Şimdi Ara

Creative Hq-1400 Kulaklık aldım fakat (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben Plantronics kafaüstü kulaklık kullanıyordum 3 yıldır ve inanılmaz memnun idim.4 gün önce ayağımla basarak yanlışlıkla kırdım.Bende çok fazla kulaklık kullandığım için hemen yorumları olumlu Creative Hq-1400 Kulaklık aldım.Ürün elime ulaştı ama Plantronics gibi değil sesi,sesler berrak değil ve bütün sesleri alamıyorum sanki bunun yanında basslar yeterli değil.Acaba kullaklık bir süre kullanımda açılırmı.Creative ep630 vardı bir süre kullanıyordun gerçek performansına ulaşıyordu bunda da böyle bir şey mümkün mü yoksa büyük hayal kırıklığı gitti 60tl.

Creative Hq-1400 Kulaklık aldım fakat (Yardım)

• eski kulaklığın sürücülerini bu yeni aldığın kulaklığa taktır.fazla bir işi yok bir lehime bakar eli uz bir elektronikçinin elinde.sürücülerin boyutları aynıysa ne ala,değilse biraz uğraştırır.yalnız yeni kabinle sürücüler eski performansını göstermeyebilir,yada eskisinden daha iyi olabilir. bu bir riziko.

bu arada kulaklık neresinden kırıldı bilmiyorum.umarım sürücüleri zarar görmemiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master-Fİ

eski kulaklığın sürücülerini bu yeni aldığın kulaklığa taktır.fazla bir işi yok bir lehime bakar eli uz bir elektronikçinin elinde.sürücülerin boyutları aynıysa ne ala,değilse biraz uğraştırır.yalnız yeni kabinle sürücüler eski performansını göstermeyebilir,yada eskisinden daha iyi olabilir. bu bir riziko.

bu arada kulaklık neresinden kırıldı bilmiyorum.umarım sürücüleri zarar görmemiştir.

Sürücüler sağlamdı ben tamir edeyim derken birini imha ettim,aslında hoparlörün üstünde muşamba gibi bir şey vardı şeffa onu yırttım dedim gereksizdir ve sonrasında ses gelmez oldu,demekki gerekli bir şeymiş

Peki kulaklıkta açılma olurmu zamanla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lantis44 -- 13 Aralık 2010; 16:52:05 >

• Ne kadar dandik bir kulaklık.Bazı zaman geliyor arkadaki sesi bass olarak vuramıyor kulaklık ve ses sanki boşluğa düşüyor.Diğer kulaklığım böylemiydi ya.Birde o kulaklığı teknosa Mp4 player yanında hediye etmişti.Kaç kulaklık ile müzik dinledim onun gibisini görmedim.Creative hayel kırıklığı oldu resmen.Basslar iğrenç, olanıda ya adam gibi çıkaramıyor ya hiç çıkarmıyor
  • Acaba kullaklık bir süre kullanımda basslar açılırmı,şuan sanki ses yüksek ama teneke sesi gibi çalıyor bir bass yok yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: lantis44

Acaba kullaklık bir süre kullanımda basslar açılırmı,şuan sanki ses yüksek ama teneke sesi gibi çalıyor bir bass yok yani

Ses kalitesi = bass mıdır senin için?
    bass derken yoğunluktan bahsediyorum kalitesinden değil. eminim sende şu an bundan yakınıyorsun yani bass sesler yoğunluk olarak az geliyor.
    eğer öyleyse birçok hi-fi kulaklığı hiç beğenmemen muhtemel. bulabilirsen akg k414p al,emin ol seni çok mutlu edecek bir kulaklık.hq1400 ün performansı nasıldır bilemiyorum ama,ses burn in aşamasından sonra açılsada öyle pek bir değişim olacağını sanmam.eko ayarlarıyla bir iyileştirme(kötüleştirme) yapabilirsin belki.

bir süre şans ver kulaklığa,yok olmuyorsa sonrasında dediğim gibi k414p-k416p seni çok mutlu eder eminim.

