Şimdi Ara

CPU+Anakart+Ram 2 kombinasyon hakkında yorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2009 da topladıgım sisteme geçenlerde kasa işlemci soğutucu ve ekran kartı almıştım ancak yeni işlemci ram ve anakart almayı düşünüyorum yakın zamanda elimdeki parçalar corsair 200r cm evo 212 asus hd7790 ve 320gb hdd var bunları yeni alıcagım işlemci ram ve anakart ile kullanmayı düşünüyorum şimdi 2 kombinasyon yaptım intel amd olarak sizce aradaki fiyat farkını vermelimiyim hangi kombinasyon daha uzun süre sorunsuz bir şekilde götürür.Aradki fiyat farkını bi şekilde karşılayabilirim amacım sorun yaşamadan kullanmak daha önce hiç amd işlemci kullanmadım tam olarak hakkında bilgim yok.İşlemciyi stok hali ile kullanmayı düşünmüyorum overlock yaparım büyük ihtimal ona göre yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.
    Ayrıca şunu sormak istiyorum corsair 200r da sığmama gibi bi sıkıntı yaşarmıyım ve vs550 psu yeterli olurmu?
    Elimdeki İntel Q6600 asus p5q p45 ddr2 800mhz kingston ram ve zotac nvdia 9600 gt 512mb 256bit parçaları nekadar satabilirim.
    İntel % 25 indirim ile 1165 TL.
    Amd % 25 indirim ile 848 TL.
    Şunuda sormak istiyorum i5 4670k nın soket 1150 coolermaster 212 evo buna uyumlu olmaz mı 1150 seçeneğini göremedim.

CPU+Anakart+Ram 2 kombinasyon hakkında yorum. CPU+Anakart+Ram 2 kombinasyon hakkında yorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iempufy -- 5 Kasım 2013; 23:14:39 >

• Mantıklı fikri olan yok sanırım.
  • Iempufy kullanıcısına yanıt
    bu seçim size kalmış bütçe sıkıntısı olmadığı için...
    ama bana sorarsanız 7790 için sistemi değiştirmeye gerek yok kuzenim aynı işlemci ve ramle gtx660 top kullanıyor gayet iyi performansı var. siz bir de 7790 ile kullanacaksınız bide işlemci o.c'lu olursa hiç sıkıntı olmaz
    yok illa değiştircem diyorsanız tek tavsiyem amd'li seçimde anakartı değiştirmeniz o.c kapasitesi düşük bi anakarttır g46. onun yerine msi gd65 modelini tercih ederseniz daha iyi o.c potansiyeli ve cf performansında pci-e'lerin ikiside x16 olarak çalışacaktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dismissed_fear

ama bana sorarsanız 7790 için sistemi değiştirmeye gerek yok kuzenim aynı işlemci ve ramle gtx660 top kullanıyor gayet iyi performansı var. siz bir de 7790 ile kullanacaksınız bide işlemci o.c'lu olursa hiç sıkıntı olmaz
    yok illa değiştircem diyorsanız tek tavsiyem amd'li seçimde anakartı değiştirmeniz o.c kapasitesi düşük bi anakarttır g46. onun yerine msi gd65 modelini tercih ederseniz daha iyi o.c potansiyeli ve cf performansında pci-e'lerin ikiside x16 olarak çalışacaktır...

performans olarak degişim yaşamam mı sizce şuanki sisteme göre yani değmez mi ?
  • Amd diyorum artan paraylada OCZ Vertex 450 SSD alırsın performans tavan yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmC43 -- 5 Kasım 2013; 22:30:40 >
  • quote:

amd soketli msi z87 g45 ayarında bi anakart yokmu hocam ?
    sistemi yenilemek tabiki daha iyi olur ama ekran kartının 7790 olması sebebiyle o kadar masrafa gerek yok. ekran kartı olsaydı bi gtx660-760 veya 7870-7950 o zaman verdiğin kombinasyonlardan birini seçebilirdik ama 7790 için değmez
    yani q6600 ile 7790 atıyorum 40 fps alıyorsan aynı ayarlarda 8350 veya 4670k ile alacaksın 50 fps. (rakamları salladım kafanda fikir oluşsun diye). oyunlarda asıl önemli olan ekran kartıdır sistemi de ekran kartına göre ayarlamak gerekir yoksa i7 4960x'e 7790 bağlasan nolur 7770 bağlasan nolur... işlemciyi ne kadar yüksek alırsanız alın alabileceğiniz performans ekran kartının performansının üstüne çıkamayacaktır. onun için 7790'a o sistem yeterlidir (kişisel kanaatim)

z87-g45 yerine amd tarafında 990fxa-gd65 veya gd80 olabilir.
  • quote:

sistemi yenilemek tabiki daha iyi olur ama ekran kartının 7790 olması sebebiyle o kadar masrafa gerek yok. ekran kartı olsaydı bi gtx660-760 veya 7870-7950 o zaman verdiğin kombinasyonlardan birini seçebilirdik ama 7790 için değmez
    yani q6600 ile 7790 atıyorum 40 fps alıyorsan aynı ayarlarda 8350 veya 4670k ile alacaksın 50 fps. (rakamları salladım kafanda fikir oluşsun diye). oyunlarda asıl önemli olan ekran kartıdır sistemi de ekran kartına göre ayarlamak gerekir yoksa i7 4960x'e 7790 bağlasan nolur 7770 bağlasan nolur... işlemciyi ne kadar yüksek alırsanız alın alabileceğiniz performans ekran kartının performansının üstüne çıkamayacaktır. onun için 7790'a o sistem yeterlidir (kişisel kanaatim)

z87-g45 yerine amd tarafında 990fxa-gd65 veya gd80 olabilir.

