Şimdi Ara

cooler master mars ne işe yarar:S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • --------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar e5200 işlemcimle stok fanıyla beraber kullanırken cpu lar 40-42 lerde geziniyordu.Bugün gittim Mars aldım 2 tane de 12 lık fan aldım ki kasa (RC-690 coolermaster) da 3 tane daha vardı.Fakat şimdi aldığım değerler de değişiklik yok:S Acaba macunu yeni sürdügümden olabilir mi ya da bu Mars fan elimde dokundugumda kıpırdıyor sizce tam takamamıs olabilir miyim ya da macun zamanla mı performans verir.

Not: o jumper ayarnı da max perf. kullanıyoruum 1-2 şeklinde

• arkadasım eger oynama yapıyorsa ıslemcının uzerıne tam oturmamıs olabılır tam oturdugundan emın ol ayrıca macunu fazla surme sadece yuzeyı gayet ınce sekılde kaplayacak kadar kullan fan hızlarına dıkkat et. bunlardan sonra yıne aynı sonuclar oluyorsa demekkı hakkatten senın dedıgın gıbı bu mars ne ıse yarar zaten mars lar o kadar ıyı sogutucular değıl neden onu tercıh ettın kı su an ıcı en ıyıler ocz vendetta2 sunbeam core contact freezer gıbı sogutucular(hava sogutmada) kı bunların katkısı 30 derece cıvarında onlarla kıyasma yaparsan yanılırsın
  • Hocam keşke almasaydınız cooler master mars.Forumda kullananların %90 ı memnun değil o suğutucudan hatta stok fan bile daha iyi diyenler vardı.Bence aldığınız yere geri verin o soğutucuyu boşu boşuna para vermişsiniz.Onun yerine ocz vandetta 1 veya red_wolfun dediği gibi vandetta 2 alın.
  • Hocam 42 derece olması normal Speedfan vs bizim işlemciyi gösteremiyor benim e5200 3.5 haliyle(o.c.) 18-22 derece arası geziniyor ama sıcaklığa smart guardian(dfi ın programı) ve biosa bakıyorum

speedfan ve everest sürekli 42 derecede benim yüktede boştada

stock fandada boşta 30 derecede olması lazım 2.5 Ghz de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 16 Kasım 2008; 20:46:59 >
  • Oyle berbat bır sogutucukı ısteyene hayrına bıle verebılırım stock fanla voltajsız q6600 ıle stabıl 3,2 de kullanabılıyorken sıcaklıklar 32-35arası ıken bu fanla 35-38 ve sesıde cabası.

Odamda sus dıye kullanıyorum ben artık onu
  • Hocam gerçekten memnun kalan arkadaşlarda var sizin gibi şikayet edende... Ne biçim soğutucudur bende anlamadım

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N-0NE -- 6 Aralık 2008; 22:36:08 >
  • valla ben çok memnunum alalı 3 sene oldu ama süper sessiz sadece fısıltı gelio ki kasanın yan kapağı açık . sistemimde 3.0 ghz da 38 derece . hava kompresörüyle rutin temizliklerini yaparsanız hiç sorun olmazzz
  • kıpraşıyorsa tam temas etmiyor olabilir.
  • ben de mars kullanıyorum, 3.4ghz de sistem boşta 35 derece,yük altında 2800rpm de en fazla 56 derece de kalıyor.gayet memnunum.içindeki fana ulaşabilen ve değiştiren kimse var mı acaba ?
  • o fan tümleşik sökülmüo sanırm tek kötü yanı o zaten
  • tüh :
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.