Şimdi Ara

[ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
34.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • EDIT: Sorun donanımsal imiş. 2 sene önce o zamanlarda HP yetkili servisini aradım. Kapıma kadar anlaşmalı oldukları UPS Kargo geldi ve cıhazımı aldı. 6 gün içerisinde yetkili serviste arızalı parça garanti dahilinde ücretsiz değişti. Sorun çözüldü. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara garanti süresi dolmadan servise cihazlarını yollamalarını tavsiye ediyorum. Teşekkürler ilgi ve alakanız için.

Merhaba arkadaşlar. 2 aylık HP Pavilion 15-b032st marka ultrabook'umda kulaklık taktığımda ses hoparlörden kesiliyordu. Fakat birdenbire ne olduğunu anlamadan kulaklığı taksam da ses hoparlörden kesilmiyor. Ses hem kulaklıktan hem de hoparlörden geliyor. Konuyu birçok sitede araştırdım çare bulamadım. Farklı farklı kulaklıklar denedim yine durum aynı. Ses kartı IDT. Çoğu sitede ses kartı yazılımında jak takıldığında hoparlör sesini kes seçeneğinin olduğunu onun kaldırılması gerektiğini yazmışlardı. Bu lanet olası ses kartının özelliklerine denetim masasında bulunan Dolby Advanced Audio yazılımından girdiğimde öyle bir seçeneğin olmadığını gördüm. Bilgisayardan iyi anladığımı düşünüyorum ama böylesi saçmasapan hatalara tahammülüm yok. Yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
    Denetim masasında bulunan ses ayarları yazılımı:
    normalde yazılımlarda "jak takıldığında ön paneli (hoparlörü) devre dışı bırak" seçeneği olur ama bunda öyle birşey yok. işte yazılımın arayüzü:

gördüğünüz gibi öyle bir seçenek mevcut değil.
     [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanbekar80 -- 3 Şubat 2016; 16:36:39 >

• okanbekar80 kullanıcısına yanıt
    ya kulaklık ya cıksısta var kulaklık degil diyorsan
  • Dealt_Rogue kullanıcısına yanıt
    üstad kulaklıkları takınca ses geliyor bir sürü kulaklık denedim. ama hoparlörden ses kesilmiyor.
  • hp servisi arayıp sor bence, bana donanımsalmış gibi geldi
  • blue_dreams_23 B kullanıcısına yanıt
    bana da öyle geldi üstad ama yine de bir fikrinizi almayı düşünüm
  • Flood yaptığım için özür dilerim ama cevap verecek yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanbekar80

Merhaba arkadaşlar. 2 aylık HP Pavilion 15-b032st marka ultrabook'umda kulaklık taktığımda ses hoparlörden kesiliyordu. Fakat birdenbire ne olduğunu anlamadan kulaklığı taksam da ses hoparlörden kesilmiyor. Ses hem kulaklıktan hem de hoparlörden geliyor. Konuyu birçok sitede araştırdım çare bulamadım. Farklı farklı kulaklıklar denedim yine durum aynı. Ses kartı IDT. Çoğu sitede ses kartı yazılımında jak takıldığında hoparlör sesini kes seçeneğinin olduğunu onun kaldırılması gerektiğini yazmışlardı. Bu lanet olası ses kartının özelliklerine denetim masasında bulunan Dolby Advanced Audio yazılımından girdiğimde öyle bir seçeneğin olmadığını gördüm. Bilgisayardan iyi anladığımı düşünüyorum ama böylesi saçmasapan hatalara tahammülüm yok. Yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

denetim masası Ses yöneticisine baktınmı dostum ? kulaklığı taktıktan sonra ona sag tıklayıp varsayılan ata , hoparlör çalışmaya devam ediyorsa ona sağ tıkla devre dışı bırak de , en basitinden ayar olduğun bir durumsa her seferinde 15 saniyelik bir uğraşla çözebilirsin , ses dende ayarlara bak , jak girişi yapıldımı kesmesi lazım

• Psycho53 P kullanıcısına yanıt
    üstad ben kulaklığı takınca eskiden sağ altta kulaklık simgesi belirirdi şimdi sanki kulaklık değil de hoparlör takılıymış gibi. ve o dediğin ayarı yapmak elbette aklıma geldi fakat olmuyor. varsayılan olarak atayamıyorum. sanki kulaklık hiç takılı değilmiş gibi. varsayılan yapınca da varsayılan iletişim aygıtı olarak görünüyor ve değişen birşey olmuyor. normalde kulaklık takınca sağ alttaki hoparlör işareti kulaklık olurken şimdi olmuyor.
     [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor

hocam öte yandan yazılımda da hoparlörü jak takıldığında devre dışı bırakma seçeneği yok bakınız:

[ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: okanbekar80

hocam öte yandan yazılımda da hoparlörü jak takıldığında devre dışı bırakma seçeneği yok bakınız:

[ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor [ÇÖZÜLDÜ] Kulaklık takmama rağmen ses hoparlörden gelmeye devam ediyor

dostum , şuan geç oldu net birşey yazamayacagım vaktım yok , yarın aksam 8 gibi istersen tw bağlana bilirim , bir aksilik çıkmazsa

birşeyin değişeceğini sanmıyorum ama tw var bende bağlanabilirsin. çok sağol gerçekten
    pardon ozaman ben kulaklıktan gelmıyor sandım.Sorun donanımsal.
    hocam problemi çözdünüz mü acaba aynı problemi ben de yaşıyorum
  • Cozumu var mi hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Idt ses kaetlarının dandikliği diyeyim. Çok kalitesiz bi ses kartı. Hp bazı serilerinde kullandı sorun yaşayanlar çok. Sorun ses kartından. Ugrasmak istemiyorsaniz ve daha güzel ses almak isterseniz usb ses kartları kullanin

• Sorun donanımsal imiş. 2 sene önce o zamanlarda HP yetkili servisini aradım. Kapıma kadar anlaşmalı oldukları UPS Kargo geldi ve cıhazımı aldı. 6 gün içerisinde yetkili serviste arızalı parça garanti dahilinde ücretsiz değişti. Sorun çözüldü. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara garanti süresi dolmadan servise cihazlarını yollamalarını tavsiye ediyorum. Teşekkürler ilgi ve alakanız için.

• windows arama kısmına arka plan uygulamarı yaz ondan sonra üstteki tiki kapatış olman lazm onu aç altta realtek audio var onu açman lazm ben böyle çözdüm hacım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.