Şimdi Ara

ÇÖZÜLDÜ !!! Arka plan uygulama yenilenme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
19.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Redmi note 8 ve birçok telefonda arka plana alınan uygulama veya pencerelerin tekrar açılmasıyla, sayfa kaldığı yerden devam etmek yerine yenileniyor ve en baştan açılıyor! Buna sebep olan uygulama güvenlik uygulamasinin cihaz belleğini belli bir sınırda otomatik temizlemesi. Tüm telefonlarda güvenlik içerisinde olmayabilir ama bulmanız gereken şey çöp kutusu belleği vb bir ifade.

ÇÖZÜM:

Redmi note 8 için

GÜVENLİK / TEMİZLEYİCİ sekmesinin içindeki temizleyici ayarlarındaki herşeyi kapatın özellikle "temizleyici hatırlat" kısmında "çöp kutusu boyutu limiti" ni 1gb yapın ve temizleyici hatırlat kısmının tikini KAPATIN. Bu kadar.

ÇÖZÜLDÜ !!! Arka plan uygulama yenilenme sorunu

• Teşekkürler

• temizleyiciye yetki vermeyen telefon kasmıyor :)

• Malesef Xiaomi redmi note 8 de ben o yetkiyi kkaldirmayi bulamadım. Telefonu sıfırladım yinee çözülmedi sonra deneme yanılma yoluyla bunu buldum ve aylardır yaşadığım sorun çözüldü. Eğer yetki kaldırmayı biliyorsan söylersen sevinirim

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt

temizleyiciden yetkiyi alıp tamamen kapatmak mümkün mü konu başında ki arka planda kalan uygulamaların her seferinde yenilenmesini önlemek için acaba ? Bir çözümü varsa anlatabilir misin ?

• Sehidim kullanıcısına yanıt

Yetki almak yerine kaldırıyorum o yüzden yetki ile uğraşmadım

• Olmuyor, Arka plandaki uygulama Tekrar baştan başlıyor.
  • Allah razı olsun. 4 senedir kullandığım redmi note 8 i artık kastığı için yenilemek istiyordum konu sayesinde telefon canavar oldu :)

Telefonu bu temizleyici denen aptal uygulama kasıyormuş. Kapattığım anda direkt düzeldi.

Zaten bu işlemci ve Ram in nasıl bukadar kasabilecegini aklım almıyordu sebebi belliymiş.

Benim de katkım olsun alttaki adımları takip edin. Güncellenirse veya bir şekilde uygulama çalışırsa, izin alırsa ayarları kendisi yine acıyor. O yüzden aşağıdaki gibi yapın

1 Bulamayanlar için: Ayarlardan üstteki arama kısmına temizleyici yaz çıkan sonuca gir (şu an depolama altında görünüyor bende)

Arkadaşın dediği gibi çöpü 1gb yap, bütün seçimleri kapat.

2 Ayarlardan tüm uygulamalar. Temizleyiciye gir. Devre dışı bırakılamıyor kaldırılamıyor. O yüzden güncellemeleri kaldır de. Tüm verileri temizle de.

3 Google play den miui cleaner arat. Sag ust seçeneklerden otomatik güncellemeyi kapat.

Olur da bir şekilde güncellenirse tekrar açılıp telefonu kasacak. Üstteki adımları tekrar yapman gerekecek.

Zehir gibi yeni telefonunuz hayırlı olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.