Şimdi Ara

COZEMEDIGIM FIZIK SORULARI LUTFEN COZUP YAZARMISINIZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 12.SINIF FİZİKTEN ANLAYAN VEYA FIZIK ÖGRETMENI ACİL YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR AŞAGIDAKI FOTOKOBİDEKİNİN CEVAPLARINI VERIRMISINIZ BUNLAR BENM PERFORMANS
    ÖDEVİM VE ÇÖZÜP YADA ŞIKLARI İŞARETLİYİP DOGRU ŞEKİLDE VERMEM LAZM HİÇ ANLAYAMIYORUM

SKYPE VEYA FACEBOOK USTUNDENDE CEVAPLARI VEREBİLİRR YAZSIN YORUMA İLETİSİME GECEYİM

SİMDİDEN SAGOLUN

• valla dostum şuanda üşendim ama gece çalışıcam fiziğe geçtiğimde atarım cevaplarını
  • quote:

Orijinalden alıntı: VissCatL

valla dostum şuanda üşendim ama gece çalışıcam fiziğe geçtiğimde atarım cevaplarını

Çözersin inş kardeşim ya bekliyor olcam cevapları valla kalıcam gibi dersten :/ ginede ugraşıyım ben az az

nerden aticaksin peki face adresimi veriyim :https://www.facebook.com/profile.php?id=1733213434

• salox545434 S kullanıcısına yanıt
    burdan veririm cevaplarını soruları çözdüm göz ucuyla zaten. Yazmaya üşendim kağıda
  • güncel
  • sanırım 1. soru D emin değilim ama Sebebi ise gaz bulunduğu ortama homojen bi şekilde dağılır ve ısıtılırsa her yere aynı basıncı iletir (basınçla bi alakası yok ama) Yani hassas ölçüm yapılamaz

2. soru:

77. doğru orantı sorusu kelvin 273 derece arttığında C da 273 artıyorsa kelvin 350 derece arttığında C de 350 artar. 250-273=77

3. Soru:

Sıvıların sıcaklık ölçümü yapabilmesi için ölçeceği sıcaklıkta sıvı olması gerekir. Bu şartsı sağlayan yalnız L dir.

4. Soru:

Termometre dönüşüm formüllerini yaz çıkar aynen.

5. soru:

Doğru orantı sorusu. Buzun erime sıcaklığını 30 da gösteriyor, suyun kaynama sıcaklığını 230 da gösteriyor yani 200 bölmeli. Celcius un 1 bölmesi X termometresinde 2 bölmesi. 90 ı gösteriyorsa 90-30=60 bölme atlamış. C de ise 30 atlar yani 30 derece olur.

6. Soru:

0 buldum ama emin değilim fazla. soldaki termometrede 50 bölme var. Sağdakinde ise 100 bölme. Yine yukardaki mantık. Araya bir yere x de (arada çıkmayacak ama yinede arada de yani) x-10 bölme var diğerinde ise x-20 bölme var. x-20, x-10 un 2 katıdır. yani x-20 = 2.(x-10) burdan x = 0 gelir.

7. soru:

Yukarıdaki 2 soru gibi doğru orantı sorusu. 30 u gösteriyor ve 100 bölmesi var diğerinin ise 150 bölmesi var. yani x termometresinde 2k bölme var y de 3k bölme var. 2k da 30 artmışsa 3k da 45 artar. bi de -10 var cevap 35

8. soru:

hocam yukarıdakilerle birebir aynı soru. Sadece sen çiziceksin termometreyi bunu çözmüyorum sıkıldım.

9. soru:

Q alınan = Q verilen

T sıcaklığı ile 2T sıcaklığı arasındadır denge sıcaklığı.

x= denge sıcaklığı olursa

3m.1.(x-T) = 2m.1.(2T-x) formülünden m leri götürürsün gerekli işlemleri yaparsın cevap 1.4 gelir

10. Soru:

Bu tür sorularda şartın sağlanması için gereken enerjiyi hesaplarsan işin çok kolay olur. Şimdi ne kadar enerji gerektiğini Q=mcT den buluruz.

40.1.30=1200 enerji gerekiyor.

1200 enerjiyide kaba koyulan su verecektir.

1200= m.1.(30-20)

m 120 bulunur.

11. Soru:

Sana bıraktığım sorulardan bir tanesi daha. İpucu vereyim Qalınan = Qverilen

12. Soru:

Eğer 2 cisim yan yana konulursa ve sıcaklıkları farklıysa aralarında ısı alışverişi olur ve Qalınan = Qverilen olur. Isı sığaları yani m.c leri eşit olduğundan ve MECBURİ olarak ısı değişimleri eşit olması gerektiğinden dolayı sıcaklık değişimleride eşit olmalıdır. K ve M cisimleri bu şartı sağlar.

13. Soru:

1. Öncül - Isı sığaları farklı olursa sıcaklık değişimi farklı olabilir.
    2. Öncül - Isı değişimleri eşit olmak zorundadır çünkü Qalınan = Qverilen
    3. Öncül - Denge sıcaklığı desem yeterli olur heralde.

14. Soru:

Şöyle düşünelim. 0 derecede 20 gram buzum olsa ve ben buna 80.20 =1600 lük enerji verirsem tamamı erimez mi ? (m.Le formülü) Demek ki yarısı kadar enerji verirsem de yarısı erir. Gerekli olan enerjiyi bulmalıyım.

Öncelikle -20 den 0 a kesinlikle gelicektir ki yarısı erisin.
    100.1/2.20 = 1000

Buzun tamamının erimesi için gereken ısı = 100.80=8000
    Yarısı için = 4000

Cevap 5

15. Soru:

Hocam yukardakiyle aynı mantık. Çözersin çözemezsen atarsın soruları

geri kalanları henüz çalışmadım.

• 4 u E sikki yaptim 13.soru yanliz ikimi yoksa iki ucmu oluyor

Duzgun cember sorusunun cevabi iki mi
    Ondan sonrada duzgun bi cizgi cizmisler şıkları desen yeter onlarin

Bide bana biraktigin 8 i anlatirmisin arkadaki bana biraktigin 11 i cozdum o soru tamamen gitti aklimdan 8 zormus

Kütlesi m oz isisi 2c olan bir maddeye sorusunu atlamissin kardesim 9. Soru ondan bi sonraki sinav bunlarida cevapliya bilsen isin yoksa tabi yüzsüzlük gibi olyo ama .s

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi nasil anliyorsun sen bu fizikten be helal olsun sana :)

• Saolasin kardesim be :)

• VissCatL V kullanıcısına yanıt
    1. soruda cevap E şıkkı, gazlı termometreler gazın genleşmesine bağlı olduğu için en hassas kabul ediliyor.
  • ne demek dostum :) Fiziğe çok ilgiliyimdir o yüzden yapıyorum. Crouzer dostum sanada teşekkür ederim.
  • cidden sagolun süpersiniz 100 bekliyorum resmen abi süpersiniz ya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.