama suspansiyon asiri sertti. Q5 falan bulunuyor mu butcenize uygun gercekten kaliteli ve konforlu bir arac bu sinifta. XC60tan daha iyi.

2.ele yoneliyorsaniz cok deger kaybeden araclara bakmak daha mantikli. Mesela Subaruyu 0 yerine ikinci el dusunebilirsiniz. Subaru da beni rahatsiz eden en onemli sey motorun 150 beygir olmasi 2.0 vergisi vereceksiniz ama 1.6dan bile gucsuz motora bineceksiniz.

Freemontun da ikinci elleri baya uygun. 7 kisilik donanimi iyi baktiginiz araclardan daha guclu. Bir Journey kullanicisi olarak tavsiye edebilirim.
  • Bir de şu var, 1.6 motor araca 2.0 motor araç parası vermek açıkçası insana koyar. Tamam cepten çıkan para aynı ama birinde o parayı honda direk kar olarak atıyor cebe.
    Zaten bayi tavırlarını bir görseniz,Ankara da kapıda duran crv yi test ettirmediler randevu almamışsınız diye. Var mı dedim randevulu gelecek olan,yok ama işleyişimiz böyle dediler. Aydın honda ya 3 kere numara bıraktım bilgilendirin diye ne arayan var ne soran...
    Subarunun sitesinden broşür talep ettim gece. Sabahın köründe arayıp adresimi aldılar, ertesi gün posta kutumdaydı broşür katalog ne varsa göndermişler.

• Bu seçenekler arasında XC60 ve Forester arasında kalırdım ama en son kararım XC60 olurdu gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 44mami44

Aslinda araba cok guzel ama Ben servis icin 2- 3 gunumu ayiramiyorum. Samsundan istanbula yada ankaraya gidip tekrar servisten sonra donmek en az 2 gun alir. Tatillerime denk getirsem bu seferde tatil gider. Cok istedigim bir arac olsaydi bunlara katlanir alirdim ama. Su anki sracimi isten alip ise birakiyorlar ben sadece arayip alabilirmisiniz diyorum ve en guzeli ucret bile almiyorlar. Bahsis haric.

Ordu da servis var

• Hondadaki motor ve şanzıman + subarunun simetrik awd sistemi + x traildeki tasarim ve öndeki plastik kalitesi bilesenlerinden olusan bir araç lazim size

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Hepsi pahali aslinda.
    Ikinci el almaya karsi degilseniz VOlvo Xc60 olabilri dediginiz gibi ama o da cok konforlu bir arac degil. Benim bindigim R designdi belki o yuzdendir ama suspansiyon asiri sertti. Q5 falan bulunuyor mu butcenize uygun gercekten kaliteli ve konforlu bir arac bu sinifta. XC60tan daha iyi.

2.ele yoneliyorsaniz cok deger kaybeden araclara bakmak daha mantikli. Mesela Subaruyu 0 yerine ikinci el dusunebilirsiniz. Subaru da beni rahatsiz eden en onemli sey motorun 150 beygir olmasi 2.0 vergisi vereceksiniz ama 1.6dan bile gucsuz motora bineceksiniz.

Freemontun da ikinci elleri baya uygun. 7 kisilik donanimi iyi baktiginiz araclardan daha guclu. Bir Journey kullanicisi olarak tavsiye edebilirim.

Motor gucsuz diyorsaniz 140000 liraya Subaru forester xt olana bakin. O 240 beygir. E tabi dizel degil dogal olarak.

• Honda dizelin maliyetini cilarmak istedigi cok asikar.

Xtrail komple japonyada uretiliyor ama ucuz oldugu suoylenemez.

Qq nin satis rakamlari bir cok firmayi bu segmentte cezb etti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

quote:

Hepsi pahali aslinda.

Motor gucsuz diyorsaniz 140000 liraya Subaru forester xt olana bakin. O 240 beygir. E tabi dizel degil dogal olarak.

Arabayi ben bakmiyorum konu sahibi bakiyor. Xt deki motor cok guzel ama iste Turkiyede benzin fiyatlari malum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

quote:

Hepsi pahali aslinda.

Arabayi ben bakmiyorum konu sahibi bakiyor. Xt deki motor cok guzel ama iste Turkiyede benzin fiyatlari malum.

Yanlis anlasilma olmasin genel olarak yazdim.

240 beygirlik olanin yakit tuketimi 7 ile 11 l/100 km arasiymis.

Dizel olanin 6.3 ile 7.5 l/100 arasindaymis.

Bu araci alanlar tahminimce sikisik trafikten cok uzun yol- piknik gezi gibi olaylar icin istiyordur diye dusunuyorum. Bu acidan bakinca cok buyuk bir fark yok gibi duruyor. En azindan iki arac arasindaki farka deger.

• Hemican kullanıcısına yanıt
    Güçsüz motor ifadesi
    Subaru ya haksızlık olmuş biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Güçsüz motor ifadesi
    Subaru ya haksızlık olmuş biraz.

Niye hocam 150 beygir 2.0 dizelin gucu. Bakin arabaya yetmez demiyorum ama 150 beygir icin 2.0 motor vergisi odemek benim icime sinmez diyorum.Subarunun 2.0 dizeli ulkemizin vergi sistemine icin dezavantajli bir motor.

Daha once iki tane Subarum oldu, 3.0 H6 motor hala ozlerim. sevdigim markadir ama guclu motorlari var diye her motoru guclu olacak diye bir kural yok. Bmwnin de 400-500 beygirlik motoru da var 100 kusur beygir motoru da var.
  • Forester
  • Subaru Forester, CRV ve X-Trail sınıfında değil. Onların rakibi Outback.

Ayrıca maksimum ederi 70-80000TL. Boş yere forumun Forester goygoyuna kanmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes aynı hataya düşmüş.
    Crv full 147 değil 132 bin arkadaşlar.
    147 bin olanda otomatik pilot benzeri özellikler var. Extra ötesi şeyler.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.