Şimdi Ara

Colt a alternatif

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İki hafta önce hayatımda ilk kez uçağa bindim, İzmir-İstanbul-Trabzon ve Trabzon-İzmir. Uçağın pistin başına gelip motorların kükreyip uçağın tam gaz köklemesi gerçekten müthiş bir duygu :) İki farklı uçak tipin binme şansım oldu, Airbus A321 in performansı Colt kadar tatmin ediyor :) ancak Boing 737-800 için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ağır kalıyor Colt a göre :)

• SÜPERSİN HOCAM
  • iniş için bi yorum yok mu?
    iniş te o sarsıntıyı hangi colt verebilir
  • Bizim araçların süspansyonları ve fren mesafesi çok daha iyi o tartışılmaz ancak Colt un motor sesi de uçağınkinden aşağı değil :)
  • "ucankut" biraz abartıyoruz galiba, uçağın sesi daha fazla olduğu kesin
    bir de uçakların frenleri ile hiçbir otomobili kıyaslayabileceğimizi sanmıyorum
    Evo X ile kıyaslamayı düşünebiliriz;)
  • Yavru köpek balığının hakkını yememek lazım benim 2008 dizel Colt a göre ses yalıtımı oldukça başarılı geldi bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ucankut

Merhaba,

İki hafta önce hayatımda ilk kez uçağa bindim, İzmir-İstanbul-Trabzon ve Trabzon-İzmir. Uçağın pistin başına gelip motorların kükreyip uçağın tam gaz köklemesi gerçekten müthiş bir duygu :) İki farklı uçak tipin binme şansım oldu, Airbus A321 in performansı Colt kadar tatmin ediyor :) ancak Boing 737-800 için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ağır kalıyor Colt a göre :)

yahu kardeşim abartmayınız şu arabayı bu kadar...alt tarafı 1332 cc 95 beygir...zaten trafikte bir avuç insansınız...alınır mı bu araba, 2. eli yok kimse tanımaz etmez... elinizde patlar vallaha...başka araba mı yok, bak komşunuz filanca markadan almış...siz de alın ondan...yahu bilindik marka olsun ABS olmasa da olur, havayastığı mı? yastığı n yapacaksınız,arabada uyunur mu? hem zaten o bilindik markaya bir sürü para veriyorsunuz biraz daha verip ABS,ASR;ESP,HY alırsınız alfabede harf mi kalmadı...Colt az yakıyormuş,hızlı kaçıyormuş,kandırmışlardır sizi...siz feşmekanca markayı alın çok yaksın, önemli değil...zaten sizin araba küçücük bir şey o ne öyle arkaya sığıyor mu bari 2 kişi,keşke 5 kapılı üretmeselermiş... :)

Bu bir tersten Multimedia Colt reklamıdır :)

• quote:

Orjinalden alıntı: bacey

quote:

Orjinalden alıntı: ucankut

Merhaba,

yahu kardeşim abartmayınız şu arabayı bu kadar...alt tarafı 1332 cc 95 beygir...zaten trafikte bir avuç insansınız...alınır mı bu araba, 2. eli yok kimse tanımaz etmez... elinizde patlar vallaha...başka araba mı yok, bak komşunuz filanca markadan almış...siz de alın ondan...yahu bilindik marka olsun ABS olmasa da olur, havayastığı mı? yastığı n yapacaksınız,arabada uyunur mu? hem zaten o bilindik markaya bir sürü para veriyorsunuz biraz daha verip ABS,ASR;ESP,HY alırsınız alfabede harf mi kalmadı...Colt az yakıyormuş,hızlı kaçıyormuş,kandırmışlardır sizi...siz feşmekanca markayı alın çok yaksın, önemli değil...zaten sizin araba küçücük bir şey o ne öyle arkaya sığıyor mu bari 2 kişi,keşke 5 kapılı üretmeselermiş... :)

Bu bir tersten Multimedia Colt reklamıdır :)

:) güzel olmuş :)

• şakayla karışık güzel bir konu olmuş.
    bence colta alternatif tek araç jazz dır.
    oda fiyat yüzünden gerisinde kalır..

bu yüzden colt alternatifsiz gözüküyor..
  • motor performanslarını saymazsak; note ve mateira da var iç hacim açısından.

ama fiyat performans oranı en yüksek olanı colt.

hayırlı günler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

motor performanslarını saymazsak; note ve mateira da var iç hacim açısından.

ama fiyat performans oranı en yüksek olanı colt.

hayırlı günler.

buna benzer bi cevap verecektim. note'a baktım iç hacmi bizimkiyle aynı kayan koltukları var bagajı bizimkinden daha büyük 1.4 benzinli orta donanaım için 27bin civarı bi rakam aldım. note'unda beyaz rengi hoş duruyor açıkçası.

yenilemek mi hayır yenilemeyeceğim bi arkadaşa araba baktıydıkda bende incelemiş oldum.
  • Ahh bi tutsa Mitsubishi,yemin ediyorum sokakta reno fort pejo göremeyeceğiz.

