Şimdi Ara

Cooler Master Seidon 120V İncelemesi [Fiyat Performans Kralı] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
396
Cevap
5
Favori
38.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam selamlar. bu ürünü aldım ben ama içinden jel gibi 2 adet şey çıktı. bunları mı koyucam hortumların içine?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • I5 6500 skylake ile bosta 34 derece, prime95 testini 4 dk yaptim 70 derece, gta 5 de onboars ile 53 lu birseylerde, chrome da internetten oyun oynarken 38-40 normal midir?

• HeroTeamm H kullanıcısına yanıt
    3 aşağı 5 yukarı normal hocam.Gerektiğinden kat ve kat fazla değere sahip soğutucu bu adında"sıvı"geçtiği için.5 yıldır 200 tl altına inmiyor(ohaa)bunun ayarında mükemmel soğutucular satılıyor.Mucizeler yaratacak bişi değil yani.Sistem o/c'li mi bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 29 Haziran 2016; 14:02:43 >
  • Arkadaşlar benim ilginç bir sorunum var. 120v pompası bazen çalışmıyor üzerindeki mavi şed yanıyor ama çalışmıyor söküp tekrar takınca çalışıyor. İşlemci 100 dereceye çıkıyor ve pc res atıyor. Pompayı anakarttan söküp salladım sonra ayrı bir aparat ile psu ya bağlayıp açtım yüne durum aynı. Pompayı ters tutunca tekrar çalıştı. En son akşam tekrar monte ettim çalışıyor şuan. Ama yine ara ara pompa çalışmayı kesiyor ve sıcaklık 100 dereceye fırlıyor. Anakarttaki fan yuvaları sağlam psı da sorun yok. Pompa kablosunda da sorun yok çünkü ledi çalışıyor. İçindeki pompada sorun var garantisi bitti. Bir öneriniz var mı ?

• dostum ellerine emeğine sağlık çok güzel bir inceleme olmuş teşekkürler
  • iptal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-692AE3CD9 -- 9 Ağustos 2016; 14:28:42 >
  • Arkadaşlar boşta 30,lu dereceler gayet normal değerler ufak tefek şeylere takilmayin bu işlemciler 80 derecelerde bile yıllarca çalışacak şekilde üretiliyor fırın gibi çalışan eski pentiumlarin 90 derecede yıllarca çalışıp hâla taş gibi olmasi gibi bir gerçekte var .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cooler Master Seidon 120v 1151 sokete uygun mudur? Ya başlıkta göremedim ya da uygun değil
  • Ustanak U kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

Uyumludur.
  • Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Cossie C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, malesef yapabileceğimiz birşey yok. PSU gibi tamiri olan bir ürün olsa yardımcı olurduk ama bu üründe tamir yok o yüzden direk yeni ürün ile değişim oluyor, garanti süresi bittiği için malesef değişim yapamıyoruz.
  • Cooler Master Seidon 120V İncelemesi [Fiyat Performans Kralı]
    Nerde hata yaptım anlayamıyorum.
  • İşlemci fanlarıyla ilgili şimdilik en güncel konu olduğu için buraya yazmak istedim.
    Oyun amaçlı toplayacağım sisteme i7 6700k alacağım, yani işlemci aşırı şekilde yormayacağım. Bütçem kısıtlı olduğu için şimdilik CM Evo 212 almayı düşünüyorum ama Hepsiburada'dan da 25 TL hediye çekim var, Evo 212'den daha uyguna gelebilecek o siteden alabileceğim benzer performans sunabilecek fan tavsiyeleriniz var mı?
    İlerki yıllarda duruma göre fanı güncellerim amacım şimdi ana parçalara parayı harcayıp diğer parçaları mümkün olduğunda uyguna getirmek ki ileride düşük ücretlerle sistemi olması gerektiği gibi kullanabileyim.

• bu cihaz 7700k ya uyumlu mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ares6111

bu cihaz 7700k ya uyumlu mudur?

Uyar. 115X soketin delik yapıları aynı.
  • Arkadaşlar kablo bağlantılarını söyleyebilecek var mı?

Biri 4 tırnaklı diğeri 3 tırnaklı. 4 tırnaklı olan radyatör fanı. Kasada Cpu Fan'a bağlı. Diğer 3 tırnaklı olan nereye bağlanacak? CHA Fan var. Ama oraya bağlasam da bios da bağlı gözükmüyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

• Lga 1151 yani 7700k ile uyumlu

Bu soğutucunun Her versiyonun kullandım

120V vardı (sarı karton kutuda verilen)

Pompa sesinde dolayı servise verdim

120V ver2 yolladılar

Sorunsuz 1 yıl kadar kullandım

4 nisan günü çat diye pompası bozuldu tekrar servise verdim bu sefer 120V ver 3 plus gönderdiler

Ver2 ye göre performansı daha iyi

10-15 derece kadar fark var fx 8370i 4.82 ghz de max 57 derece (eski ver2 74 derecedeydi)

Kablolar konusuna gelirsek

pwm Y kablosu alıp hem pompayı hem fani aynı porta bağlayın fan kadar pompada önemli devri düşük olursa sıvı radyatöre yeterli hızda devirdaym yapamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LittleHawk -- 20 Nisan 2017; 22:7:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LittleHawk

Lga 1151 yani 7700k ile uyumlu

Bu soğutucunun Her versiyonun kullandım

120V vardı (sarı karton kutuda verilen)

Pompa sesinde dolayı servise verdim

120V ver2 yolladılar

Sorunsuz 1 yıl kadar kullandım

4 nisan günü çat diye pompası bozuldu tekrar servise verdim bu sefer 120V ver 3 plus gönderdiler

Ver2 ye göre performansı daha iyi

10-15 derece kadar fark var fx 8370i 4.82 ghz de max 57 derece (eski ver2 74 derecedeydi)

Kablolar konusuna gelirsek

pwm Y kablosu alıp hem pompayı hem fani aynı porta bağlayın fan kadar pompada önemli devri düşük olursa sıvı radyatöre yeterli hızda devirdaym yapamaz

O kadar farkın olması enteresan ama farkın büyük bölümü macunla ilgilidir tahminim. Cooler Master'ın stok iyi ve kötü macunları var. Normal kullanımda 6-7 derece fark ettiriyor.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    ver.2 de Silencio Fan vardı ve 1 taneydi

max 2000rpm dönüyordu sessizdi ama üflemiyordu

ver3 de 2 fan ve Rifle Fanlar kullanılmış 2500rpmye kadar dönebiliyor

elimi tuttuğumda saç kurutucu gibi üflüyorlar kasa dışına

Termal macun olarak Zalman STG2 kullanıyordum (hem ver2 hem de ver3de)

• Buyrun gençler, seidon120'nin aldığınızda olası son
    https://www.youtube.com/watch?v=nKs08CJwIv8
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.