Şimdi Ara

Corsair Force GT Test Değerleri (Sorun var!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün kullanmaya başladığım Corair Force GT 120 GB SSD ile Windows, programlar ve oyunlar hızlandı ama testlere bakılınca hızlarda bir eksiklik var gibi. ATTO'da 4kB ve 128 kB arası yazma hızları yüksek okuma hızları düşük çıkıyor. Sorunun ne olduğunu anlayamadım. Firmware versiyonu 1.3.3 sanırım, anakartım da Asus P8Z68 V Pro. Firmware update mi gerekli, yardımcı olabilir misiniz?

• intel portlarına bağladığınıza eminmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgaciik

intel portlarına bağladığınıza eminmisiniz ?

Evet evet Intel porrtlarina bagladim, acik gri renkli olanlar, maksimum hizlarda cikiyo 550 MB/s'ye ama soyledigim boyutlarda okuma yazmanin cok altinda :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aeronatis

quote:

intel portlarına bağladığınıza eminmisiniz ?

Evet evet Intel porrtlarina bagladim, acik gri renkli olanlar, maksimum hizlarda cikiyo 550 MB/s'ye ama soyledigim boyutlarda okuma yazmanin cok altinda :(

Alıntıları Göster
    S.S. atabilirmisiniz
  • quote:

S.S. atabilirmisiniz

Alıntıları Göster
    Başka Force GT kullanıcıları windowsta 7,9 almış, bende 7,7 görünüyor!
    Yanıt süresi 0,12 civarı olması gerekirken 0,2 çıkıyor!

• quote:

Başka Force GT kullanıcıları windowsta 7,9 almış, bende 7,7 görünüyor!
    Yanıt süresi 0,12 civarı olması gerekirken 0,2 çıkıyor!

Alıntıları Göster
    1. sata girişine takın. Bios güncelleyin. Firmware uptade yapın. Ahcı olarak deneyin. Sonucu yazın.

• quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

1. sata girişine takın. Bios güncelleyin. Firmware uptade yapın. Ahcı olarak deneyin. Sonucu yazın.

Bu konularda tecrübem yok, saçma soru gibi gelebilir belki ama bir arkadaşım firmware update edersen format atman gerekir dedi doğru mu?
  • quote:

quote:

Bu konularda tecrübem yok, saçma soru gibi gelebilir belki ama bir arkadaşım firmware update edersen format atman gerekir dedi doğru mu?

Alıntıları Göster
    Format atmaya gerek yok.
  • quote:

Format atmaya gerek yok.

SATA 1 girişine takılı (AHCI seçili), BIOS güncel, firmware 1.3.3 olarak update ettim. Testi yaptığımda aynı sorun var :(
  • quote:

quote:

Format atmaya gerek yok.

SATA 1 girişine takılı (AHCI seçili), BIOS güncel, firmware 1.3.3 olarak update ettim. Testi yaptığımda aynı sorun var :(

Alıntıları Göster
    Başka anakartta deneme imkanınız varsa deneyin. Değişen birşey yoksa servise gönderin.
  • quote:

quote:

Format atmaya gerek yok.

Alıntıları Göster
    atto testiniz normal derecelendirmeye bakmayın windows saçma puanlar verebiliyor zaten hdtune testinede bakmayın sorun yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeZiLay

atto testiniz normal derecelendirmeye bakmayın windows saçma puanlar verebiliyor zaten hdtune testinede bakmayın sorun yok gibi.

Alıntıları Göster
    Hocam bağlantıyı Gri olan porta yaptın mı? Bios ta gray yazan yer AHCI olacak. Tabi sata 3 kablo bağlayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgaciik -- 13 Kasım 2011; 20:12:57 >
  • quote:

Hocam bağlantıyı Gri olan porta yaptın mı? Bios ta gray yazan yer AHCI olacak. Tabi sata 3 kablo bağlayacaksın.

Bağlantı gri portta, ACHI modda ve SATA 3 kablo ile yapıldı. Zaten SATA 2 hızını fazlasıyla aşıyor büyük dosyalarda ama yukarıdaki screenshottaki boyutlarda okuma hızı yazma hızının altında çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aeronatis -- 14 Kasım 2011; 11:22:00 >
  • quote:

quote:

Bağlantı gri portta, ACHI modda ve SATA 3 kablo ile yapıldı. Zaten SATA 2 hızını fazlasıyla aşıyor büyük dosyalarda ama yukarıdaki screenshottaki boyutlarda okuma hızı yazma hızının altında çıkıyor.

