Şimdi Ara

Çok Garip Bir Sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pc yi açıyorum, açılış ekranı win xp yazısına kadar sorunsuz çalışıyor. Windows yazısına gelince birkaç saniye bekleyip mavi ekran çıkıp kendi kendine reset atıyor. Hiçbirşekilde hiçbirmodda açılmıyor (güvenli mod)

Bu arada şunları söylememde yarar var:

1- Bios ta HDD yi gördüğü ve tanıdığı halde Xp Cd siyle açtığımda bilgisayarınıza takılı bir HDD bulunamadı diyo. (HDD sata ve başka bir PC de sorunsuz çalışıyor)
    2-Bios Ayarlarını default haline getirdim yine aynı sorun devan etti
    3- HDD kablolarını kontrol ettim hiçbir sorun yok, zaten HDD yi bilgisayar görüyo.

sanırım bios ayarlarında ya atladığım bir nokta var yada benim algılayamadığım yeni bir bilgisayar arızası kendini göstermiş durumda...

Yardımcı olursanız sevinirim...

• arkadasım bilgisayarına kurtarma konsolunda chkdsk yap öyle dene
  • arkadasım peki sata hdd mı kullanıyorsun
  • Kurtarma konsoluna gelmeden, "Bilgisayarınızda takılıbir sabit disk bulunamadı" diye bir uyarı çıkıyor.

Benim anlayamadığım nokta o.

Bios HDD yi görüyor, açılıştada görüyorum, ama üzerine bişey kuramıyorum
  • evet dostum. sata kullanıosan bazı anakartlar hdd yi kurulumda direkt olarak tanımıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: brainiac_x

evet dostum. sata kullanıosan bazı anakartlar hdd yi kurulumda direkt olarak tanımıyor...

Ama daha önce bu bilgisayarda aynı HDD çalışıyordu, bir sorun çıktı ve bir daha açılmadı

ne yapmam lazım peki?
  • anakartının modeline göre sata driverini bir diske make disk olarak cek ve formatı baslatırken f2 tusuna bas ve diski cıkarma xp yi kurma secenekleri geldiginde ise r ile onarıma girmeyı dene
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.