Şimdi Ara

Çocukluk arkadaşlarını kemer ihmali ayırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bursa'da yüzmeye giden gençlerin bulunduğu otomobil demir bariyerlere çarpıp ikiye bölündü. Kemer ikaz alarmının ses yapmaması için emniyet kemerini koltuğun arkasından geçirip takan sürücü kazada hayatını kaybetti. Yanında oturan çocukluk arkadaşı taktığı kemer sayesinde hayata tutundu.

• ne ilk ne son.bizde bu cahillik varken böyle haberleri daha çok okuruz...

5 dk lık yola gitseniz bile şu kemeri takın.çünkü kazanın ne zaman olacağı belli olmaz.adı üzerinde kaza!

Allah rahmet eylesin demekten başka bir şey kalmıyor malesef
  • emniyet kemeri önemli
    Allah rahmet eylesin
  • emniyet kemerinin faydasını maalesef böyle kazalar duyduğumuzda anlıyoruz. kendim her zaman kemer takıyorum ve kemer takmadan rahat edemiyorum. bu kemerin faydasını da bizzat geçirdiğim bir trafik kazasında gördüm. yaklaşık 5 metrelik bir köprüden derenin üzerindeki taşların üzerine uçtuk iki takla atmışız. araçtan iki kişi yardımıyla çıkabildim. sadace burnum kanadı. aracı kullanan kişi kemer takmamıştı ve çok ağır yaralandı, ölümden döndü. 1 yılda sayısız ameliyatlarla zor iyileşebildi. yaşadı ama sakat sayılır. araç ise pert oldu.
  •  Çocukluk arkadaşlarını kemer ihmali ayırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: forbest

Arabamdan soğudum
  • nasıl bu hale gelmiş ya.ortadan ikiye bölünmüş.
  • trafikte okadar çok görüyorum ki bu kemeri arkadan dolayan kimse kusura bakmasın ama "sivri zekaları". sanki üretici sırf uyuzluk olsun diye koymuş o dın dın sesini değil mi? hadi dalgınlığına gelip takmayan adamı anlarım, acırım. ama böyle bile bile lades diyen, kendine acımayan adama bende acımam arkadaş. yazık günah ailelerine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MackaLi6161

quote:

Arabamdan soğudum

Bir araba nasıl bu hale gelir anlamadım. İyiki yavaş gidiyorlarmış yani. Motorsikletin sıkıştırmasıda ayrı hikaye. Benim bildiğim büyük araçlar küçük araçları sıkıştırır ama neyse. Allah rahmet eylesin.

• çok kötü bir kaza...Allah kimseye yaşatmasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MackaLi6161

quote:

Arabamdan soğudum

Çok dağılmış gerçekten

Ben ön koltuğa zaten kemersiz oturtmam kimseyi de,arka koltuktakilere de kemerinizi takın dediğimde sanki uzaylı görmüş gibi bakıyorlar

Hiç o kültür yok insanlarımızda.

• Allah rahmet eylesin. Baya hızlılarmış sanırsam.
  • Ben geçen arkadaşın arabaya bindim, deli klimayı hidrolik direksiyonu sokmuş arabanın yarısını carbon yapmış arka koltukları sokmuş on koltukları recaro yapmış bindik gidiyoruz

Kemer baglıcam, elimi attım kemeride sokmus benim tansiyon yukseldi kemeri bulamayınca, arabada deli gidiyor zaten 850kg mı ne

O gunde ben butun gun bucket koltukta 4 point harness ile gezdim ondan inip buna binince bana afakanlar bastı

İnene kadar kabir azabı çektim ya bir yere dokunsak ben direk ön camdan çıkıcam bak hatırladım gine kotu oldum

Bu arada kaza yapanlara geçmiş olsun kemer insanı hayata baglar kemersiz arka koltukta bile oturmuyorum ben dünyanın binbir türlü hali war

• bu görüntülerden sonra şundan eminim ki euroncap denen şey yalandır reklamdır.
    bir dahakine araba alırken büyük ihtimal isveç malı olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brujeria

bu görüntülerden sonra şundan eminim ki euroncap denen şey yalandır reklamdır.

