Şimdi Ara

ÇOK BASİT bir tavsiye lütfen !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumu epeydir inceliyorum. Çok tavsiye var. Ama benim araştırdığım özelliklerde sonuç alamadım.

İstediğim özellikler:

1) 46 veya 47 inch ekran
    2) Led tv
    3) SD yayınlarda ve HD yayınlarda tatminkar düzeyde görüntü kalitesi
    4) Hareketli görüntülerde tatminkar netlik. Futbol maçı olayı.
    5) Canlı ve yüksek kontrast oranına sahip görüntü. Renk olayını abartmadan.
    6) Fiyat olarak 1500-3000 tl aralığı
    7) 5-10 sene baş ağrıtmadan kullanılacak düzeyde kalite ve yaygın teknik servis ağı.

Önemsiz özellikler:

1) 3d
    2) net tv
    3) film izleme için codec format desteği ses desteği v.s.
    4) ps veya oyun
    5) wireless wi-fi v.s.
    6) televizyon izleme dışındaki bilimum ek hizmetler.

Bazı sorular ve tespitler:

a) Üreticiler asıl işi iyi görüntü sunmak olan iyi panel TV üretmiyorlar mı, üretemiyorlar mı, var da ben mi göremiyorum nedir bu olay?
    b) Piyasayı 3d sarmış durumda. 3d olmayıp iddialı olan model varsa lütfen söyleyin.
    c) Bu 3d, görüntülü ev telefonu efsanesi gibime geliyor. Bundan 30 sene önce görüntülü ev telefonu icat etmek mucize gibiydi. İcat edildi ama kimse kullanmıyor.
    d) Aşırı gereksiz bir icat bu 3d. Bir de sanki herkes 3d için yanıp kavruluyormuş gibi bütün iddialı tvler 3d.
    e) Bir de şu codec ses fomatı sorunu var. Ortalama media playerla her türlü film izlenir ses dinlenir halbuki. Bu da dert mi?
    f) Tv den internete girmek bir çeşit fantezi. Buzdolabının mp3 çalması gibi. (vestelin böyle bir dolabı var:))
    g) Televizyonum sakal traşımıda yapsıncı kesim haricinde kalan kitle için lütfen düzgün bir led tavsiyesi rica ediyorum.

• kardeş sen olayı aşmışsın zaten bence kendi kararını kendin ver
  • Elektronik marketlerde ayarsız panellere bakıp karar vermek zor oluyor.

İlk mesajımda saydığım kriterlerde, izleme açısı da geniş bir led panel kullanıp, inceleyip, tavsiye eden varsa çekinmesin lütfen.

Tecrübeye saygı duyarım
  • 46D6000
  • a)Üretiyorlar ama çoğu TR ye uğramıyor bu TV lerin fiyatlarının yüksekliği yüzünden. Yine de güzel TV ler var burada.
    b)İlla 3D istememek gibi bir durumun pek yok, artık üst klasman TV lerin hemen hepsinde 3D özelliği var. 3D oynatabilen TV lerin görüntü işlemcileri daha iyidir bu nedenle 2D Full HD görüntülerde de görüntü kalitesi yüksektir. Böyle bir işlemci koyup TV sine 3D fonksiyonu koymayan üretici olmaz.
    c)Görüntülü ev telefonu yerine onlarca alternatif teknoloji çıktı, telefondan bile yapılabiliyor görüntülü görüşme. Bunu TV ile kıyaslamanın anlamı yok.
    d)b seçeneğinde açıkladım. İlla 3D, Smart TV vs vs olmasın ama referans panelim olsun diyorsan US fiyatı 7000$ civarı olan Elite X5 var, onu alıp izleyebilirsin.
    e)Bence de TV sadece görüntü verme görevini yapmalı ama all-in-one çözüm isteyen insanlar da var. Üretici için çok masraflı birşey değil 100TL lik MP yi TV ye dahili koymak, bu yüzden koyuyorlar. 3D gibi bunu da istemezsen kullanmama şansın var.
    f)Yine dediğim gibi kullanan çok insan var ve bunu TV ye koymak çok yüksek bir maliyet değil. İstiyorsan kullanmazsın bu özelliği de.

Direk Sony NX serisi almanı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: techraven

a)Üretiyorlar ama çoğu TR ye uğramıyor bu TV lerin fiyatlarının yüksekliği yüzünden. Yine de güzel TV ler var burada.
    b)İlla 3D istememek gibi bir durumun pek yok, artık üst klasman TV lerin hemen hepsinde 3D özelliği var. 3D oynatabilen TV lerin görüntü işlemcileri daha iyidir bu nedenle 2D Full HD görüntülerde de görüntü kalitesi yüksektir. Böyle bir işlemci koyup TV sine 3D fonksiyonu koymayan üretici olmaz.
    c)Görüntülü ev telefonu yerine onlarca alternatif teknoloji çıktı, telefondan bile yapılabiliyor görüntülü görüşme. Bunu TV ile kıyaslamanın anlamı yok.
    d)b seçeneğinde açıkladım. İlla 3D, Smart TV vs vs olmasın ama referans panelim olsun diyorsan US fiyatı 7000$ civarı olan Elite X5 var, onu alıp izleyebilirsin.
    e)Bence de TV sadece görüntü verme görevini yapmalı ama all-in-one çözüm isteyen insanlar da var. Üretici için çok masraflı birşey değil 100TL lik MP yi TV ye dahili koymak, bu yüzden koyuyorlar. 3D gibi bunu da istemezsen kullanmama şansın var.
    f)Yine dediğim gibi kullanan çok insan var ve bunu TV ye koymak çok yüksek bir maliyet değil. İstiyorsan kullanmazsın bu özelliği de.

