Şimdi Ara

Clioyu satıp focus almak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, 2017 model 17 bin km de 1.5 dci icon donanım clio aracım var, açıkçası ilk aldığımda fena değildi ancak daha 17 bin km olmasına rağmen trim seslerinden ve konforsuzluğundan bıktım. Görünüşe önem veren biriyim donanımı gayet tatminkar led farlar ve stoplar, gri siyah jantlar vs ilgi çekici ama herşey görünüş değil. Arkadaşımdada bulunması hasebiyle git gide 2014-2015 dizel ford focuslara aklım gitmeye başladı. Belki model yılı düşük kilometresi yüksek olacak ama hem c segmenti hem sedan olmasından dolayı konfor ve kalite konusunda daha çok tatmin eder diye düşünüyorum. Görüşlerinizi alabilir miyim arkadaşlar ?

• model yılını bu kadar dert eden dünyada Türkiye kadar başka memleket varmı acaba ?
    şahsi fikrim alınır. yıla binmiyorsunuz sonuçta araca biniyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senkei

model yılını bu kadar dert eden dünyada Türkiye kadar başka memleket varmı acaba ?
    şahsi fikrim alınır. yıla binmiyorsunuz sonuçta araca biniyorsunuz.
    Model yılı sadece sayıdan ibaret değilde ondan, yaş büyüdükçe aracın sorunları ve yorgunluğu artıyor tasarımı eski kalıyor vs neyse konumuz o değil teşekkürler cevabın için.
  • o konuda haklısınız ancak mevcut konunun clio ile focus olması sebebiyle birazda ondan bu şekilde yazdım.
    ben teşekkr ederm.
  • Hatchback Focus daha şık geliyor bana. Focus'un en üst donanım titanium X'ti galiba. Onu almazsanız donanımsal olarak tatmin etmeyebilir belki. İnsignia falan düşünmez misiniz?
  • kullanım iç mekan vs gibi durumlarda iyi olabilir fakat powershit şanzıman ise biraz sorunlu olduğunu okumuştum.
  • Clio nun focusa karşı savunulduğu tek ülke burasıdır herhalde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Focus ile Clio kıyaslanmaz.

Focusu Octavia Jetta Corolla ile kıyasla. Ama Clio falan olacak iş değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla focusta belki trim ses gelmez ama yalıtımda ciddi zayıf. Oldukça gürültü alan bir araç.

• 3.5 focus alinir ama elini cabuk tutmakta fayda var piyasalar malum allak bullak oldu.

• Focus mk3.5 yani mca'larda yalıtım iyilestirildi; ön cam bile daha kalın artık. 1.5tdci ile uzunyol yaptim; trendx olmasina ragmen hic rahatsiz etmedi,cpc5 lastiklerin yeni olmasinin da etkisi vardir muhakkak.. sanziman oyle bir kalibre edilmis ki, çoğu zaman 1500 devir civarlarinda yol aliyor, hizlaniyor.

Sorunlariyla ün yapan powershiftler, benzinli focuslarda bir ara kullanilan kuru kavrama olanlardir. Simdiki 1.5tdcida bulunanlar islak kavrama; ben bir falsosunu gormedim; gayet akıcı her şartta. Bir fluence edc gibi bocalamiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sepulnation

Valla focusta belki trim ses gelmez ama yalıtımda ciddi zayıf. Oldukça gürültü alan bir araç.
    Hiç focus 3.5 kullandınız mı?

O yalıtım zayıflığı focus 2, 2.5 kasada kaldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Kullandım. Valla 2016 model sedan 120bglik otomatik vites tdci almaya gittik bir arkadaşa. Yalıtım kendi aracımdan sonra ciddi zayıf geldi. Motoru benim egea dan daha sessiz ama araç içine daha fazla ses alıyor benim hb egeadan. Db olarak 4 db daha yüksek içerdeki ses. Buda yaklaşık 2 kat fazla ses demek. Özellikle ölçtüm çünkü inanamadım. Malesef resimlerim yok.

• Mantıklı bir hamle olur ama 2015 model focusla 3.5 kasa olanlar hem ses yalıtımı , süspansiyon, vs vs daha iyi ..

Bu arada sedan egea bayağı sesli bir araçtı, bir arkadaş hb egea sessiz diyor alla alla merak ettim.( Kalite farkı var deniliyordu).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DA7034F2D -- 7 Eylül 2018; 22:14:20 >
  • Hb kullanıcısıyım. Yukarda bahsettiğim gibi inanamayıp test ettim. Egea hb kesinlikle daha sessiz. Megane 4 ve 308 de oldukça sessiz. Golf hiç bir zaman tercihim olmayacağı için test etmedim. Konumuzda geçen focus beni şaşırttığı için bu testi yaptım ki kendimde benzinli 0 km focus almaktan manisa bayisi yüzünden vazgeçtim. Yani focus ciddi anlamda düşündüğüm bir araçtı.

Egea sedanlara göre hblerde 4 kat fazla yalıtım malzemesi var. Ayrıca farklı süspansiyonlar ve akustik özellikli daha kalın camlar var. Hb egea yalıtımıyla gerçekten şaşırtır. Trim seside bende hiç yok. Paketim lounge plus.
    Desibel değeri olarak egea 4 db daha sessizdi. Desibel değeri logaritmik artar. 1 dblik artis %26 daha fazla gurultu demektir. Her 3 db de gürültü 2 katina çıkıyor anlamına gelir bu durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sepulnation -- 8 Eylül 2018; 0:56:57 >
  • Gorunuse onem veriyorsaniz gidip 2012 volvo s60 bakin, hem d sinifi hemde prestijli.fazla km ve yasi cok unursamadiginiz icin diyorum.Araba isi gosteristen ziyade ihtiyac meselesi, ona gore plan yapmak lazim.Clio kucuk olmasi edc sanzumani ike sehir icinde ideal olabilir ama kalabalik bir ailede , uzun yolda yapiliyor ise ust segment daha mantikli

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.