• O kadar kötü olmaması lazım ya. Eğer denildiği gibi sesler bozuk ve eksik geliyorsa ya kulaklık bozuktur ya da kulaklığın girişinde bir sorun vardır. Mesela bende trekstor organix mp3 çalar var ve bazı kulaklıkları tam takınca sesler kayboluyor. 3.5'lik giriş tam girmeyince sesler düzeliyor. Belki böyle bir durum olabilir. Ayrıca kaynak olarak ne kullanıyorsun?
  • Master-Fİ

Arkadaşım yıllardır kullandığım marka çokmu iyiydi ya Plantronics nasıl bir marka,çok iyi bir kulaklıktı bana göre bass ve tizz olsun ses kaybı olmadan içine kadar giriyordu ses resmen.Şimdi aceleye geldik aldık kulaklığı yoksa akg alırdık ona para çıkmaz artık öğrenci olarak bunu satacağızda öyle alacağız yani zor iş bundan sonrası ama üzüldüm neden mi en çok sevdiğim iş pc başında müzik dinlemek idi ve müzik dinler iken beni alıp götürmesi gerek bu zıkkım kulaklık bu işi görmüyor ve beni deli ediyor

Benim demek istediğimi çok iyi anlamışsın bass derken tabii her şey bass ile bitmiyor yani ses doygun gelmiyor cılız geliyor sanki bütün ayarları denedim yapacak bir şey yok.Zaten taksitle aldım ilk taksiti bile ödemedik mecbur kullanacağız

_ AWESOME _

Arkadaşım kaynak demişsin laptop kullanıyorum lenovo en son laptoplardan biri var.Ona göre eski ve yeni kulaklığımı karşılaştırıyorum.

• Laptopların ses kalitesi baya arttı son zamanlarda ama sen yine de başka bir kaynakla da dene. Özellikle bir mp3 çalar ile. Yine sesler kayıpsa bozuk olabilir kulaklık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lantis44
    ses kaybı olmadan içine kadar giriyordu ses resmen.

ses seviyesi yetersiz geliyo mu demek istiyosun acaba.zaten genel olarak bundan yakınılıyo.bi kulaklık amfisi almayı düşünebilirsin
  • Ağlamak istiyorum
  • Bass head detected !

Bu konuyu karantina altına alıyoruz,artık kimse yazmasın.

şaka bir yana,ie8 i ilk taktığımda o şişkin bass sesleri biraz (çok) özlediğimi farkettim.hatta elim eko ayarlarına gidiyor arada tam yükseltecek oluyorum,sonra nefsime hakim oluyorum ve vazgeçiyorum o kaka histen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master-Fİ -- 14 Aralık 2010; 1:09:52 >
  • quote:

Bass head detected !

şaka bir yana,ie8 i ilk taktığımda o şişkin bass sesleri biraz (çok) özlediğimi farkettim.hatta elim eko ayarlarına gidiyor arada tam yükseltecek oluyorum,sonra nefsime hakim oluyorum ve vazgeçiyorum o kaka histen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lantis44 -- 14 Aralık 2010; 15:21:43 >

• Keşke koss porta pro alsaymışsın. Kulaklığı teknosadan aldıysan, galiba %15 kesintiyle iade edebiliyodunuz. Ben bi ürünümü böyle geri vermiştimde ama tam hatırlamıyorum %10 muydu %15 miydi.

Bi kişi daha kullandığın kulaklığın az ses vermesinden şikayetçiydi. Herhalde bi kaynağa ihtiyacı var gibi görünüyo. Creative böyle amfi isteyen şeylere girmez ama Ses sitemleri satan bi yerde rica edip deneyebilirsin anlarsın sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Hundred -- 14 Aralık 2010; 15:45:01 >
  • Aldık bir kere arkadaşlar yapacak bir şey yok.İnternet üzerinden aldım teknosadan felan değil.Şimdi değişememde başa gelen çekilir.Şunu demek isterim ses az felan değil kulaklığı bırak diğer odaya git sesi duyarsın Benim demek istediğim sesin doygunluğu ve bassların cılızlığı

Paranormal.Activity

Hoca sende beni deli etme senin dediğin kulaklık 130tl benim aldığım 65tl HB'de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lantis44 -- 14 Aralık 2010; 15:50:02 >
  • quote:

Bass head detected !

İe8, cks90, m8 gibi basları olup phonak gibi temiz ses veren aleti forumcak yapalım yiter ya nedir bu çektiğimiz Arkadaşlarım dalga geçiyo iem dükkanı gibisin diye

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.