Şimdi Ara

corsair ram garanti yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar amerikadan aldığım corsair marka ram bozuk çıktı ve onu değiştirmeye çalışıyorum. Corsairın sitesiyle irtibata geçince bana http://www.corsair.com/support/technicalsupport bu adresi doldurmamı istediler.

bu adresteki formu dolduruken bazı şeylerde takıldım bunlar için sizden yardım istiyorum.

1.Memory settings by SPD or Manual? bu nedemek spd diye mi cevap vermeliyim?

2.Module Version # bu nedir bunu nasıl bulabilirim?

ramin markası corsair vengeance cmz8gx3m2a1866c9

• doodle çeviriden çevir arkadaşım kolay gelsin
  • 1. seçenekte by spd seçin, manualde OC yaptığınızı düşünebilirler.
    2. İçin Ramin üzerinde yazanlara bakın, versiyon numarası bulunabilir.
  • Bozuk olduğundan eminmisin?
    Başka sistemde denedinmi? Sıfır parça ise donanımlar fabrikadan çıkmadan önce test ediliyor bozuk olduğunu tahmin etmiyorum yani bozuk olma ihtimali çok çok düşüktür diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazotcu1844

doodle çeviriden çevir arkadaşım kolay gelsin

tavsiyen için saol ama ben kelime anlamını sormuyorum ne olduklarını soruyorum. Amerikadan aldığımıza göre ingilizcemizde gayet iyidir.

quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

1. seçenekte by spd seçin, manualde OC yaptığınızı düşünebilirler.

ramın üzerine baktım ama bazı numaralar var hangisi anlayamadım, 9-10-9-27 bu mudur ki?

quote:

Orijinalden alıntı: seveax

Bozuk olduğundan eminmisin?
    Başka sistemde denedinmi? Sıfır parça ise donanımlar fabrikadan çıkmadan önce test ediliyor bozuk olduğunu tahmin etmiyorum yani bozuk olma ihtimali çok çok düşüktür diye düşünüyorum

anakartım maximus v gene. support listesinde bu ramde var ama bu bozuk rami tek başına veya diğer çalışan ram ile taktığım zaman işletim sistemini yükleyemiyorum hata veriyor.yüklü olan işletim sistemine takıncada restart atıyor. anakartdaki tüm slotları denedim sonuç aynı ama farklı bir sistemde deneyemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkcont -- 4 Aralık 2012; 18:42:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yumrukgs

quote:

tavsiyen için saol ama ben kelime anlamını sormuyorum ne olduklarını soruyorum. Amerikadan aldığımıza göre ingilizcemizde gayet iyidir.

quote:

ramın üzerine baktım ama bazı numaralar var hangisi anlayamadım, 9-10-9-27 bu mudur ki?

quote:

anakartım maximus v gene. support listesinde bu ramde var ama bu bozuk rami tek başına veya diğer çalışan ram ile taktığım zaman işletim sistemini yükleyemiyorum hata veriyor.yüklü olan işletim sistemine takıncada restart atıyor. anakartdaki tüm slotları denedim sonuç aynı ama farklı bir sistemde deneyemedim.

memtest adlı programı indirip flash belleğiniz varsa üzerine kurunuz. Ondan sonra pc açılırken bios ayarından ilk boot seçenğini USB olarak ayarlayınız. USB yazmasa bile HDD seçiniz..
    Hemen altında HDD ile ilgili bir boot kısım olacak..ordan kullandığınız harddisk yerine USB yi seçiniz F10 ile kaydedip çıkınız. PC açılırken ramleri kontrol edecek. Ramde sıkıntı varsa zaten error verecek ozaman kesinlikle arızalıdır.. (işlem bittikten sonra biosdaki boot ayarları eski hale döndürün)

Başka bir sorum daha olacak, 2 harddisk mi kullanıyorsunuz?

• 1 tane ssd 1 tane hdd kullanıyorum
  • Şimdi kafalar iyice karıştı.
    dediğin memtest programını çalıştırdım bir sorun çıkmadı ama bir kaç soru oluştu;

1. memtest programında ram 668mhz (DDR3 1337) yazıyor biostada 1333 yazıyor ama benim aldığım ram DDR3 1866 neden böyle farklılık var

2.Bozuk dediğim ram diğer slotlara takılınca açılmıyor bilgisayar sadece bir slotta çalışıyor onda da restart attırıyor bilgisayara. windowsu yüklemeden öncede windows kurarken hata verdittiriyodu. Eğer ramde sorun yoksa bu sorunları nasıl aşcam?

3.Bu memtest programda hata çıkmadığına göre ramlerim %100 sağlam mı?
  • quote:

Şimdi kafalar iyice karıştı.
    dediğin memtest programını çalıştırdım bir sorun çıkmadı ama bir kaç soru oluştu;

1. memtest programında ram 668mhz (DDR3 1337) yazıyor biostada 1333 yazıyor ama benim aldığım ram DDR3 1866 neden böyle farklılık var

2.Bozuk dediğim ram diğer slotlara takılınca açılmıyor bilgisayar sadece bir slotta çalışıyor onda da restart attırıyor bilgisayara. windowsu yüklemeden öncede windows kurarken hata verdittiriyodu. Eğer ramde sorun yoksa bu sorunları nasıl aşcam?

Hocam onun biosda frekans ayarı var. Auto seçili olunca düşük frekansda çalışabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarıaslan

quote:

Şimdi kafalar iyice karıştı.

Hocam onun biosda frekans ayarı var. Auto seçili olunca düşük frekansda çalışabiliyor.

peki ben bu ram olayını nasıl çözcem bu ram bozuk mu yoksa ayar gibi bişeyler mi eksik

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

memtest adlı programı indirip flash belleğiniz varsa üzerine kurunuz. Ondan sonra pc açılırken bios ayarından ilk boot seçenğini USB olarak ayarlayınız. USB yazmasa bile HDD seçiniz..
    Hemen altında HDD ile ilgili bir boot kısım olacak..ordan kullandığınız harddisk yerine USB yi seçiniz F10 ile kaydedip çıkınız. PC açılırken ramleri kontrol edecek. Ramde sıkıntı varsa zaten error verecek ozaman kesinlikle arızalıdır.. (işlem bittikten sonra biosdaki boot ayarları eski hale döndürün)

Başka bir sorum daha olacak, 2 harddisk mi kullanıyorsunuz?

1 tane ssd 1tanede hdd kullanıyorum eğer ramde sorun yoksa nasıl benim bilgisayarımda çalışır hale getircem?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.