Şimdi Ara

Colorist 480Watt Yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sapphire x1600pro ekran kartını sistemime taktı takalı problemler peşimi bırakmıyo. Bende acaba problem benim psu mu diye buraya yazayım dedim.
    Sistem bileşenlerim(6 senedir kullanıyorum);
    amd altlon 2500+
    epox 8krai anakart
    512*2 kingston ram
    sapphire x1600pro agp (gpu:500;ram:1000) ekran kartı
    creative audigy 7.1 ses kartı
    WD 250gb sata + WD 80gb ide sabit disk
    LC DVD RW
    8cm 2 adet fan + termaltake 8cm işlemci fanı
    Colorist 480 Watt güç kaynağı (Şüphelendiğim parça)psu üzerinde 12v çıkış olarak 25amper tek çıkış var

Durumu özetlersem;
    Ekran kartımı sisteme taktıktan sonra birtürlü çözemediğim problemler oluştu.
    Sistem çalışırken mavi ekran hataları, çoğu oyunu çalıştıramama,..
    Ayrıca hiç anlam veremediğim bir başka durumda ekran kartı yanında verilen güç kablosunu kullanmazsam sabit disklerden kafa sesi geliyor ve bilgisayar kitlene kitlene açılmaya çalışıyor(kullanmama durumunu ekran kartını güç ile beslememe sanmayalım mutlaka karta flopy güç girişinden güç beslemesi yapıyorum)
    Verilen güç kablosunu sabit diskleri ve ekran kartını besleyecek şekilde psuya taktığımda sitem sorunsuz 2d uygulamalarda çalışıyor.
    Ama olay oyuna gelince gene problemler peşimi bırakmıyor ve mavi ekranlar açılmayan oyunlar hata alan yarıda kesilen oyunlarla karşılaşıyorum..

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
    Herkese şimdiden teşekkürler...

• Arkadaşlar yokmu bu konuda düşüncesi olan?
    2 senelik psumu değiştirirsem problemlerime çözüm bulmuş olurmuyum?
    Oldukça kararsızım ve yeni bir psu ya boşuna para vermek istemiyorum.
    Yardımlarınızı bekliyorum...
  • Ben sorunun ekran kartında olabileceğini düşünüyorum. Bende x1650 agp var(bkz. sistem paneli) üzerinde 300W yazan kıytırık bir güç kaynağı ile kullanıyorum çok şükür sapasağlam. Sisteme yandan bakabilirsin.

(Aslında bizim PCleri bir an önce antikacıya vermemiz gerek ama olmuyor işte )
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.