Şimdi Ara

CPU YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar zaten imzamda da görüldüğü gibi hali hazırda bir amd kullanıcısıyım...

bir sistem daha toplıcam,işlemcimi (eğer bulabilirsem) kullandığım işlemcimden mi alsam yoksa daha üst modellerden birini mi alsam? daha iyi o.c. performansı alabilir miyim sizce üst modellerden?çünkü x2 4000 için en iyi o.c. olan serilerden deniliyor....3 ghz üzeri günlük kullanmak istiyorum açıkçası.....hangi seriler o.c. konusunda iyi isim yapmış bugüne kadar bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım...

intel sistem kurup 4200 ya da 5200 almak da seçeneklerim arasında bu arada....4200 ü bilmiyorum ama 5200 4ghz i biraz ısınarak da olsa rahat görüyo, kafamı da en çok o karıştırıyo zaten

haftaya filan alıcam gibi, yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnCrhn -- 23 Aralık 2008; 5:27:33 >

• amd x2 5000'i zorlayarak 3.2-3.3 seviyesine getirebilirsiniz yalnız stabil olur mu onun garantisini veremem. ben elimdeki 5000 black edition'u stabil olarak 3,3'ten fazla hız aşırtamadım. amd x2 5200-5600'ler ne kadar daha o.c olur konusuna ise bakmadım ama yine x2 6400'ler de 3.5'i anca görüyordu hava soğutmayla. Arada mimari farkı var (windsor-brisbane) ama ben yine de ara modellerin amd x2 6400'ten fazla bir değere o.c yapılabileceğini sanmıyorum

açıkçası oc yapacaksanız e5200 daha iyi olur diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temren -- 23 Aralık 2008; 5:57:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Temren

amd x2 5000'i zorlayarak 3.2-3.3 seviyesine getirebilirsiniz yalnız stabil olur mu onun garantisini veremem. ben elimdeki 5000 black edition'u stabil olarak 3,3'ten fazla hız aşırtamadım. amd x2 5200-5600'ler ne kadar daha o.c olur konusuna ise bakmadım ama yine x2 6400'ler de 3.5'i anca görüyordu hava soğutmayla. Arada mimari farkı var (windsor-brisbane) ama ben yine de ara modellerin amd x2 6400'ten fazla bir değere o.c yapılabileceğini sanmıyorum

açıkçası oc yapacaksanız e5200 daha iyi olur diye düşünüyorum

teşekkür ederim ancak siz x2 5000 black i kaç ghz de günlük stabil kullanıyorsunuz ve soğutma ne kullanıyorsunuz? x2 5000 black 109ytl görünüyo gold da hiç durmam gider alırım günlük ghz ve sıcaklık makulse
    bu arada intel 4200 işlemciyi 55$ a buldum onu da belirteyim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnCrhn -- 23 Aralık 2008; 6:55:30 >

• rica ederim

Sıcaklık, voltaj ve stabilite sorunu olmadan 3.2 ghz'de kullanıyorum şu an, işlemci %100 zorlamada 55 derecenin üstüne çıkmıyor. Yazın da 3.0 ghz'ye indiriyorum. Kullandığım soğutma burdahttp://www.mavibilgisayar.com/ud/8292 SUNBEAM Core-Contact Freezer ise yeni alacaksanız fiyatı da uygun gelirse tavsiye edeceğim soğutucu olur.

yalnız black edition için şu önemli işlemcinin yanında fan gelmediği için, işlemci fiyatı + soğutucu fiyatı amd x2 serisinin en üst modelinden ucuza geliyorsa alınabilir yoksa direk en üst modeli almak daha mantıklı olur kanaatindeyim

kolay gelsin

• oyyy anam sen yanmışsın be usta 55 ne!!amdler yani en azından bnm kullandığım 60 a filan yaklaşınca iptal direk mavi ekran bu durumla kıyasla sen limittesin

bende ocz vanquisher var zaten onu takarım alınca o çok problem değil de 55 e kdr anca soğutabilirim gibi duruyor.

amd konusunda gerçekten çok bilgili ve deneyimli bir abimiz 52 yi geçirme diyodu bana,56 görmüştüm stok fanla, bunu söylediğimde şoke olmuştu

ya bu sefer sağlam o.c. yapmak istiyorum valla bir de intelin tadına mı baksam ne yapsam acep

bir de okuyup da yorumsuz geçiyosunuz ya hani,hiç mi bilginiz yok arkadaşım konuyla ilgili yardım edin be yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnCrhn -- 23 Aralık 2008; 19:18:54 >

• butun brisbane x2 islemciler max 3.2 stabil kullanilir.x2 4000 3 un uzerine cikar kullanilir ama asus crosshair gibi bir anakart alman gerekir yanina da micron ramler ve kaliteli psu filan.netekim 4000 olmaz 3 uzeri kullanmak icin.kalmadi zaten nereden buluyorsun sifirini?simdi 5200 5600 filan aliyorlar onlarda da pek oc yapacak mhz kalmiyor zaten 2.9 ghz mesela biri.saglam oc cebini saglam deler yalniz al bir 2.9-3.1 5600-6000 gec git.
  • valla nette görmüştüm bi sitede ama stok kontrol etmedim açıkçası.ya 6000 alana kadar 5000black alırım soğutucum var zaten hali hazırda ama anlaşılan o ki 3.2-3.3 ü pek aşmam mümkün olmıcak her halukarda.
    intele döndüm dönecem karar vermek üzereyim tabii sdc deneme amaçlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnCrhn -- 23 Aralık 2008; 23:55:37 >
  • x2 5000black stock ta kalmamış x2 4000 e de tekrar dönmek çok riskli. intel e5200 alcam karar verdim bi de şu inteli o.c. layalım bakalım nolcak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.