Şimdi Ara

codegen card reader sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar codegen kart okuyucu var model no:cpcr-202 kartinin uzerinde skd-6368a yaziyor. U2 nolu parca ortadan catlamis uzerinde 1630 yaziyor micro transistore benziyo ne oldugunu tam bilmiyorum acaba yerine hangi parcayi kullanabilirim yardimci olursaniz sevinirim.Tesekkurler

• Bu tarifle sorunuza yanıt vermek kabil değil. Lütfen iyi kalitede makro eklerseniz yardımcı olabiliriz. U kodu genelde entegrelere verilir. Yinede Fotoğraf eklerseniz iyi olacak.
  • tesekkur ederim arkadasim ilginden dolayi smd elemanlar hakkinda fazla bilgim yok uzerinde 1630 yaziyor acaba transistormu normal diyot kullanarak yapabilirmiyim.Yada elimde cep telefonu cd surucu vs.. elemanlar var yerine kullanabilecegim bir parca varsa soylersen sevinirim tesekkurler.http://img408.imageshack.us/my.php?image=adszig7.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsir2001 -- 31 Ocak 2007; 9:19:24 >
  • Merhaba fotoğraf kaliteli olunca olay çözüldü. Parçanız fotoğrafını verdiğiniz elemansa :

EG BCV49 Sie P SOT89 npn darlington 60V 0.8A comp BCV48

EG kodlu Transistörünüz karşılığı BCV49 PNP yapıda.

Yardımcı olabileceğim bir husus olursa yazın destek olmaya çalışırım.
  • ok usta cok tesekkur ederim.İnsallah parcayi bulabilirsem hemen degistiririm.Tekrar cok tesekkur ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: melih.yanardağlar

Merhaba fotoğraf kaliteli olunca olay çözüldü. Parçanız fotoğrafını verdiğiniz elemansa :

EG BCV49 Sie P SOT89 npn darlington 60V 0.8A comp BCV48

EG kodlu Transistörünüz karşılığı BCV49 PNP yapıda.

Yardımcı olabileceğim bir husus olursa yazın destek olmaya çalışırım.

ustam kusura bakma yanlis anlasilma olmus ben parcanin ne oldugunu bulamiyorum fotograftaki degil yani resimdekinin aynisi ama parcanin uzerinde EG falan yazmiyor parcanin uzerinde sadece 1630 yaziyor ne oldugunu tam olarak bilemiyorum(smd hakkinda fazla bilgim yok malesef) .Tekrar yardimlarinizi bekliyorum
  • Üstadım yine fotoğraf lazım. Neden dersen kodu bulmuş olsak bilr aynı koda sahip birkaç parça çıkabiliyor bu sefer kılıf şekli önem kazanıyor.

http://www.tkb-4u.com/code/smdcode/smdcodeE.php bak mesele burada EG kodlu 2 malzeme var kılıf burada karar verici oluyor.
    Üstteki sayfada 1630 nolu bir kod yok.
  • Valla parca resimdekinin aynisi uzerinde 1630dan baska birsey yazmiyor kilif seklini zor buluruz biraz parca ortadan 2ye catlamis.Acaba yerine 2 tane diyot kullansam transistorlerin ic yapisinda diyot varya acaba olurmu denemekten birsey cikarmi?Entegre Au 6368 yanarmi acep?
  • arkadaslar yardimlariniz icin cok tesekkurler ederim yerine kopru diyot bagladim simdilik sorunsuz calisiyor.
  • benimde card reader model cpcr-201 im var ama PC tanımıyo napabilirim??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.