Zaten boeing dediğin Tatanın abicim ne bekliyosun ondan.
    Airbus'da 500000000 cc. vergisi çok onun
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaf_kaftr

• quote:

Ahh bi tutsa Mitsubishi,yemin ediyorum sokakta reno fort pejo göremeyeceğiz.

Zaten boeing dediğin Tatanın abicim ne bekliyosun ondan.

Bence tutması için öncelikle parçasının ucuzlaması ve hatta bir kısım parçasının TR'de üretilier hale gelmesi gerekir. Ayrıca servis masrafları, aksesuar vs. de makul seviyeye çekilmeli. Bence Mitsibishi'nin tek problemi budur. Yoksa şahane arabalar hepsi. Fiytları da uygun bence muadili markalarla kıyaslayınca.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bacey

quote:

topic iyice şenlenmiş walla dostlar

• Colt nasıl bir araç çok merak ediyorum ben lancer kullanıyorum çok çok memnunum Allah nazardan saklasın.masraf çıkarmıyor bana tek eksigim performans.colt 1.5 dizel araçların performansı yol tutuşu konforu nasıl?birde yol bilgisayarı mevcut mu ?şahsen arabamda yok ve çok arıyorum? yakıt tüketimi karma ne kadar?88 lik hyundai getz kadar performanslı mıdır? sanayide yapılabiliyor mu bakımları ve parçası mevcutmu oto sanayilerde?çukurlardan geçerken felan langır lungur ses çıkıyor mu? 100.000 km den sonra nasıldır? lpg problem çıkarıyor mu? dizel motorun bakımları ne kadar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MitsubishiLancer -- 31 Mart 2009; 22:36:57 >
  • tüm coltlarda yol bilgisayarı mevcut.

1.5 dizel colt dediğimiz canavar bir makine 1.5 95 hp 210 nm tork mersedes benz motoru.

bence dizeller arasında bu motordan daha kalitelisi mevut değil ( mersedes a hariç)

ha coltta konfor aramayacaksın colt konfor değil en az paraya en optimum otomobili alma hevesindekilerin aldığı bir araç.

sende eski kasa lancer var anladığım kadarı ile colt onun kadar konforlu ve sessiz değildir.

100.000 i geçen arkadaşlar mevcut bir şikayetlerinin olduğunu sanmıyorum.

1.3 colt bile senin 98 hp lik lancerinden çok daha performanslıdır ama.

88 getz dediğin nedir anlayamadım?

hayırlı günler.
  • 88 hp lik hyundai getz crdi.ya kanım ısındı şimdi colt a.zaten ben mitsubishi araçların piyasadaki araçların %90 ından daha sorunsuz ve uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum.yükses ses müzik dinlemeyi ve uzun yolda bile sakin kullanımları tercih ediyorum hoşuma gdiyor yani tarz meselesi koltugumu hafif yatırıp hem trafige insanlara daha saygılı olabiliyorum hem can güvenligim maximum düzeyde.internetten araştırdım bu colt lara box uygulamasıyla 120 hp oluyomuş dizel araç.260 nm tork değeri de tutturuluyormuş.tabi tüm bunların bedeli yaklaşık 400 euro ama kesinlikle değer bence.çok ısındım gerçekten çok çok şirin bir araç ve en sevdiğim şey lancer gibi içi çok sade işe yaramayan hiçbir şey yok ve colt czt den de baktım araça jant ve spor yay gerçekten çok yakışıyor.genelde insanların tek şikayeti ses yalıtımı konusunda o da 100 liralık bir işlem kapı içlerine kaput altına bagaj kapagına keçe yapıştırıyolar camlara 2 kat fitil çekiyolar valla mercedesten bile sessiz oluyor araba.insan yeter ki arabasını sevsin hor kullanmasın.Çok teşekkür ederim arkadaşım bilgilendirmen için.

• Ya ben aşık oldum bu arabaya:) ön kaputun tasarımı felan bu kadar mı güzel olur ya.sunrooflu gördüm bi tane valla aşık oldum vuruldum gece rüyama girer.dizellerinde varmı sunrooflusu donanımlısı?çok tatlı araç ya içide dışı da çok şirin.Colt hayranlarını şimdi çok daha iyi anlıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.