Şimdi Ara

Cowon D2 ve Cowon iAudio 7'yi Ses Kalitesi Açısından Karşılaştırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Bir mp3 çalar almak üzereyim ve D2 ile iAudio 7 arasında kaldım. Benim için önemli olan ses kalitesi kesinlikle! Video vs. hiç önemli değil. İkisini de bilen, deneyen arkadaşlar ne diyor bu konuda? Sizce ses bakımından hangisi üstün?

Şimdiden teşekkür ederim.

• aradığın safi ses kalitesiyse bu ikisinden birine yönelmen şart mı? cowondan daha iyi alternatifler oldukça fazla çünkü.samsunglara bakabilirsin,sony 8xx serilerine bakabilirsin
  • Samsung ve Sony'nin mW cinsinden değeri Cowon'a göre bir hayli düşük. Ayrıca bu güne kadar dinlediğim hiçbir Sony mp3 çaları beğenmedim, çünkü ses sınırı var.

Ya Cowon ya Iriver alacağım, ama Cowon daha ağır basıyor. Başka markaları önermeyiniz!
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamikazeden

aradığın safi ses kalitesiyse bu ikisinden birine yönelmen şart mı? cowondan daha iyi alternatifler oldukça fazla çünkü.samsunglara bakabilirsin,sony 8xx serilerine bakabilirsin

Cidden bir SAmsung önerilmesine ben de şaşırdım. Doğrusu ben de bir Samsung almayı düşünüyordum ancak daha önce bir bilgiye rastlamadığımdan çekinmiştim. Bu konuyu ve deneyimleirnizi paylaşırsanız sevinirim.
  • ses önemliyse alemin ses kralı trekstor vibezi alacaksın.cowon un ilk amacı gözünü boyamaktır.mw olayı hikaye.sesi ne kadar yükseltirsen yükselt kalite olmadığı sürece hiçbir anlamı yok.trakstor vibez ise sunduğu özelikleri en iyi biçimde sana tattırır.vibez en temiz sesi veren mp3 çalar olarak kabul ediliyor birçok otorite tarafından.bende pekçok mp3 çalar kullanan biri olarak kesinlikle vibezi öneririm.mükemmel bir ekolayzırı var başka hiçbir markada olmayan.sesin frekans değerlerini kendin belirleyebiliyosun bu müthiş bişey.bu sayede kulağana en uygun ayarı keşfediyosun.cowon dahil diğer markalarda ise belli frekans değerlerinin gürültü ayarlarını yapabiliyorsun sadece.efektlere de fazla bakma.onlar sesin kalitesini artırmaz,sadece eklentiler yapar,sesi geliştirmez.

• quote:

Orjinalden alıntı: leylandi

ses önemliyse alemin ses kralı trekstor vibezi alacaksın.cowon un ilk amacı gözünü boyamaktır.mw olayı hikaye.sesi ne kadar yükseltirsen yükselt kalite olmadığı sürece hiçbir anlamı yok.trakstor vibez ise sunduğu özelikleri en iyi biçimde sana tattırır.vibez en temiz sesi veren mp3 çalar olarak kabul ediliyor birçok otorite tarafından.bende pekçok mp3 çalar kullanan biri olarak kesinlikle vibezi öneririm.mükemmel bir ekolayzırı var başka hiçbir markada olmayan.sesin frekans değerlerini kendin belirleyebiliyosun bu müthiş bişey.bu sayede kulağana en uygun ayarı keşfediyosun.cowon dahil diğer markalarda ise belli frekans değerlerinin gürültü ayarlarını yapabiliyorsun sadece.efektlere de fazla bakma.onlar sesin kalitesini artırmaz,sadece eklentiler yapar,sesi geliştirmez.

tamamen katılıyorum,geçen ay cowon d2'yi satıp arayış içerisine girdiğimde ilk baktığım vibez oldu zaten,ama flash bellekli olmayışı ve kulaklık seçmesi ve de techno-fi forumlarındaki ses konusunda uzman kişilerin aletle yaşadığı sorunlar beni ürküttüğü için başka tercihlere yöneldim.sony nwz-815 siparişi verdim,tedarik edilemeyince ve de çok uygun fiyattan z5 bulunca aldım ki bana göre amaç sadece ses kalitesiyse sıralama zaten bu şekilde olurdu.ben cowonları bu kadar öven bu forum ve iaudiophille forumu dışında başka forum görmüş değilim