Anladım hocam ekran kartını yeni aldım bu sisteme darboğaz yapmıcak şekilde şecmiştim düşünmeden aldım işte artık idare edeyim yaza kadar belki yenilerim birde ufak bi sorum olucak coolermaster hyper evo 212 i5 4670k ya uymaz mı seçeneklerinde lga 1150 slotunu göremedim ?

http://www.coolermaster.co.uk/product.php?product_id=6755

sitesinde desteklediğini söylüyor
  • quote:

http://www.coolermaster.co.uk/product.php?product_id=6755

sitesinde desteklediğini söylüyor

Peki Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iempufy

Merhaba öncelikle;
    2009 da topladıgım sisteme geçenlerde kasa işlemci soğutucu ve ekran kartı almıştım ancak yeni işlemci ram ve anakart almayı düşünüyorum yakın zamanda elimdeki parçalar corsair 200r cm evo 212 asus hd7790 ve 320gb hdd var bunları yeni alıcagım işlemci ram ve anakart ile kullanmayı düşünüyorum şimdi 2 kombinasyon yaptım intel amd olarak sizce aradaki fiyat farkını vermelimiyim hangi kombinasyon daha uzun süre sorunsuz bir şekilde götürür.Aradki fiyat farkını bi şekilde karşılayabilirim amacım sorun yaşamadan kullanmak daha önce hiç amd işlemci kullanmadım tam olarak hakkında bilgim yok.İşlemciyi stok hali ile kullanmayı düşünmüyorum overlock yaparım büyük ihtimal ona göre yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.
    Ayrıca şunu sormak istiyorum corsair 200r da sığmama gibi bi sıkıntı yaşarmıyım ve vs550 psu yeterli olurmu?
    Elimdeki İntel Q6600 asus p5q p45 ddr2 800mhz kingston ram ve zotac nvdia 9600 gt 512mb 256bit parçaları nekadar satabilirim.
    İntel % 25 indirim ile 1165 TL.
    Amd % 25 indirim ile 848 TL.
    Şunuda sormak istiyorum i5 4670k nın soket 1150 coolermaster 212 evo buna uyumlu olmaz mı 1150 seçeneğini göremedim.

CPU+Anakart+Ram 2 kombinasyon hakkında yorum. CPU+Anakart+Ram 2 kombinasyon hakkında yorum.

Vermeye kesinlikle değmez.
    Zaten HD-7790 ile işlemciler (4670K veya FX-8350) yan gelip yatacaktır büyük oranda.

İlerde ekran kartınız yetmeyecektir. Bu nedenle parayı tasarruf edin derim ilerisi için.

Kasa sorun çıkarmaz.

• bence herkesin dediği gibi boş yatırım olur hele iki işlemcide birbirinin eşit performansını sağlarken gerçi eşit performansta değil hani ikiside oldukça yeterli işlemciler... oyun fazlasını kullanmıyor ben bi değişiklik nedeni göremiyorum hani core 2 quad lar hala cok iyiler q6600 biraz eskimiş olabilir yerine q9550 al 200 liraya sorunun çözülsün gerçi 3.2ghz overclock yapmıssın pekde gerek yok gibi... ama illada değiştiricem diyorsan aradaki performans farkı yok intelde malesef çöpe atılmış bir para olur he parayla derdim yok veririm diyosan git al sonuçta güzel işlemci...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 6 Kasım 2013; 16:02:48 >
  • Bencede hiç girme bu işe, 7790 ne çok iyi bir kart ne çok kötü bir kart bu karta endekli sistem oluşturmaya gerek yok, illa istiyorsan işlemciyi değiştir, Q9400 veya Q9550 alıp hafifte bir oc yaparsan bu ekran kartını yeterli seviyede besler, mevcut işlemcini satarsın 140-150 liraya, 200 liraya Q9400 bulursun. Vereceğin fark 50-60 lira olur taş patlasın. Ramini yazmamışsın sanırım göremedim, 4 falansa biraz daha takviye yap tamamdır seni götürür 1 sene daha sonrası Allah kerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Bencede hiç girme bu işe, 7790 ne çok iyi bir kart ne çok kötü bir kart bu karta endekli sistem oluşturmaya gerek yok, illa istiyorsan işlemciyi değiştir, Q9400 veya Q9550 alıp hafifte bir oc yaparsan bu ekran kartını yeterli seviyede besler, mevcut işlemcini satarsın 140-150 liraya, 200 liraya Q9400 bulursun. Vereceğin fark 50-60 lira olur taş patlasın. Ramini yazmamışsın sanırım göremedim, 4 falansa biraz daha takviye yap tamamdır seni götürür 1 sene daha sonrası Allah kerim.

