Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
859
Cevap
11
Favori
62.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En çok ısınan parça işlemci oluyor diğer parçaların ısısı o kadar fazla değil bu sebeple az ısınan parçadan alınan havayı daha çok ısınan bir parçaya gönderiyorsun (tabi dışarıdan kasa içerisine de taza hava alıyor ve kasa içerisini de soğutuyorsun), diğer türlü daha çok ısınan parçadan aldığın havayı daha az ısınan parçaya gönderiyorsun birde şöyle bir durumda var hava soğutmalar kasa içerisinde yer alıyor ve kasa içerisinde ki hava ile soğutuluyor, ve sıvı soğutmalar ile başa baş durumdalar, aslında bunu en iyi deneyerek anlayabilirsiniz? Bazı incelemeler intake ve exhaust olarak yapılıyor intake içeri üfleme exhaust dışarı olarak üflemedir, bu şekilde aratabilirsin internette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unstained -- 23 Ekim 2014; 15:16:05 >
  • ozguradam1 kullanıcısına yanıt
    Bu arada imzanızı yeni fark ettim, NHD14'yen H100i'ye neden geçiyorsunuz? Merak ve denemek için mi?
  • @ozguradam1

IPPC modeli endüstriyel oldugundan toz vs su koruması var ondan fiyatı yüksek. Ben her zaman güçlü fan alma taraftarıyım devrin düşürülebileceği için ama yinede IPPC fan 1500 rpm de ki ses seviyesiyle düz nf-f12 pwm modelinin 1500 rpm de ki ses seviyesi aynı olmuyor. Ama tabi normal kullanıcı için ippc fiyatı yüzünden gereksiz.

Normalde radyatör fan konumlandırması Corsair kurulum kitapçığında filan taze havayı dışarıdan alıp radyatöre üflesin der kasa için sıcak olduğundan dolayı ama bu seferde kasa içi sıcaklık yükseliyor. Ondan genelde benim tavsiyem arkadaki egzoz fan havayı kasa içine üflesin oradaki taze hava direkt radyatöre gidecektir.Zaten bu yöntemde radyatördeki fan havayı kasa içinden dışarı üfleyeceğinden egzoz görevi de görüyor.
  • @[darkness13]
    evet uzun yıllardır bir su soğutma sisteminin performansını merak ediyorum.aslında performanstan ziyade sessizlik açısından şu an kullandığım nd-14 ten daha iyiyse ve aynı performansı verecekse yeterli olur benim için.yani en önemli olay sessizlik.ayrıca noctua anakartın yarısını kapatıyor.h100i estetik olarak çok iyi duruyor.

@OneTreeHill
    son cümleyi anlayamadım.arkadaki fanı içeriye hava çekecek şekilde ayarladığımızda,radyatördeki fan kasanın dışında mı için de mi olacak(yani dışardan çekme şeklinde mi,yoksa içerden itme şeklinde mi)?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguradam1 -- 23 Ekim 2014; 18:28:17 >
  • ozguradam1 kullanıcısına yanıt
    Sessizlik arıyorsan sıvı soğutma doğru bir tercih değil sanırsam fan ile birlikte pompa seside var. Bende sıvı soğutma alacağım sırf merakımdan ama ses olayını önemsesiydim sıvı soğutmaya geçmezdim. Ses konusunda sıvı soğutma için nepton 240m çıktı onu bekle istersen. İncelemelerine bir bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

Radyatör fanlarının yönü bu şekilde olsun. Egzoz fanı de içeriye üflesin. Böylece radyatöre dışarıdaki taze hava gidecek . Tabi yine aklına yatmazsa tek tek denersin farklı yöntemleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

Radyatör fanlarının yönü bu şekilde olsun. Egzoz fanı de içeriye üflesin. Böylece radyatöre dışarıdaki taze hava gidecek . Tabi yine aklına yatmazsa tek tek denersin farklı yöntemleri.

bir şey soracam bende haf932 var bu şeyi üst rafa nası monte ettin o ızgaralarda ki deliklerden mi yoksa ayrı bi yöntemi var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alucard:.

quote:

bir şey soracam bende haf932 var bu şeyi üst rafa nası monte ettin o ızgaralarda ki deliklerden mi yoksa ayrı bi yöntemi var mı ?

Normalde üst tarafa güç kaynağı montajlamak için bırakıldığından üstte epey geniş alan var. Her şekilde takabilirsiniz yani. Vidalar küçük gelirse pull atın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alucard:.

quote:

Normalde üst tarafa güç kaynağı montajlamak için bırakıldığından üstte epey geniş alan var. Her şekilde takabilirsiniz yani. Vidalar küçük gelirse pull atın.

Alıntıları Göster
    @OneTreeHill

Deep Cool Maelstrom 240 hakkında bilginiz varmı hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comaa -- 25 Kasım 2014; 17:34:18 >

• H100i en ucuz nereden edinebilirim. Amazonda 100$ diyor ama gümrüğe takılma sınırı 75£ olduğundan biraz geçiyor. Sipariş versem gümrüğe takılma ihtimali var mıdır?
  • quote:

@imperial crusader

Yanlız paylaştıgım sıcaklıklar oda sıkcalıgını 0 derece baz alınarak hesaplandı.Yani oda sıcaklgı neyse o eklenerek bulunabilir normal sıcaklık.Bunu yapmamdaki neden : kışın test yapıyorum atıyorum oda 20 derece yazın test yapsam oda 30 derece olacak ve 20 dereceye düşürmek için ugraş dur.Böyle olunca bende işlemci sıcaklıgını oda sıcaklıgından çıkartıyorum ve tabloda yazdıgı gibi delta sıcaklıgı denen sıcaklıgı elde ediyorum.

@Poyri!!!

