Şimdi Ara

Corsa - Palio - Saxo HANGİSİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
2
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

15 gündür araç bakıyorum ve yıllık iznimi böyle harcadım resmen.

Öncelikle acemiyim ve benim ilk aracım olacak. Yani sigorta masrafım da çok çıkacak.

Alanın parası, satanın da malı değerli olduğuna göre;

Opel Corsa, (Hatchback 4 kapı)

Fiat Palio, (Hatchback 4 kapı)

Citroën Saxo (Hatchback 4 kapı)

Üçlüsünden hangisini seçmeliyim?

Benim kredilerle çıkabileceğim maksimum seviye 210 bin bandında. O da maaş zamlarına kadar yani Şubat 2024’e kadar beni zorlar.

Hem araç tecrübesi edinme hem de borçlanarak bağlayacağım parayı ileride 1-2 sene sonra satınca çıkarma maksadıyla bakınca bunlardan hangisini almalıyım?

Yıl olarak 98-2005 arası bakabiliyorum. 2005 neredeyse hiç çıkmıyor gibi 190-200 bin bandına. Genelde daha alt modeller görüyorum.

10 günde 1 Saxo, 2 Palio’ya gittim. İkisinde motor mekanik olarak anlaşamadım.

Aracı en azından (mümkünse klimalı)

motor-mekanik açısından (vites geçişleri, motorun yağ yakma, yağ-su elsiltme, duman atma, ses yapma) sorunsuz olması ile şasi-podye-direklerin işlemsiz olması koşuluyla almak istiyorum ki hata yapmadıkça ileride satabileyim.

Güncelde iki durum var:

Bir 2000 Model Corsa 1.5 Dizel Eco Klimasız motor-makanik ve iskelet açıdan sorunsuz 272 bin orijinal km’li araç var. En son 225.000₺ diyor. Aynı durumda Diğeri de 215 binde en fazla 245.000₺ diyor.

Bir de 2000-2001-2002 Model Saxo 1.5 Dizel Klimalı motor-mekanik olarak ve şasi-podye-direk anlamında sorunsuz üç araç var. Km olarak da 200 binlerde.

Bu da 190-215 bin TL arasında değişiyor.

Hangi marka model sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• buradan corsa dışında bir şey seçersen doğru olmaz

• inferior İ kullanıcısına yanıt

Acemiyim ve araçlardan maalesef ki çok anlamıyorum. Biraz nedenleriyle izah edebilir misiniz rica etsem?

İiyi günler.

• srknsrc1905 S kullanıcısına yanıt

opellerin sübapları baş belası oluyor ,bulaşma. bozulursa çok masraf açar . palio yada saxo al . palio nun parçası ucuz ustası boldur. saxo peugeot 306 ile aynı platform parçalar bile aynı .temizi masraf çıkarmaz ,uygun fiyatlı gider gelirsin. akıcı trafikte 30bin km ağır trafikte 20 bin km de bakım yapılır . alırken ekspere götürme bi booktan anlamazlar. elektrikçiye götür; tesisat oynanmışmı baksın oynanmışsa hiç bulaşma. temizse motorcuya götür öntakıma baksın,baskı balataya baksın, motora baksın hatta fren balatalarına bile baksın herşey ateş pahası şimdi. en son kaportacı görecek araç ortadan ekli olmasın şasesi yamuk olmasın ,büyük kazalı olmasın yeter . boyaya şuna buna takılma. hadi kolay gelsin.

• Teşekkür ederim.

• Saxo sadece 1.6 benzinli tek kapı alınır bence gerisi alınmaz
    Corsa paliodan daha iyi araç bana kalırsa

Araba alıyorsun son paran ile alırsan oturup dua etmen gerek , geçen sene 1.6 dizel araba conta yaktı 3 ay sonra motor zarar gördüğü anlaşıldı 57 bin TL param gitti
    Yani arabayı alayım 400 bin km bineyim diye bir şey yok bence

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt

Aynen öyle, 2015 de 30 bin kredi çekip tüm parayla araba aldık.İlk aracımızdı ve arabalardan hiç anlamıyorduk, önce baskı balata bitik çıktı.Sonra eksantrikler arızalandı, ardından yağ kaçağı oldu, termostat bozuldu hararet yaptı vs. derken ekstradan 20 bin daha borçlandık araba geldi 50bintl ye.Ondan sonra bir kere daha arıza çıkardı yağ soğutucusundan dolayı araba parasızlıktan iki sene kapıda yattı.Yani sakat iş paranın tamamını bir arabaya bağlamak.En azından arabanın ederinin %25'i kadar bir paranın kenarda durması lazım.Yani 225 bine araba alacaksan en az kenarda 56bintl paran olsun ki bir arıza çıkarsa araba kapıda yatmasın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.