Şimdi Ara

Cooler Master HAF-X Full Tower - Kullanıcı Kulübü - Ana Konu (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.442
Cevap
18
Favori
170.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GOLBART

Arkadaşlar Bende Bu kasadan Aldım Eğerki Gruba Eklerseniz Sevinirim ;)

Hayırlı olsun hoşgeldin aramıza
  • Teşekkürler Hoş Bulduk . :) Arkadaşlar Kasa Toplama Konusunda Yardımcı Olacak Arkadaşlar Bana Pm Atarsa Çok Memnun Olurum.Sizden Rica Ediyorum.O kadar Video İzledim Bana Yardım Ettiler Ama Video İle Videolarda Tam Anlatmıyor.Benim Kasam İle Sizin Kasanız Aynı Olduğu İçin Siz Bana Şöyle Kasadan Çıkan Kablolar Nere Takılır,Psudan Çıkan Kablolar Nere Takılır,Anakarta Hangi Kabloları Takmak Gerekir Yardımcı Olursanız Minnettar Olurum.
  • quote:

Teşekkürler Hoş Bulduk . :) Arkadaşlar Kasa Toplama Konusunda Yardımcı Olacak Arkadaşlar Bana Pm Atarsa Çok Memnun Olurum.Sizden Rica Ediyorum.O kadar Video İzledim Bana Yardım Ettiler Ama Video İle Videolarda Tam Anlatmıyor.Benim Kasam İle Sizin Kasanız Aynı Olduğu İçin Siz Bana Şöyle Kasadan Çıkan Kablolar Nere Takılır,Psudan Çıkan Kablolar Nere Takılır,Anakarta Hangi Kabloları Takmak Gerekir Yardımcı Olursanız Minnettar Olurum.

http://www.donanimhaber.com/hazir-pc/videolari/Adim-adim-oyuncu-bilgisayari-kuruyoruz.htm

• S.a Arkadaşlar Sizlere Sorum Olucak Ben Tam Bilmediğmden Soruyorum.DVD yazıcılara 1 Adet Güç Kablosu-Birde Sata Kablosu Bağlıyoruz Dimi ?
    2.si Aşşadaki Resimdede Gösterdiğim gibi Kasa Fanlarının 3 Adet Kablosu Mevcut ( Cooler Master Haf X Arka Fan ) Sizinde Bildiğiniz Gibi Bizim Kasamızda 4 Adet Fan Var Biz Bu Fanları Birbirine Birleştiripdemi Psuya Bağlıyoruz.Yani 4 Fan Var Bu Fanları Birbirine Bağlasam Sonra Bağlantının Ucunu Psuya Bağlasam Olurmu? Verdiğiniz Kasa Toplama Videolarında Bunlar anlatılmıyor.Arkadaşlar Kusurma Bakmayın Bilmiyorum Ondan Soruyorum Saçma Geldiyse Özür Dilerim.Biriniz Bana Allah Rızası İçin Bu Kablo Buraya Takılır Bu Kablo Buraya Takılır Die Video Alsa Ne kadar Sevinicem Anlatamam :)

Alttaki Resim Kasanın Arkasında Fan'ın(Soğutucunun) Kablosu.4 Soğutucu War Bu Soğutucuların Kablolarını Bibirine Bağlayıp PSU yamı Takayım.Anakarta Takılması Gereken Kablo Warmı ?

Cooler Master HAF-X Full Tower - Kullanıcı Kulübü - Ana Konu

• @GOLBART

pwm uçlarından doğrudan anakarta da bağlayabilirsiniz hocam, molex dönüştürücülere gerek kalmadan. ama molex dönüştürücülerle bağlayacaksınız güç kaynağından bi molex hattı çıkarın, ve teker teker bağlayın fanları.
  • quote:

