Şimdi Ara

Corsair Force GS 128gb raid 0 + Asus Z97 Pro Gamer

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar yeni konfigürasyonumda çift ssd ile raid 0 tercih ettim lakin test sonuçları hakkında şaibeli durumlar var ve bunu sizlere danışmak istedim.

Sistemim : Corsair Vengeance C70 + Aerocool StrikeX 1100w 80+ gold + Asus Z97 Pro Gamer + İntel I5 4690K + Asus Nvidia Gtx 560ti Top + Corsair Vengeance Pro 2400mhz 2x4gb ddr3 + Corsair Force GS 128gb 2x raid 0

Şimdi bu sistemde raid sürücüm anakartın Sata Express portlarına bağlı sata3 dar boğaz yapmasın diye böyle bir özellik eklenmiş ve bende bunu kullandım.Lakin bu portun limitleri hakkında bir fikrim yok ve 3 program da farklı veriler gösteriyor bunların hangisini referans almalıyım.Kullandığım programlar Atto , Crystal ve Hd Tune Pro ve aldığım değerler şöyle

Corsair Force GS 128gb raid 0 + Asus Z97 Pro Gamer Corsair Force GS 128gb raid 0 + Asus Z97 Pro Gamer Corsair Force GS 128gb raid 0 + Asus Z97 Pro Gamer Corsair Force GS 128gb raid 0 + Asus Z97 Pro Gamer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi btd_1923 -- 12 Mart 2015; 2:10:35 >

• btd_1923 kullanıcısına yanıt
    çok kötü değil gibi. hdd tune bazı konularda stabil olmadığı söyleniyor.. mesela 3. sürümü disk normal derken 5. sürüm disk sorunlu diyebiliyor...
    yine de hddtune de bencmark sonucu karışık yazma parçalı yazma yaptığı için düşük olabilir ... yüksek okuma yazma için büyük dosya kopyalamaları gerekir biliyorsun..

CrystalDiskMark dene bir de ..
  • öncelikle cevap için teşekkür ederim Crystal disk mark sonucu da var hocam orada onun hakkında ne diyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende de ssd raid 0 var ; benim sonuçlarda benzer durumda.
    ama sonuçlara takılmıyorum bilgisayar günlük kullanımda çok hızlı zaten bence önemli olan da bu.
    trim ise eğer anakart z77 veya daha güncelse çalışıyor.
  • Anakart su anda intel in en güncel platformlarindan birisi z97 chipset li ve zaten raid yapınca bildiğim kadarıyla trim desteği ahci modunda ki gibi açık hale geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • imzamdaki sistem kullanmaktayım, yalnız senin sistemin intel tabanlı ve disklerin daha iyi
    bende ilk kurulum yapdığımda win7 de düşük test sonuçları almıştım istersen birde zamanın varsa win 8.1 dene

Corsair Force GS 128gb raid 0 + Asus Z97 Pro Gamer
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.