Şimdi Ara

CREATIVE X-FI EXTREME MUSIC İNCELEMESİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
0
Favori
28.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • åziz ben eskıden onboard ses kartı kullanıyordum ve analog ıle dijital sesler ayrıydı yanı coaxdan baglı olan ses sıstemı
    line-ine baglı olan tv kartından ses almıyordu
    yazılımsan olarak bır cozum bulamamıstım
    jumper ları falan kontrol ettım
    sonucta ne yaptıysam analog ses ıle dijital sesı bırleştiremedim
    eger aux dijital se coaxdan ses gelır ama aux un analog mu dijital mı oldugunu bılmıyorum
    bu yuzden sormak istedim
  • Merhaba arkadaşlar... Sonunda aldım X-fi extreme music ses kartını... Topiği baştan sona okudum fakat pek bi inceleme yapılmamış... aykutx ve wolverin arkadaşlar dışında burda genelde tartışma dönmüş...

Öncelikle daha yeni yeni yanında gelen demolarını dinliyorum... Demolarda her türlü oyun, müzik, film bütün özelliklerin ON/OFF yapılarak hem görüntü hem ses olarak gösteriliyor... Aradaki farkları anlamak için kesinlikle demoyu izleyerek dinlemek gerekiyor...

Bende T6060 ses sistemi var ve onboarddan sonra bu kartla huzura erdim... Odama canlılık geldi resmen...

Ayrıca Kriztalize seçeneğini açamanızı öneririm... Hem müzik hem de oyun için muhteşem bir etkisi var. Özellikle tiz severlerin hastası olabileceği bir özellik...

CMSS özelliğini bence çok iyi...

Obstruction ve Occlusion özelliklerini açıp açmamak size kalmış... Kişiye göre değişir...

Şimdilik incelemeye devam ediyorum... Soruları alabilirim...

• quote:

Orjinalden alıntı: KontG

Obstruction ve Occlusion özelliklerini açıp açmamak size kalmış... Kişiye göre değişir...

Şimdilik incelemeye devam ediyorum... Soruları alabilirim...

onlar nedir kontg yaaaa

game mode ile cok isim olmadı, orda ise gormemisimdir. ama diger modlarda ise ben ole bir seyler hic gormedim

saygılar
  • Obstruction = Engelleme
    Occlusion = Sesi Emme

Bunları ben de bizzat ayarlarda göremedim ama böyle bi özellikleri de varmış... Demo'lar da bu iki özelliği ON/OFF yaparak aradaki farkları gösteriyordu... Ancak o özellikleri nereden açıp kapatabiliriz bilmiyorum..

Büyük ihtimalle Game Mode'da olması gerek...
  • quote:

Obstruction = Engelleme
    Occlusion = Sesi Emme

Bunları ben de bizzat ayarlarda göremedim ama böyle bi özellikleri de varmış... Demo'lar da bu iki özelliği ON/OFF yaparak aradaki farkları gösteriyordu... Ancak o özellikleri nereden açıp kapatabiliriz bilmiyorum..

Büyük ihtimalle Game Mode'da olması gerek...

Selamlar

Demo diye söyleyince aklıma geldi bazı arkadaşlar 1 CD cıktı kutudan diyorlardı Bende 2 CD çıktı biri Demo cd si

diğer arkadaşlardan kaç CD çıktı

Saygılar...
  • Kutudan 2 CD çıkıyor... Biri Demo diğeri Installation Disc...
  • Arkadaşlar Cubase kullanan var mı?
  • Cubase ile cakewalk u yükledim ama çok anlamadığım için kullanamadım.zaten x-fi lar asio 2.0 da 1ms ve 2ms de çalışırken sorunlu.Çok distortion var ve kayıt falan alınmıyor.Audigy 2 zs ondan daha iyi durumda idi.İlla 4ms de çalışıyorum asio da ama yine de çok sık olmasa da distortion var.
  • peki kayıt için hangi programdan en iyi verimi alabilirim x-fi ile?
  • cubase ve cakewalk en iyisi ama dediğim gibi x-fi in donanımsal olarak sorunu var asio ile.sonuçta hangi programla asio da 1ya da 2 ms kullnırsan bolca gürültü , pitch sound artık ne kadar rezil ses varsa duyacaksn
  • ya aslında cubase sx ile beraber Halion kullanıyorum... Şimdilik elimde yaylıların ve piyanonun sample'ları var.. Ancak bana daha fazlası lazım...

