Şimdi Ara

Çocuklar Linux Ortamında Oyun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Linux Dünyasında Çocular için eğitim yazılımı olan GCompris çok başarılı bir uygulamadır. Yapbozlar bumacalar herşey mevcut. 3-7 yaş çocukları için uygun. Çoğu Linux dağılımlarının paket depolarında mevcut bilginize. Türkçe dil desteği var.
    http://gcompris.net

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yborlu -- 20 Aralık 2013; 21:18:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Aslında linux oyunlarının çoğu bu şekilde çocuklasr için faydalı bence. Linuxta ki çoğu oyunu kurup denemişliğim vardır sistemimde.

Şu an elementary os kullanıyorum ben de. Aslında bir çocuğa linux öğretmeli bence. Çocuklar merak duygusu sayesinde bence daha iyi işler çıkarabilir linux ta.

İleride çocuk sahibi olursam teknoloji de önce linux la tanıştıracağım. Ama önce toprakla tanıştıracağım. Şimdi ki çocuklar doğa nedir bilmiyor. Kızlar facebook, twitter , erkekler cs delisi olmuş. Küçücük yaşıyla binbir çeşit küfür var ağızlarında
  • Teşekkürler, kurdum ve beğenildi.

Not : Çocuklar için geliştirilmiş Qimo ve Doudou Linux oldukça başarılı, çocuğu olanlar ikinci bir sistem olarak kurabililirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 21 Aralık 2013; 20:10:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Teşekkürler, kurdum ve beğenildi.

Not : Çocuklar için geliştirilmiş Qimo ve Doudou Linux oldukça başarılı, çocuğu olanlar ikinci bir sistem olarak kurabililirler.

Bir ara bakarım bu dağıtımlara. İlk defa duydum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Teşekkürler, kurdum ve beğenildi.

Linux dünyasında çocuklar için özelleşmiş bir çok dağlım var bunlardaki yazılımlar çoğu dağlımın paket deposunda var. Bu bahsi geçen dağlımlar eski tip bilgisayara da kurulup değerlendirilebilir. Tr desteği var mı bunlarín?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Aslında linux oyunlarının çoğu bu şekilde çocuklasr için faydalı bence. Linuxta ki çoğu oyunu kurup denemişliğim vardır sistemimde.

Şu an elementary os kullanıyorum ben de. Aslında bir çocuğa linux öğretmeli bence. Çocuklar merak duygusu sayesinde bence daha iyi işler çıkarabilir linux ta.

İleride çocuk sahibi olursam teknoloji de önce linux la tanıştıracağım. Ama önce toprakla tanıştıracağım. Şimdi ki çocuklar doğa nedir bilmiyor. Kızlar facebook, twitter , erkekler cs delisi olmuş. Küçücük yaşıyla binbir çeşit küfür var ağızlarında

Hay ağzınıza sağlık yaa, ne güzel söylemişsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Aslında linux oyunlarının çoğu bu şekilde çocuklasr için faydalı bence. Linuxta ki çoğu oyunu kurup denemişliğim vardır sistemimde.

Hay ağzınıza sağlık yaa, ne güzel söylemişsiniz.

Rica ederim.

• Linux da çocuklara yer var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yborlu -- 31 Aralık 2013; 14:51:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yborlu

Linux da çocuklara yer var.

Güncelleyelim. Ne kadar ebeveyne ulaşırsak kârdır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.