Ekran kartıni besliyor işlemci o konuda sikinti yok zaten q6600 satıp q9500 falan almam yani demek istediğim yeni islemci anakart ram alsam yavaşdan büyük ölçüde yenilemiş olurum diyorum sistemi 7790 beni 1-2sene daha idare etse ben oyle cok fazla oyun oynayan birisi değilim online oyun oynuyorum genel de ondada kakabalikda takilmalar oluyor islemciden kaynakli dediler fazla uzatmadan inteli alsam ilerde alicagim ekran kartıyla beraber sikinti yasatirmi bana mesela 2sene sonra cikicak ekran üst seviye ekran kartıni besleyebilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Bencede hiç girme bu işe, 7790 ne çok iyi bir kart ne çok kötü bir kart bu karta endekli sistem oluşturmaya gerek yok, illa istiyorsan işlemciyi değiştir, Q9400 veya Q9550 alıp hafifte bir oc yaparsan bu ekran kartını yeterli seviyede besler, mevcut işlemcini satarsın 140-150 liraya, 200 liraya Q9400 bulursun. Vereceğin fark 50-60 lira olur taş patlasın. Ramini yazmamışsın sanırım göremedim, 4 falansa biraz daha takviye yap tamamdır seni götürür 1 sene daha sonrası Allah kerim.

Ekran kartıni besliyor işlemci o konuda sikinti yok zaten q6600 satıp q9500 falan almam yani demek istediğim yeni islemci anakart ram alsam yavaşdan büyük ölçüde yenilemiş olurum diyorum sistemi 7790 beni 1-2sene daha idare etse ben oyle cok fazla oyun oynayan birisi değilim online oyun oynuyorum genel de ondada kakabalikda takilmalar oluyor islemciden kaynakli dediler fazla uzatmadan inteli alsam ilerde alicagim ekran kartıyla beraber sikinti yasatirmi bana mesela 2sene sonra cikicak ekran üst seviye ekran kartıni besleyebilirmi

Biraz bos bir eylem olur gibi oynadıgın oyunun lol gibi oyunlar oldugunu düsünürsem gerek yok kalabalıkta kasmasının farklı nedenleri olmalı q9550 ile çözülür gibi büyük ihtimal ama gerekte yok gibi farklı çözümler aramayı dene sistem cok oyun oynamayan biri için güzel illede değiştiricem diyorsan eğer 8350 veya 4670 işine girme

Asus m5a97 r2.0
    Amd fx6300
    2x4 corsair 1600mhz ram

bu üçlüğü al cok para vermezsin her işinide görür... şimdiden 2-3 sene sonrası için suanın en iyilerini alma 2-3 seneye ne olur bilinmez... fx6300 senin her istedğini yapacaktır overclock yapmana dahi gerek kalmaz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

quote:

quote:

Biraz bos bir eylem olur gibi oynadıgın oyunun lol gibi oyunlar oldugunu düsünürsem gerek yok kalabalıkta kasmasının farklı nedenleri olmalı q9550 ile çözülür gibi büyük ihtimal ama gerekte yok gibi farklı çözümler aramayı dene sistem cok oyun oynamayan biri için güzel illede değiştiricem diyorsan eğer 8350 veya 4670 işine girme

Asus m5a97 r2.0
    Amd fx6300
    2x4 corsair 1600mhz ram

bu üçlüğü al cok para vermezsin her işinide görür... şimdiden 2-3 sene sonrası için suanın en iyilerini alma 2-3 seneye ne olur bilinmez... fx6300 senin her istedğini yapacaktır overclock yapmana dahi gerek kalmaz :)

Değiştiricek olursam zaten Fx6300 ile falan uğraşmam zaten üst seviye bi işlemci alırım uzun süre götürsun bu arada oyun Lineage 2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

quote:

quote:

Asus m5a97 r2.0
    Amd fx6300
    2x4 corsair 1600mhz ram

Değiştiricek olursam zaten Fx6300 ile falan uğraşmam zaten üst seviye bi işlemci alırım uzun süre götürsun bu arada oyun Lineage 2

fx6300 kötü bir işlemci değil şuan piyasadaki her ekran kartını besleyebilecek güçte bir işlemcidir...
    Eğer değiştirecekseniz 8350/8320 ve bu ikiliyi seçin derim... ama gerek varmi derseniz bana göre yok o ekran kartı ve q9550 bence hala yeterli ama içiniz rahat etsin değiştirin para sıkıntı değilse hatta cidden değilse 4670k alın... cok bi performans farkı yok fiyata değecek ama...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.