Şimdi Ara

Çok şeritli trafik ışıklı kavşaklarda sağa ve sola dönme kuralı, lütfen bakınız.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün başıma gelen bir olay yüzünden bunu burada paylaşma gereği hissediyorum:

Hem sağa hem sola dönüş olan bir trafik ışığındaysanız sola dönecekseniz sol şeritte, sağa gidecekseniz sağ şeritte durunuz lütfen. Sağ şeritte durup sola dönmeye çalışıp, sonra da solda duran ve sola dönen arabaya korna çalmayınız sizi sıkıştırdığı gerekçesiyle.

Çok şeritli trafik ışıklı kavşaklarda sağa ve sola dönme kuralı, lütfen bakınız.

• dediğiniz doğru
    bu kurala uyanlar % 90 ise uymayanlar %10 sanırım benzer olarak

örneğin sola dönülecek ve ışık kısa yanıyor bu %10 kesimi biz solda beklerken onlar ikinci şeritten gelip
    sola dönmeye çalışır (sağdaki trafiği bloke etmekten utanmazlar) ve ben bunlar ceza verildiğini daha görmedim

ya da bizim bu kesim yine hızlı akan kesimden gelir ve bizim önümüze otomıbilin burnunu sokmaya çalışır
    ne diyelim

umudumuz kurallara uyanların artması
  • quote:

Orijinalden alıntı: meta80

örneğin sola dönülecek ve ışık kısa yanıyor bu %10 kesimi biz solda beklerken onlar ikinci şeritten gelip
    sola dönmeye çalışır (sağdaki trafiği bloke etmekten utanmazlar) ve ben bunlar ceza verildiğini daha görmedim

ya da bizim bu kesim yine hızlı akan kesimden gelir ve bizim önümüze otomıbilin burnunu sokmaya çalışır
    ne diyelim

umudumuz kurallara uyanların artması

Ben de uyanların çoğunluk olduğunu görüyorum. Normalde takmıyorum ama bir de ben onu sıkıştırmışım gibi bana afra tafra yaptı mı iş değişiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.