İsveç malı tank mı alıcaksın ? Vovlonun ne olucagını sanıyorsunki böyle bir kazada ?

Arabaların güvenlik yatırımlarını "olabilicek" kazalara karşı yapıyorlar

Arabaları böle hızlı gider havalanır teratuarın ustune duser diye her olasılıga karşı saglam yapsalar her araba 300 400 kilo daha agır fln olur

Kısacası adamların dediği şu kazaların 0.0001 i bu şekilde oluyor bunu yapanında işi Allaha kalsın 0.0001 olaslıklı bir kaza için

1M dolar arge masrafı yatırıp unite başını 4.000 dolar pahalandıramayız diyip kesip atıolar

O yuzden bu şekilde yapılan extreme kazalarda guvenlik onlemleri işe yaramıyor ama otomobil üreticileride haklı yani

Volvo nun ne yapıcagını sanıyorsun ? ayrıca ben sölim elastik yani başka araca yada harektli cizime wurmadıysa 140 üstü bunun gibi olur
    dagılıyro bir şekilde

Elastik kaza çok farkı yavaş yavaş yavalıyorsun ikinizde sekiyorsunuz guc boşalıyor
    Ama böle duwar olur kopru ayagı olur yıkılmayan şeye helede kafadan kıçtan değil yandan tavandan wurdunmu arabanın saglamlıgı pek bişi ifade etmiyor

İnsan saglam koşar terler kaçar ama kestinmi aşil tendonunu yere yıgılır 1 cam parçası kaçtımı kırtlagına adamı öldürür

Allah bile seni böyle yaratmış sen diorsunki arabalar kusursuz olsun olmazki böle birşey

Ben sanmıyorumki benzer sınıf başka arabada benzer sonuç olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

quote:

bu görüntülerden sonra şundan eminim ki euroncap denen şey yalandır reklamdır.

İsveç malı tank mı alıcaksın ? Vovlonun ne olucagını sanıyorsunki böyle bir kazada ?

Arabaların güvenlik yatırımlarını "olabilicek" kazalara karşı yapıyorlar

Arabaları böle hızlı gider havalanır teratuarın ustune duser diye her olasılıga karşı saglam yapsalar her araba 300 400 kilo daha agır fln olur

Kısacası adamların dediği şu kazaların 0.0001 i bu şekilde oluyor bunu yapanında işi Allaha kalsın 0.0001 olaslıklı bir kaza için

1M dolar arge masrafı yatırıp unite başını 4.000 dolar pahalandıramayız diyip kesip atıolar

O yuzden bu şekilde yapılan extreme kazalarda guvenlik onlemleri işe yaramıyor ama otomobil üreticileride haklı yani

Volvo nun ne yapıcagını sanıyorsun ? ayrıca ben sölim elastik yani başka araca yada harektli cizime wurmadıysa 140 üstü bunun gibi olur
    dagılıyro bir şekilde

Elastik kaza çok farkı yavaş yavaş yavalıyorsun ikinizde sekiyorsunuz guc boşalıyor
    Ama böle duwar olur kopru ayagı olur yıkılmayan şeye helede kafadan kıçtan değil yandan tavandan wurdunmu arabanın saglamlıgı pek bişi ifade etmiyor

İnsan saglam koşar terler kaçar ama kestinmi aşil tendonunu yere yıgılır 1 cam parçası kaçtımı kırtlagına adamı öldürür

Allah bile seni böyle yaratmış sen diorsunki arabalar kusursuz olsun olmazki böle birşey

Ben sanmıyorumki benzer sınıf başka arabada benzer sonuç olmasın

bence azda olsa benzer sonuç olur.
    volvonun saabın 120km ile bir sürü çarpışma testi var nette kafa kafaya, takla vs..