@shadow_shooter

samsunglar ses kalitesinde oldukça iyi,zaten şu sıralar satılan çoğu model aynı chip ve yazılıma sahip olduklarından hepsi benzer ses vericektir.örneğin k3-k5-z5-t9 gibi, daha gelişmiş motor kullanan yeni seriler ses konusunda biraz daha iyi olmuş ama pek yaygınlaşmadığından çok fikir sahibi değiliz henüz.mesela t10 ve p2,dns-e2.0 motorunu kullanıyor, içindeki efektleri boş verirsek flat seste oldukça iyi,zaten leylandinin dediği gibi efekt sesi yapaylaştırır ki cowonda fazlasıyla mevcut

@SERCAN_MTB

mw değeri yüksek ohmlu kulaklıkları biraz daha rahat beslemekten başka neye yarar ki? adı üzerinde miliwatt demek,sadece elektronik bir kavram,ses kalitesine etkisi olmadığı gibi şiddeti logaritmik olarak artıp azaldığı için ses yüksekliğine dahi pek etkisi olmuyor,mesela 5-10 mw arası bir artışı iyi kötü hissedersiniz ama 20-30mw arasındaki artışı hissetmeniz kolay olmaz,aygıtın pilini daha çabuk bitirmek dışında bir katkısı olmaz kaldı ki cowonlar o yapay efektler işin içine girmediğinde düz seste o mw değerlerine bile sahip değiller.yani sırf ses kalitesi açısından cowon tercih olabilmekten çok uzak ama eğlence unsuru öne çıktığında tabiki D2 , harika bir ekranı var uzun pil ömrü kart giriş desteği,oyun falan filan, alet tam eğlencelik . eh iaudio7 de 60saatlik pil ömrü dışında pek kayda değer bişey de yok hani,illa bu ikisi olucaksa d2 olsun bari

• Trekstor Vibez flash bellekli olsa, kesinlikle düşünmeden gözüm kapalı alacağım bir mp3 çalar. Ama hangi akla hizmetle 8 GB mp3 çaları HDD'li yapmışlar, bir türlü anlam veremiyorum! Bu durumda Cowon D2 alacağım gibi görünüyor şuan için. Iriver da olabilir aslında. En az 8 GB flash bellekli (ya da 4+SD Slotlu), ses kalitesi Trekstor Vibez kadar olmasa da ona yakın kalitede bir Iriver var mıdır ki?
  • quote:

sesin frekans değerlerini kendin belirleyebiliyosun bu müthiş bişey.bu sayede kulağana en uygun ayarı keşfediyosun.cowon dahil diğer markalarda ise belli frekans değerlerinin gürültü ayarlarını yapabiliyorsun sadece.

cowon d2 de de eq ayarlarindan sesin frekens degerleri elle ayarlanabiliyor sadece frekansin siddetiyle sınırlı degildirLutfen arastirmadan yanlis bilgi vermeyelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: efee09

quote:

sesin frekans değerlerini kendin belirleyebiliyosun bu müthiş bişey.bu sayede kulağana en uygun ayarı keşfediyosun.cowon dahil diğer markalarda ise belli frekans değerlerinin gürültü ayarlarını yapabiliyorsun sadece.

cowon d2 de de eq ayarlarindan sesin frekens degerleri elle ayarlanabiliyor sadece frekansin siddetiyle sınırlı degildirLutfen arastirmadan yanlis bilgi vermeyelim.

hocam bi kere cowon a herşeyi söylemek mübah artık o yüzden önüne gelen babalar gibi COWON u her konuda aşağılayınca herkes onu odyofil sanacak zannediyor + bişeyin doğrusunu bilmeden herşeyi herkes o kadar rahat tartışıyorki bu forumda yorumları okudukça gülüyorum iyi oluyor aslında

• vala ilkercim bende okuyunca canım çok sıkılıyor.eline almadan yorum yapan adam bile var ya insanlar böyle şahsiyetler yüzünden yanlış bilgilendiriliyor.biz yinede elimizden geldiği kadar bu tür bilgisizliklerin önüne set çekelim hocam
  • dokunmatik ekranı tek elle kullanabiliyosun diyorum yok bence öyle değil rahat olmaz bence diyo şarkı değiştirmek için ekrana dokunmak gerekmiyor tuşlara atayabilitosun onu diyosun sen ne bilirsin kullanışsız bence hala diyo sabit fikirlilerle dolu hocam burası herkes kendi bildiğini doğru sanıyor ama aslında bişey bilmiyor ve öğrenmek zor geliyor sorun burda malesef...
  • Arkadaşlar D2'de ekranı kilitleme özelliği var mı? Cebimize koyduğumuzda ekrana kendi kendine basılmasın diye böyle bir özellik vardır diye düşünüyorum. Hold tuşu vs., bilgilendirirseniz sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SERCAN_MTB

