Şimdi Ara

Cpu Soğutucu Değiştirmeyi düşünüyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ben cpu soğutucumu değiştirmeyi düşünüyorum. Aslında kullandığım cpu soğutucusunun fanını değiştirmek istedim ama sakıncalı olabilirmiş. Benim şu anki cpu soğutucum standart soğutucu İşlemcim p4 lga 775 2.93 ghz buna uygun cpu soğutucusu önerebilirmisiniz. Şu bilgileri de vereyim, şimdi kasa m. atx bir kasa anakart da m. atx uyumlu kasanın içi dar yani . bir de soğutucum vida ile montajlı baktığım bütün cpu soğutucuları klipsli. bu klipsli soğutucular uygun olurmu? yorumlarınızı bekliyorum.bunun gibi bilgileri verirseniz lütfen. (eksik bilgi varsa vereyim)

• 40-50 ytl'ye kadar benim önerim ak-965 olur

eğer alacağınız soğutucu 500gramdan fazla olursa vidalı olur, daha hafifse clips yeterli gelir. temas ve taşıma konusunda bir sorun olmaz
  • cevap için sağol arkadaşım. şimdi diyosun sorun olmaz montajında anakartı sökme falan yapmadan direkt klipsle bağlanabilir mi?
    verdiğin fan güzel hoşuma gitti de sessiz bi şeymi kullanıyosan yazarmısın bir de bu fanı takınca termal macun sürmek gerekmiyomuş doğrumudur(işlemci p4 yanmasın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TÜRK.rew -- 29 Haziran 2008; 20:57:30 >
  • Zaten şuanki soğutucun vida ile bağlıymış. Yeni soğutucu takman için tüm aparatları çıkarman gerekecek. Anakartı gene söküceksin yani.

Ayrıca ben vidalıları daha sağlıklı buluyorum. Temassızlık gibi sorunlar ortaya çıkmıyor.

İşlemcin için aşağıdaki fanı öneriyorum;

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1125&productid=bd93900
  • ooo bu fan daha da güzelmiş. ama bi şey söylim benim su anki soğutucu direk sökülüyo yani ana kartı sökmeden kasaya monte oluyor tam anlatabilmişimdir umarım
  • Elbette anladık ama anakartı arkadaşların dediği gibi sökmek gerekiyor arkadan vidalamak için.Neden anakartı sökmeye korkuyorsun ki.Aslında birşeyi yok.Çıkan vidalar ve kasaya gelen kablolar var onun dışında hdd ve floppy yuvaları sökülecek bu kadar zor bişi değil ama dikkat et sadece.Bilen bir arkadaşın varsa onla yap eğerki bu kadar tedirgin isen.
  • TT BigTyphoon 25 ytl daha koy kalite al, bidefa al, memmun kalırsın!..
  • bu akasa isimden kaybediyor galiba. şöyle ucuz çin üretimi izlenimi veren bir etkileri var zavallıların. oysaki ucuza alıncak en iyi şey izlenimi veriyorlar bana. bilemiyorum.

şu kadar ver şunu al'ın 110 ytl zalman 9700'e kadar yolu var yoksa :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temren -- 29 Haziran 2008; 21:42:20 >
  • alet güzelde büyük yav sığmaz bu psu ya çarpar kesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TÜRK.rew -- 29 Haziran 2008; 21:49:12 >
  • arkadaşlar montajını yaparımda(heralde) şimdi şu andaki kullandığım soğutucu direk kasaya bağlanıyor. http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1125&productid=bd93900
    şimdi ben bunu alsam eski soğutucum gibi direk kasaya montaj yapamazmıyım? (anakartı sökmeden)
  • Hayır yapamazsın. Anakartı sökmen gerekiyor. Arkasında aparatı var.

Gözün korkmasın bence, abartılacak fazla birşey yok.

ZEROTHERM BTF80 fiyat & performans açısından kaçırılmayacak bir ürün. Beraberinde termal macun da geliyor üstelik...
  • ya fazla korku yok ama işte bu kasa tuhaf mı ne ondan uymaz diye şüphe duyuyorum.
    şimdi kasaya yandan baktığınızı düşünün

anakart böyle çıkıntılı vida yerlerine oturuyor. soğutucu da normal kasalarda böylemi acaba?
    (bilgisayar hp dx6100 mt http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/sm/WF10a/1090283-1139393-1139393-1139393-7157937-7201107.html)

• Evet herkes için geçerli o çıkıntılı vida olayı. Fan uyar merak etme...
  • ohhh yaa tamam arkadaşlar sıktım sizi ama sağolun varolun. hepinize teşekkürler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.