Yani karttan almıyorum... Halionun kendisinden alıyorum... Halionu bilir misin?
  • halion bir plugindi sanırım.Cubase bilgim hiç yok.Aslında iyi bir synth ve davul seslerini çalabileceğim şekilde kullnmayı öğrenmek isterdim.Biraz gitar çalıyorum midi oalrak eşlik ediyorum ama sesleri malum.Onları kaliteli nasıl yapabiliyoruz?
  • ooo dostum sen beni msn'e eklesene :) Bu işlerde ortağız... Pm atsana :)
  • quote:

ooo dostum sen beni msn'e eklesene :) Bu işlerde ortağız... Pm atsana :)

ne diyorsunuz arkadaşlar ne Cubase i ne cakewalk :) bunlar ne yaw ses kayıt olayları mı?
  • Evet dostum...
  • selam arkadaslar,
    kafamda olan bir sorun var ki hala cozemedim ben bunu,

Oncelikle sunu soluyeyim bende sole bir durum var.

2 speaker secili ise menuden , digital dinlerken mp3 leri herhangi bir player ile ses de cok belirgin bir bozulma yok , ses biraz metalik donuk ama bozulma yok, en azından vocal parcalarda bole, ama techno-house tarzı bol ritimli basslı tiz parca dinlerken oldukca garip calıyor, sanki baska bir parca gibi

olay 2 speaker ustu secip digital olarak dinlemeye geldiginde, ses cok belirgin sekilde bozuluyor , ses catlıyor sıkıcı bir sekilde. ki ne yaptı isem yapayım sonuc aynı oldu, kac kere kartı yeniden kurdum, eski live value ses kartımı taktım, onda bole bir sey yapmıyor sorun kablo deil yani, sistemi yeniden kurdum, NAFİLE

Arada ek olarak sony amfim var , ki digital denemerimin amacı da bu, multi baglantı yaparsam nerde ise amfinin hic bir ozelligini kullanamıyorum mp3 dinlerken ancak ancak digital baglantı ile active oluyor music modları vs...

Digital baglanti ile mp3 dinleyen var ise bana lutfen sunu belirtebilir mi?

sesde bozulma var mı, yakınımda birisi yok ankarada bu kartı kullanan o yuzden donanımsal bir hata mı baska bir sey mi bilemiyorum..

RİCA RİCA lutfen bu konuda bana donebilirmisiniz. Cok caresiz kaldım bu anlamda

Multi ses baglantısında bir sorun yok, ama amfim 7 kanal bir amfi, ve bosta 2 speakerım var, ses digital da cok parlak olmadıgından takmadım onları

NOT: DTS dinlerken yada dolby digital filmlerde , en azından benim farkına vardıgım bole bir sorun yok,

Sorun mp3 lerin digital dinlenmesi mi , format sorunu mu bilemiyorum

bir de bunu nasıl active edebiliyoruz, ben bu gune kadar basaramadim
    Spdif input selection hep silik gozukuyor bende yani inactive onu nasıl active yapabiliyoruz (resimde var)

tsk ederim

saglıcakla kalın

CREATIVE X-FI EXTREME MUSIC İNCELEMESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poser -- 20 Eylül 2006; 20:31:50 >

• Xfi bugün aldım ama Aux dışında 2. bir dvdrom bağladım ama bunun için dijital soket girişi yok sanırım. Sizler nasıl bağladınız???
  • someone74 yukarıda aziz in yazdıgı posta bak
    tek cözüm şimdilik o
  • someone 74 kartı nerden aldın acaba arkadaşa alıcaz k.köyde bulamadıkda istanbulda anadolu yakasında oturuyoz ama avrupayada geçebiliriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadir_74

someone 74 kartı nerden aldın acaba arkadaşa alıcaz k.köyde bulamadıkda istanbulda anadolu yakasında oturuyoz ama avrupayada geçebiliriz

Dostum kartı ne bir mecidiyeköy ne de bir kadıköy firmasından almadım. Küçükçekmece de bir büyük bir firma açılmış bayağıdır vitrinde sergiliyordu tek kalmıştı oradan aldım. Almak istiyorsan şu an kadıköy Exa da vardı (furkan bey yardımcı olur) , oraya gitmeye üşendim ve aynı fiyattı o sebeple tercih ettim.

tankaya@ aziz in yazdiği posta baktım ama harici bir bağlantı ve risk var sanırım. Aux paralelindi 4 pinli açıkta bir bağlantı daha var. Bu ne bağlantısı???
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.