Süreci en yakından sen takip ediyorsun abi, fan incelemesi diye ekran kart parası döktük ortaya şimdi vga alacak para kalmadı

Sıcaklık değerlerini toplayamazsınız.

• @Comaa

Şu an fiyatı itibariyle en uygun 240MM radyatöre sahip sıvı soğutma sistemi. Bu fiyata düşünülmeden alınır. Klasik 240MM bir asetek ürünü.
    @monaktus

Sınır 75$. Eskiden 100$ denk geliyordu fakat şu an kur yüzünden 93$ filan ediyor. Ondan gümrüğe takılacaktır.

@Albert Camus

Benim gönlüm rahat, aldığım sonuçlara güveniyorum. Oda sıcaklığı arasındaki fark 20 derece olsa dahi delta sıcaklığı değişmiyor. Bunu defalarca tecrübe ettim.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Corsair 400r kasam var üst tarafında 2 adet 14 cm Viper fanlarından var. Radyatörün altına soğutucudan çıkan fanları taktıktan sonra kasanın dış tarafında kalacak şekilde Viper fanlarımı montaj etmeyi düşünüyorum. 4 fanın etkili soğutma sağlayacağını düşünüyorum.
  • Ben de H100i ile silverstone tundra td02 arasında kaldım. TD02 nin radyatör kalınlığı tam 45mm nerdeyse 20mm fark var bu soğutma performasını nasıl etkiler bir fikrim yok. Şu anda amazında h100i 89$ a satılıyor gayet iyi bir fiyatı var ama çok kararsı kaldım. Bir de fan gürültü seviyesi nasıl bu ürünün? Mesela AMD FX-6300 ü şu anda 4.5GHZ de kullanıyorum silverstone argon ar01 var ve doğal olarak yükte çok ses yapıyor rahatsız edici derecede. o yüzden sıvı soğutmalı sisteme geçmeyi düşünorum ne tavsiye edersiniz bu ikisi arasında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

Ben de H100i ile silverstone tundra td02 arasında kaldım. TD02 nin radyatör kalınlığı tam 45mm nerdeyse 20mm fark var bu soğutma performasını nasıl etkiler bir fikrim yok. Şu anda amazında h100i 89$ a satılıyor gayet iyi bir fiyatı var ama çok kararsı kaldım. Bir de fan gürültü seviyesi nasıl bu ürünün? Mesela AMD FX-6300 ü şu anda 4.5GHZ de kullanıyorum silverstone argon ar01 var ve doğal olarak yükte çok ses yapıyor rahatsız edici derecede. o yüzden sıvı soğutmalı sisteme geçmeyi düşünorum ne tavsiye edersiniz bu ikisi arasında?

Teorik olarak bakıldığında kalın radyatör daha iyidir fakat performansı etkileyen arka planda işçilik,kullanılan malzeme kalitesi gibi diğer faktörlerde var.İkisinin karşılaştırmalı testlerine bak istersen, ya birbiriyle aynı sonuçları alırlar yada biri diğerinden çok az daha öndedir. Fan olarak ikisi de yüksek devirlerde ses yapar fakat düşük devirlerde SS biraz daha başarılı. Görsel olarak bence hortum hariç TDO2 daha önde. Az plastik kullanıldığı için keza malzeme kalitesi de dışarıdan TD02 daha cazip duruyor ama bu noktada ürünler yakın olduğu için bence fiyat daha önemli bir tercih kriteri.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Malzeme kalitesinin farkındayım zaten, ss nin komple çelik ve vidası cpu yatağı da göze çarpam detaylar. kullandığım argon'un fanının sesini zaten boştayken duymuyorum. performanslarını çok araştırdım ama malum sitelerde reklam amaçlı sonuçlar da koyabildikleri için çok güvenemiyorum onlara. ss nin tek hoşuma gitmeyen yanı cpu blok montajı daha zahmetli ve termal macunu sürme işini kullanıcıya bırakıyor o kötü. Aslında şu anki amazon indirimi fiyatıyla h100i baya kafama yattı yoksa fiyat olarak aynı seviyelerde şu anda h100i çok cazip duruyor.
  • Amazonda fiyat 90$'a düşmüş uygun mudur ?

Corsair H100i
  • beyler şimdi montajı bitirdim ama cpu fan eror diyor pc acılmıyor fanlar çalışmıyor kitapcıkta " connect pump to usb heaber " denen şeyi yapamadım onunla mı alakası var başka bir şey mi
  • şuan herşeyi taktım gene olmadı arkadaşlar asus 990 FX saberttooth kulanıyorum sata power boşta kaldı onu mu takmam lazım

http://media.bestofmicro.com/N/8/365012/original/corsair-h100i-connector.jpg

şu büyük şeyi takacak bişi bulamadım bide şu tek pinli şeyi takınca olmuyor ama radyotörün üstündeki fanı takınca o çalışıyor bilen varmı nedenni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alucard:. -- 14 Aralık 2014; 16:42:10 >
  • @oTToTTo

Kargoyla fiyatı 285 Tl ye geliyor. Türkiye'ye göre fiyatı uygun olsa da bizdeki fiyat uçuk olduğu için bence öyle çok bir fiyat avantajı yok..

@Alucard:.

Fanları pompanın üstüne taktığından cpu fan konnektörleri boş olduğu için bu hayatı veriyor. İstersen biosdan kapatabilirsin bu hayatı. Usb yi takarsan belki geçebilir bu hata, tam hatırlamıyorum o detayı. Zaten pompa ve fanlar gücünü sata portundan alıyor. Onu takmazsan bir süre sonra işlemci çok ısınacağı için sistemi kapatır. Sata yı takıp daha sonra 3 pini de cpu fan kısmına tek.
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.