Arkadaşlar D2'de ekranı kilitleme özelliği var mı? Cebimize koyduğumuzda ekrana kendi kendine basılmasın diye böyle bir özellik vardır diye düşünüyorum. Hold tuşu vs., bilgilendirirseniz sevinirim.

evet üzerinde bir kilitleme tuşu mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiçbiri -- 6 Aralık 2007; 20:32:43 >
  • cowon d2 ile u7 arasında kaldıysan ve başka tavisiye istemiyorsan amacın sadece müzikse u7 diyebilirim..zvm ve zen touch kullandım ikisinin de seslerinden memnundum daha sonra bir hata edip sonyericsson w950i aldım almaz olaydım:) sesi felaketti şuan u7 kullanıyorum kardeşimde zen touch var ve u7den gayet memnunum..şimdi millet çok yüklenmesin 2 mp3 çalar kullanmış u7 iyi diyor diye ama ben u7 diyorum sesinden gayet memnunum kulaklık olarak um1 ve mx200 var..eğer film vs gerekli değilse u7 derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: slhsm

cowon d2 ile u7 arasında kaldıysan ve başka tavisiye istemiyorsan amacın sadece müzikse u7 diyebilirim..zvm ve zen touch kullandım ikisinin de seslerinden memnundum daha sonra bir hata edip sonyericsson w950i aldım almaz olaydım:) sesi felaketti şuan u7 kullanıyorum kardeşimde zen touch var ve u7den gayet memnunum..şimdi millet çok yüklenmesin 2 mp3 çalar kullanmış u7 iyi diyor diye ama ben u7 diyorum sesinden gayet memnunum kulaklık olarak um1 ve mx200 var..eğer film vs gerekli değilse u7 derim.

D2 seste daha iyidir iaudio 7 den
  • öyle diyosanız...öyledir:
  • şu anda yukarda bi arkadaşın dedigi foruma baktımda cidden bu adamlara para vermişler bence vibez övülsün diye hiç bi insanmı kötülemez yoq ses kalitesi iyi yoq şu iyi yoq bu iyi.. d2 war ve evet düz sesi güzel degil ama eq ayarlarını yaptıktan sonra ben çok güzel ses alıyorum bide buradakilere laf söylenmiş o da hiç hoşuma gitmedi biz en azından d2 alıp dinleyip yorum yapıyoruz dinlemeden yapmıyoruz...

• quote:

Orjinalden alıntı: counterdoctor

şu anda yukarda bi arkadaşın dedigi foruma baktımda cidden bu adamlara para vermişler bence vibez övülsün diye hiç bi insanmı kötülemez yoq ses kalitesi iyi yoq şu iyi yoq bu iyi.. d2 war ve evet düz sesi güzel degil ama eq ayarlarını yaptıktan sonra ben çok güzel ses alıyorum bide buradakilere laf söylenmiş o da hiç hoşuma gitmedi biz en azından d2 alıp dinleyip yorum yapıyoruz dinlemeden yapmıyoruz...

kardeş sen nedersen de trekstor profesyonellerin tercihidir trekstor vibez dünyanın en kaliteli ve doğal sesini veren taşınabilir mp3 playerdir onun bunun lafıyla bir yere varılmaz trekstor u bilen bilir çok natural ve canlı sesler verir kulağı yoran sesleri süzer onun yerine kaliteyi ön plana çıkarır cowon gibi değil zaten piyasada iki marka kayda değer trekstor i-river gerisi yalandır bunuda böyle bilesin inşallah bu söylediklerimden kendinize bir pay çıkarmışsınızdır..

• quote:

Orjinalden alıntı: dost..:)
    kulağı yoran sesleri süzer onun yerine kaliteyi ön plana çıkarır cowon gibi değil zaten piyasada iki marka kayda değer trekstor i-river gerisi yalandır

iriver ya da trekstor ürünlerinden birine sahipsen çamur atmacı bir yapıya dönüşmeni yadırgamadım haliyle... yani trekstor ve iriver alan adam bu işten anlıyorum sanıp diğer insanları da anlamıyor sanmasın cowonların da digital testleri ortada ve trekstorla iriver la ne kadar fark olduğu da senin kulağın daha hassas tabi digital algılayıcılardan ki böyle ççooooookkk doğru ve objektif yorum yapıyosun maşallah...

bu komik cümleni o dediğin markalar nasıl yapıyor bana açıkla sana hak vericem yani kulağı yoran sesleri süzer... miş... nasıl bir teknolojidir bu bana bir açıkla da bilelim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.