S.a Arkadaşlar Sizlere Sorum Olucak Ben Tam Bilmediğmden Soruyorum.DVD yazıcılara 1 Adet Güç Kablosu-Birde Sata Kablosu Bağlıyoruz Dimi ?
    2.si Aşşadaki Resimdede Gösterdiğim gibi Kasa Fanlarının 3 Adet Kablosu Mevcut ( Cooler Master Haf X Arka Fan ) Sizinde Bildiğiniz Gibi Bizim Kasamızda 4 Adet Fan Var Biz Bu Fanları Birbirine Birleştiripdemi Psuya Bağlıyoruz.Yani 4 Fan Var Bu Fanları Birbirine Bağlasam Sonra Bağlantının Ucunu Psuya Bağlasam Olurmu? Verdiğiniz Kasa Toplama Videolarında Bunlar anlatılmıyor.Arkadaşlar Kusurma Bakmayın Bilmiyorum Ondan Soruyorum Saçma Geldiyse Özür Dilerim.Biriniz Bana Allah Rızası İçin Bu Kablo Buraya Takılır Bu Kablo Buraya Takılır Die Video Alsa Ne kadar Sevinicem Anlatamam :)

Alttaki Resim Kasanın Arkasında Fan'ın(Soğutucunun) Kablosu.4 Soğutucu War Bu Soğutucuların Kablolarını Bibirine Bağlayıp PSU yamı Takayım.Anakarta Takılması Gereken Kablo Warmı ?

evet arkadasim bir tane sata guc kablosu ile birtane sata data kablosu bagliyorsun dvd veya hardiske...

2. asagi resimdeki gosterdigin baglantilari birbirine baglayip tek kablo ile 1 guc kablosuna veya
    eger anakartinda o kadar yer varsa diger ufak pinli baglanti noktasi ile anakarta takabilirsin

• @#Gakko_
    Çok Tsk Ederim.Sizin Dediğiniz Fan Kablolarını Psunun İçinden Çıkan Molex Hattını Bağlayıp Sonrada Psuya Bağlıyacağım.Siz Bana Pwm Olanımı Önerirsiniz Yoksa Molex Bağlantı Yönteminimi ?Sizden Bir Ricade Bulunsam Kasanızın Bu kablo Bağlantıların Resmini Çekip Özelden Yollayabilirmisiniz.Valla Çok sevinirim.Anakart,Ekran kartı,Ve İşlemci Soğutucusu Yarın Büyük İhtimal Gelir.Beklemek İstemiyorum.
  • @GOLBART

Hocam maalesef, ben fan kontrolcü kullanıyorum. Onda bütün fanları kontrolcüye bağlamanız gerekiyor. İlk sayfadaki (klübü açan üyemizin) inceleme fotoğraflarına göz atmanız sizin için daha faydalı olacaktır. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #Gakko_ -- 21 Kasım 2011; 20:26:31 >
  • quote:

@#Gakko_
    Çok Tsk Ederim.Sizin Dediğiniz Fan Kablolarını Psunun İçinden Çıkan Molex Hattını Bağlayıp Sonrada Psuya Bağlıyacağım.Siz Bana Pwm Olanımı Önerirsiniz Yoksa Molex Bağlantı Yönteminimi ?Sizden Bir Ricade Bulunsam Kasanızın Bu kablo Bağlantıların Resmini Çekip Özelden Yollayabilirmisiniz.Valla Çok sevinirim.Anakart,Ekran kartı,Ve İşlemci Soğutucusu Yarın Büyük İhtimal Gelir.Beklemek İstemiyorum.

anakartın modeline yazarsan sana resimi üzerinde fanları nereye bağlayabileceğini çizelim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mncs35

quote:

@#Gakko_

anakartın modeline yazarsan sana resimi üzerinde fanları nereye bağlayabileceğini çizelim....

Çok Teşekkürler;

Anakartımın Modeli; MSI Z68A-GD80 (G3) Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 PCI-E G3 ATX

• @GOLBART

Bilgisayarımı şu an sorunsuz kullanıyorum.Kasa kalitesinin hakkını veriyor. Evin içi buz gibi.. Odaya gerçekten iyi bir ısıtma sistemi şart.
    birazdan fotoları ekleyeceğim...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mncs35

quote:

@#Gakko_

Çok Teşekkürler;

Anakartımın Modeli; MSI Z68A-GD80 (G3) Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 PCI-E G3 ATX

kırmız içine aldığım yerlere takabilirsin fanları....

