Şimdi Ara

Connect mi Doblo mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
41.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar belki diğer başlık altında buna benzer bir konu hakkında bilgi paylaşımı olmuş olabilir ama safya sayıları çok fazla olmasından dolayı bütün yazıları okumaya zamanım yok. bu yüzden affınıza sığınarak Connect 90 ps lik ve Doblo combi 1.3 multijet araçlarını kullanım maliyetleri(servis, yakıt) ve hem mekanik hem kaporta dayanıklılığı açısından artı ve eksi yönlerini söyleyebilirsesiniz sevinirim. Her iki aracında kronik problemleri varmıdır yokmudur hangisini tercih etmeliyim sizce? acil yardım lütfen.

Bu arada 2. el alıcam.

• imzama tıklayıp soruyu FORD CONNECT TEAMDA sorarsanız detaylı ve birçok kişiden yanıt alabilirsiniz
  • Kesinlikle Connect.Yakıt konusunda Connect birazcık müsrif ama kesinlikle sağlamlık ve emniyet konusunda 1 numara.5.5 yıl 75 lik kullandım sadece ön fren balataları ve diskleri haricinde bir şey değişmedi.Sattığımda 65.000 km de idi ve elektronik ölçümlerde fabrika değerleri ile aynı çıktı.
  • bence connect her ikisinide bilen biri olarak connect hem konfor hem sürüş hem malzeme kalitesi bence her iki gurubuda sayfasına gir kararı sen ver ama yeni cıkan dobloyu hala deneme fırsatım olmadı.
  • heriki aracında bazılarının isteklerini karşılayacak özellikleri vardır.biri iyi iken öbürü kötü deyildir bence.
    benim araçtan beklediklerim herkes tarafından kabul görmesi beklenemez.böyle bir oylama var forumda hatta ben"niye iki şık işaretleyemiyoruz" diyede yazmıştım.
    connecti almadan o aracıda baktım.beni itenlerin birinci sırası içinin biraz dar oluşuydu.yoksa öyle ahım şahım bir farkla connectte karar kılmadım.
    hatta coonectin yakıtı biraz fazla sözü geçen araca göre.amma benim yine tercihim connect olurdu.çünkü kullandıkça aracı daha iyi tanıyorum.
    birde yapılan büyük bir yanlış var bence.10-15 dakikalık test sürüşüyle insanlar karar veriyor veya değiştiriyor.bence bu yanlış.
    ben dobloyu 14 km kullandım.bunca birikimime rağmen birşey anlamadım.hatta connecti alalı 8-9 ay oluyor hala tanımakla meşkulum.tabii buda benim özelliğim.belkide 10 km.de aracı tanıyabilecek kabiliyetler vardır.

• yakıt:DOBLO

KONFOR: connect

dayanıklılık: ŞÜPHESİZ SORMAN BİLE HAT CONNECT TABİ TAŞ BİGİ

servis : EŞİTLERDİR BENCE AMA FİAT 1 ADIM ÖNDEDİR HEM İLGİ HEMDE FİYAT OLARAK(sonuçta 2side yerli)

kronık probleme gelınce doblonun motorundan korkma kardeş multijet motor çok dayanıklıdır ...

bu arada netür bi doblo istiyorsun elımde bitane vip var istersen yardımcı olurum
  • teşekkür ederim. sizin düşünceleriniz benim için önemli. ben işim gereği yazın genelde bozuk köy ve orman yollarında kış ve baharda şehiriçi ve şehirlerarası otoyollarda kullanıcam. benim için yakıt ekonomisi tabiki önemli ama asıl önemli olan çok ekstrem bir durum olmadıkça (kaza bela) rutin servis bakımları dışında beni yolda bırakmıycak ve servis yüzü göstermiyeceği ihtimali daha yüksek bir araç olması.
    birkaç seçenek var şuan elimde bir tanesi ford connect 56000 km de 2005 model 90 lık 16000 TL diğer seçenek Doblo 1.3 mltjt 65000 km 2006 model 16250 TL
    sizce hangisi daha mantıklı?
  • İki aracıda kullandım...

Bozuk köy yolu, orman yolu deyince connect derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

İki aracıda kullandım...

bizi asfalta yakıştıramadınızmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hezerfen

quote:

İki aracıda kullandım...

Asfaltta zaten bir başka oluyor connect, özellikle virajlarda harika...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hezerfen

quote:

İki aracıda kullandım...

Asfaltta zaten bir başka oluyor connect, özellikle virajlarda harika...

• quote:

Orijinalden alıntı: akif57

teşekkür ederim. sizin düşünceleriniz benim için önemli. ben işim gereği yazın genelde bozuk köy ve orman yollarında kış ve baharda şehiriçi ve şehirlerarası otoyollarda kullanıcam. benim için yakıt ekonomisi tabiki önemli ama asıl önemli olan çok ekstrem bir durum olmadıkça (kaza bela) rutin servis bakımları dışında beni yolda bırakmıycak ve servis yüzü göstermiyeceği ihtimali daha yüksek bir araç olması.
    birkaç seçenek var şuan elimde bir tanesi ford connect 56000 km de 2005 model 90 lık 16000 TL diğer seçenek Doblo 1.3 mltjt 65000 km 2006 model 16250 TL
    sizce hangisi daha mantıklı?

connect ama doblo yenı kasamı
  • bnce paranıza en uygun olanı seçin hangisini alsanız şikayet ediceğinizi sanmam. ticari araçlar görüntü harici benzer özelliklere sahip zaten. kasa olarak kendi görüşüm connect glx.
  • O veya bu diyemem ama,

35.000 Km'dir 2004 Model Doblo 1.9 JTD kullanıyoruz,
    Köy yolları ve Ülkemiz Yolları malum Bozuk yollarda çok kullanıyoruz kasisleri ezip geçiyor,
    1 Kere Ön takım,alt takım İstemedi,
    Yakıtı Çok iyi,
    Motoru Taş gibi,JTD Performansı Ortada,
    Parçası ucuz,
    Yol tutuşu çok iyi olmasada binek bir araca yakın olarak görüyorum ideal,
    Donanım Seviyesi Modele göre değişiyor,mevcut seviyeler her ikisi içinde makul,

Gerisi Sizin Tercihlerinize Kalmış...İki Araçta kendini kanıtlamış araçlardır tereddütsüz Alabilirsiniz...
  • bence günlük kullanım için ise doblo ama ticarettede varım diyorsan connect tabiki
  • evet connect virajlarda connect number one
  • quote:

Orijinalden alıntı: connectgücü

imzama tıklayıp soruyu FORD CONNECT TEAMDA sorarsanız detaylı ve birçok kişiden yanıt alabilirsiniz

Çok yaşa emi reklamın babası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 76 ~aziz~ 76

yakıt:DOBLO

KONFOR: connect

dayanıklılık: ŞÜPHESİZ SORMAN BİLE HAT CONNECT TABİ TAŞ BİGİ

servis : EŞİTLERDİR BENCE AMA FİAT 1 ADIM ÖNDEDİR HEM İLGİ HEMDE FİYAT OLARAK(sonuçta 2side yerli)

kronık probleme gelınce doblonun motorundan korkma kardeş multijet motor çok dayanıklıdır ...

bu arada netür bi doblo istiyorsun elımde bitane vip var istersen yardımcı olurum

Aziz gaza yüklenince farketmyor...
  • connect tabi ki
  • 6 yıldır kullanıyoruz şirkette 5 ayrı kişi kullanıyor , balata ve yağ bakımı dışında daha servis yüzü görmedik =) 2004 75 hp ;) tabiki connect ;)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.