Alıntıları Göster
    bende force gt 60 gb aldım. anakartım gigabyte z68ma d2h bios ahci modda disk depolama diski yani sistem kurulu değil. firmwire 1.3.3 güncelledim.
    sata 3 portuna takılı yalnız normal sata2 kablosu var bununla bağladım. sorunum şu ki 555 mb okuma hızını görüyorum fakat en fazla 400 mb yazma hızını 8 mb testinde alıyorum atto da. bununla birlikte yazma hızı düşmeye başlıyor test sonucunda 250 mb lara iniyor fakat okuma hızı 557-559 mb larda bitiyor.

sorum şu yazma hızı neden 495 lere yaklaşmıyor ve daha önemlisi yazma hızı neden yükseldikten sonra tekrar düşmeye başlıyor.
    sata 3 kablo olması mı lazım ? lakin sata 2 ile 555 mb okuma hızına ulaşabiliyor. yazma hızı da 400 mb a çıkıyor sorun kablo değil bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekselans001 -- 14 Kasım 2011; 8:56:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekselans001

bende force gt 60 gb aldım. anakartım gigabyte z68ma d2h bios ahci modda disk depolama diski yani sistem kurulu değil. firmwire 1.3.3 güncelledim.
    sata 3 portuna takılı yalnız normal sata2 kablosu var bununla bağladım. sorunum şu ki 555 mb okuma hızını görüyorum fakat en fazla 400 mb yazma hızını 8 mb testinde alıyorum atto da. bununla birlikte yazma hızı düşmeye başlıyor test sonucunda 250 mb lara iniyor fakat okuma hızı 557-559 mb larda bitiyor.

sorum şu yazma hızı neden 495 lere yaklaşmıyor ve daha önemlisi yazma hızı neden yükseldikten sonra tekrar düşmeye başlıyor.
    sata 3 kablo olması mı lazım ? lakin sata 2 ile 555 mb okuma hızına ulaşabiliyor. yazma hızı da 400 mb a çıkıyor sorun kablo değil bence...

Alıntıları Göster
    İmkanın varsa SATA 3 kabloyla dene bide istersen. Anladığım kadarıyla Z68 çipsetli anakartlarda SSD ile ilgili sıkıntı var.

• quote:

İmkanın varsa SATA 3 kabloyla dene bide istersen. Anladığım kadarıyla Z68 çipsetli anakartlarda SSD ile ilgili sıkıntı var.

Alıntıları Göster
    bu şansım yok acaba ssd yi değiştirmelimiyim.
  • quote:

Alıntıları Göster
    SSD yi başka bi anakartta dene bakalım
  • quote:

Alıntıları Göster
    Verilen SS deki değerler gayet normal. Windows puanını dikkate almayın onu geçtim.
    Eğer 4k yazma hızının okuma hızından yüksek olmasına problem diyorsanız, hayır değil.
    Yanıt süresi 0,2 çok demişsiniz. Yazma içinse bu değer çok normal, okuma içinse çok yüksektir, ama yazma olduğunu düşünüyorum ben onun.

Örnek olması açısından linklerden bakın. Görüldüğü gibi 4K sektor size için write değerleri read değerlerinden her zaman yüksektir.

http://www.hardwaresecrets.com/article/Corsair-Force-3-vs-Force-GT-120-GB-Solid-State-Drive-Review/1367/4
    http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/45108-corsair-force-series-gt-120gb-ssd-review-8.html

• quote:

Orijinalden alıntı: zarkabul

Verilen SS deki değerler gayet normal. Windows puanını dikkate almayın onu geçtim.
    Eğer 4k yazma hızının okuma hızından yüksek olmasına problem diyorsanız, hayır değil.
    Yanıt süresi 0,2 çok demişsiniz. Yazma içinse bu değer çok normal, okuma içinse çok yüksektir, ama yazma olduğunu düşünüyorum ben onun.

Örnek olması açısından linklerden bakın. Görüldüğü gibi 4K sektor size için write değerleri read değerlerinden her zaman yüksektir.

http://www.hardwaresecrets.com/article/Corsair-Force-3-vs-Force-GT-120-GB-Solid-State-Drive-Review/1367/4
    http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/45108-corsair-force-series-gt-120gb-ssd-review-8.html

Alıntıları Göster

buda ss sizce sorunumun kaynağı ssd mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekselans001 -- 14 Kasım 2011; 13:59:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zarkabul

Valla yüreğime su serptiniz. Çok teşekkür ederim. Ama şimdi de başka bir problem yaşadım, format atmam gerekebilir. Startup Repair çıkıyo bilgisayarı açarken, Windows'a giremiyorum bile. Buraya açtım konusunu:

http://forum.donanimhaber.com/m_54599466/mpage_1//tm.htm#54599839

Format atmadan kurtarabilme ihtimalim varsa eğer, yardımcı olursanız çok sevinirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.