• ALLAH RAHMET EYLESİN.bana şimdi açık yüreklilikle bu mesajı okuyan kaç kişi aracına biner binmez ben emniyet kemerimi takıyor ve devam ediyorum diyebilir.eğer takmıyorsanız bir gün hüsran la biten bir manzara da sizin sonunuz olabilir.lütfen akıl almaz icatlar geliştirmeyelim.emniyet kemeri susturucu takmak gibi.sinyal kolunu tesbih asmak için aksesuar olarak kullanan zihniyet olmayın.kullanın şu aksesuarları,hiç kimseyi üzmeden..
  • Arkadaşlar;

Aracınıza aldığınız kişilerden nefret etmiyorsanız onların herbirinin ayrı ayrı kemerlerini doğru olarak taktığından emin olmadan asla hereket etmeyin...

Her zaman kemeri takarım ve bu yüzden 1996 yılında geçirdiğim çok ağır trafik kazasından Azrail'e karşı 1 gol daha atarak ayrıldım sahadan. Şu an 3-0 öndeyim. Ama onun atacağı bir gol bizi hükmen malup eder bunu aklınızdan çıkarmayın.

Ve daha da önemlisi;

Araç park halinde iken de kemerlerin takılı olmasını sağlayın... Emniyet kemeri sadece önden yapılan kazlarda değil, arkadan vuran araçlara karşıda stabil kalınmasını sağlar...

ÖNEMLİ NOT: Koltuk kafalık ayarlarınızı tam olarak yapın. Aşağıda kalan koltuk kafalıkları, uygun darbe şiddetine ulaştığında boynu kırar...

BAYANLARA ÖNEMİ NOT: Kemeri göğüslerin tam ortasından geçirin. Bazı sürücüler ikisinin arasına almıyor, gözlemliyorum. Söylesen olmaz... Yazayım dedim burada. Özellikle üstte kalan durumlarda kemerden sıyrılma olabilir.

ÖNEMLİ NOT 3 : AIRBAG'siz araba satın almayın ve kullanmayın. Mümkünse Bol Aırbag'li olsun... Fazla Airbag Göz Çıkarmaz....

SON NOT: 6 yaşından büyük araçlarda metal yorgunluğu çok fazla artıyor. Mümkün olduğu kadar taze metalli araba kullanın ki sürücü bölmeniz sağlam kalabilsin.

• quote:

volvonun saabın 120km ile bir sürü çarpışma testi var nette kafa kafaya, takla vs..

Aklıma geldi. 2 sene önce İstanbul da 210'la giden yeni model bir Mercedes Oto, yol ayrım bariyerlerindeki direk tarafından baştan sona kadar ortadan 2'ye ayrılmıştı...

Pes dedim. 200'ü geçince aklıma hep o kaza fotoğrafları gelir.
  • Her zaman derim Emniye kemerini ya takın yada hiç takmayın! Ne o öyle arkadan baglamalar harici tokalar alıp sesi susturmalar felan? Çok yanlış çokkk..

Ya o sesi dinleyeceksiniz, yada kemerinizi takacaksınız arkadaşlar bu iş bu kadar!

Arabama binen herkes söyler istisnasız! "Yaw şu kemeri arkadan baglayıver bunun sesini mi dinleyecez?" DİNLEYECEKSİN ARKADAŞIM! YADA HEP BERABER TAKACAGIZ!

Dilimde tüy bitti millete emniyet kemerini arkadan baglamanın zararlarını!!!

Hava yastıkları emniyet kemeri takılı olmadan patlamaz! Sebebi boyun kırılmalarını engellemek için.
    Ee sen kalkıp napıyorsun, emniyet kemerini kendine baglayacagına arkadan baglıyorsun. Araba senin kadar akıllı(!) degil maalesef, kaza anında çat diye patlatıyor hava yastıgını ya camdan fırlıyorsunuz, yada boynunuz kırılıyor... Yada direkman Emniyet Kemeri takmazsanız hayatınız tehlikede olur bırakın sesi mesi diyelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 17 Ağustos 2009; 4:18:57 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.