Fazladan para almayacaklarsa TV'im kullanmadığım her işleve sahip olabilir.

Tecrübenize güvenerek,

a)46PFL9705 modeli SD yayınla en son ne olur,
    b)cihaz orta vadede sorun çıkarır mı, kronik hastalıkları var mı,
    c)hareketli görüntülerde başarımı nedir?
    d)3200tl iyi bir fiyat mıdır?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

• 3d gereksiz olur mu hiç?.. bence çok gerekliydi. neden mi? bak 1-2 sene evveline 3d'ler yokken led'ler 4000 5000 6000 tl'lerde geziniyordu. şimdi yarıyarıya oldu. hatta 2000'lerin altına bile düşenler var. yani anlayacağın, '3d çok möhim bir olay'. şaka bir yana, bence de 3d çok gereksiz bir şey ama işte dediğim gibi, 3d'nin gereksizliğini anlayan insanların iyi bir tv alabilmesinin önünü açan en büyük unsur diyebilirim. konuya gelince ise, üst limitini 3000 tl'lerde tutarsan eğer şu anda piyasada bulunan en kral led'lerden birine sahip olacağın aşikar. kanımca senin dikkat etmen gereken 3 önemli özellik var; 1.si görüntü tarama hızı (ne kadar yüksek o kadar iyi) 2.si tepki süresi (ne kadar düşük olursa o kadar iyi) 3.sü ise, dinamik kontrast oranı (ne kadar fazla olursa o kadar iyi). bu özellikler dediğim gibiyse, o tv'yi gözün kapalı al diyebilirim. lakin, bu vakitten sonra kişisel tercihler söz konusu olabilir. onlarda nedir mesela; izleme açısı, parlaklık, ses çıkışı falan felan.. artık, ince eleyip sık dokuyan biriysen sonuca varmakta zorlanacağın kesin. o yüzden fazla ıncığını cıncığını çıkarmaya gerek yok bence. son olarak da, plazma'ları da hor görme diyerekten noktalıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: mosannual

3d gereksiz olur mu hiç?.. bence çok gerekliydi. neden mi? bak 1-2 sene evveline 3d'ler yokken led'ler 4000 5000 6000 tl'lerde geziniyordu. şimdi yarıyarıya oldu. hatta 2000'lerin altına bile düşenler var. yani anlayacağın, '3d çok möhim bir olay'. şaka bir yana, bence de 3d çok gereksiz bir şey ama işte dediğim gibi, 3d'nin gereksizliğini anlayan insanların iyi bir tv alabilmesinin önünü açan en büyük unsur diyebilirim. konuya gelince ise, üst limitini 3000 tl'lerde tutarsan eğer şu anda piyasada bulunan en kral led'lerden birine sahip olacağın aşikar. kanımca senin dikkat etmen gereken 3 önemli özellik var; 1.si görüntü tarama hızı (ne kadar yüksek o kadar iyi) 2.si tepki süresi (ne kadar düşük olursa o kadar iyi) 3.sü ise, dinamik kontrast oranı (ne kadar fazla olursa o kadar iyi). bu özellikler dediğim gibiyse, o tv'yi gözün kapalı al diyebilirim. lakin, bu vakitten sonra kişisel tercihler söz konusu olabilir. onlarda nedir mesela; izleme açısı, parlaklık, ses çıkışı falan felan.. artık, ince eleyip sık dokuyan biriysen sonuca varmakta zorlanacağın kesin. o yüzden fazla ıncığını cıncığını çıkarmaya gerek yok bence. son olarak da, plazma'ları da hor görme diyerekten noktalıyorum...

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: special123456

quote:

Orijinalden alıntı: techraven

a)Üretiyorlar ama çoğu TR ye uğramıyor bu TV lerin fiyatlarının yüksekliği yüzünden. Yine de güzel TV ler var burada.

Fazladan para almayacaklarsa TV'im kullanmadığım her işleve sahip olabilir.

Tecrübenize güvenerek,

a)46PFL9705 modeli SD yayınla en son ne olur,
    b)cihaz orta vadede sorun çıkarır mı, kronik hastalıkları var mı,
    c)hareketli görüntülerde başarımı nedir?
    d)3200tl iyi bir fiyat mıdır?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

9705 modelini uzun inceleyemedim, kağıt üzerindeki özellikleri kadar bir esprisi yok gibiydi yaptığım kısa inceleme süresince. Kendin gidip izle ama Sony NX daha mantıklı olur 3D istemiyorsan.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.