• İyi günler arkadaşlar yan kapak için kırmızı ledli fan arıyorum ancak ışığı çok parlak olup göz alıcı ,dikkat dağıtıcı olmamasını istiyorum sadece kasa içini biraz aydınlatsın yeterli böyle bir fan önerisi verebilirmisiniz,ayrıca Ankara'da yan kapağı kesip düz pleksi yapabilecek birisi varmıdır ? aynı haf 932 black edition kapağı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imphetus -- 22 Kasım 2011; 11:36:48 >
  • @imphetus

Cooler Master MegaFlow 200 Red. Yalnız şu an stoklarda değil bildiğim kadarıyla hocam. Kış aylarındayız, acele etmenize gerek yok. Stoklara gelmesini bekleyip, bu fanı alın bence. ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Gakko_

@imphetus

Cooler Master MegaFlow 200 Red. Yalnız şu an stoklarda değil bildiğim kadarıyla hocam. Kış aylarındayız, acele etmenize gerek yok. Stoklara gelmesini bekleyip, bu fanı alın bence. ;)

Merhaba hocam ilginiz için teşekkür ederim ancak amacım zaten soğutma değil kasa içi çok karanlık ,ledli fan isteme sebebim bu, istediğim çok parlak ışık değil sadece kasa içi biraz pencereden ön plana çıksın, o uzun şerit şeklindeki ledlerden takmayı düşündüm ancak o led fazla parlak kırmızı veriyor ekrana bakarken dikkatim dağılıp gözlerim yan tarafa kayıyor sanki o yüzden fan daha mantıklı olur gibi geldi.
  • @imphetus

Almışken, soğutucu etkisini de göz önünde bulundurmak lazım hocam. Kasanın içinin çok karanlık olması o kadar önemli bi problem değildir herhalde? :)
  • quote:

@imphetus

Almışken, soğutucu etkisini de göz önünde bulundurmak lazım hocam. Kasanın içinin çok karanlık olması o kadar önemli bi problem değildir herhalde? :)

Hocam yan kapakta zaten hali hazırda ledsiz fan mevcut ledli fanı alınca o fan ya boşa çıkacak yada kasanın üstündeki boş yere takılacak yani anlatmak istediğim fanın soğutucu etkisi benim açımdan çok gerekli değil , kasanın içinin karanlık olmasıda bir problem değil ancak amaç hobi ,göze hoş gelmesi.
  • @imphetus

Anladım Hocam. Yalnız en iyi ihtimal yine MegaFlow 200. Çünkü kaliteli bi fan. Sesini duymak için kulağınızı dayamanız gerekiyor. ;) Yaydığı ışık ta çok hoş geliyor göze. Ama aynı şeyi bir başka fan için söyleyebilmem mümkün değil. MegaFlow'u kendim de kullandığım için size tavsiye edebiliyorum gönül rahatlığıyla. :)

http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/overclock-aksesuarlari/sunbeam-uzaktan-kumandali-16-renkli-led-isik-seritleri-2x30cm.html
    bir de şu ürüne bakın isterseniz. ışık şiddeti ayarlanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #Gakko_ -- 22 Kasım 2011; 15:10:39 >

• quote:

@imphetus

Anladım Hocam. Yalnız en iyi ihtimal yine MegaFlow 200. Çünkü kaliteli bi fan. Sesini duymak için kulağınızı dayamanız gerekiyor. ;) Yaydığı ışık ta çok hoş geliyor göze. Ama aynı şeyi bir başka fan için söyleyebilmem mümkün değil. MegaFlow'u kendim de kullandığım için size tavsiye edebiliyorum gönül rahatlığıyla. :)

Çok teşekkür ederim hocam belirttiğiniz gibi bu fan stoklarda bulunmuyor şu fan hakkında bilginiz varmı acaba Haf-x'e uyarmı ?

http://www.hizlial.com/bilgisayar/overclock-ve-sogutma/tx-20-cm-kirmizi-ledli-fan-dark-knight-uyumlu-txccf20r_30.067.9988.0001.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imphetus -- 22 Kasım 2011; 15:15:43 >

• @imphetus

TeknoBiyotik'te ürün açıklama kısmında HAF serisi için uyumlu olduğu yazıyordu. Ama kalitesi konusunda bir şey söylemem mümkün değil hocam. Bir önceki mesajıma sonradan bir ürün ekledim, mesaj attığınız anda eklemiş olabilirim. Bir de ona bakın isterseniz.
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.