Şimdi Ara

CPU ile ilgili problemlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    amd athlon 2 x4 860k
    radeon r7 265
    gigabyte ga-f3a68hm
    8 gb ram

sistemim bu şekilde. sorunum ise cpu sıcaklığındaki tutarsız değerler..
    pc yi açarken bios a giriyorum ve biosda sıcaklık 60 civarı gösteriyor. ekzos fanına elimi tutuyorum buz gibi hava üflüyor.
    aida 64 ile ölçüyorum 32 derece civarı gösteriyor. yarım saat civarı stress testte bıraktım 72 de sabitlendi.
    hw monitor 55-82 arasında geziniyor.

termal macunu yeniledim, cooler tam oturmuş halde, fanları kasayı temizledim.

bir de bios da cpu fan 0 rpm olarak gösteriyor. kasanın penceresinden bakıyorum dönüyor fan.

bu nasıl iştir bilen biri yardım edebilir mi :)

• stres testte 72 çok fazla bu havalarda max 50-55 değer almanız gerek açılışta yüksek ısı almanız tam yük başladığı için ani sıcaklık yükselmesi oluyor soğutucu stok mu yoksa özel bi soğutucu mu macun markası nedir?
  • Hocam herşey normal gibi Gözüküyorsa işlemcinin sıcaklığını ölçen bağlantı Arabirimlerinde sıkıntı olabilir biosu güncelleyebilme şansınız varsa bi deneyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bblokee

stres testte 72 çok fazla bu havalarda max 50-55 değer almanız gerek açılışta yüksek ısı almanız tam yük başladığı için ani sıcaklık yükselmesi oluyor soğutucu stok mu yoksa özel bi soğutucu mu macun markası nedir?

soğutucum stok degil harici bi şey aldık. ucuz bi şey ama toplayan arkadaşım stoktan daha iyi ve daha sessiz oldugunu soyledi. macunun markasını bilmiyorum malesef.. benim asıl anlamak istediğim neden her program farklı değerler veriyor ve neden cpu fan 0 rpm gorunuyor? battlefield 1 ilk yüklediğimde high da sağlıklı oynayamıyorum diye medium a düşürüyodum ama şimdi mediumda oynayamıyorum hatta bazı haritalarda low da bile kasıyor.. acaip darboğaz yapıyor işlemci.. oyun esnasında gpu %30 larda gezerken cpu %95 civarı seyrediyor..
  •  CPU ile ilgili problemlerim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.