Şimdi Ara

Clio III Teki Fiyasko ?? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
18.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • megane 2 dci'ların eski 90 küsür beygirlik modellerinden sonra, 105 beygirlik dizel modelleri geldiğinde uğramıştım ben de bir renault plazaya (ankara'nın en büyük renault bayisi), sormuştum elemana "bu 105'likler çıktı, yanında 90'lıkları niye sergiliyosunuz" diye, "abi 90'lıkları daha çok istiyorlar" demişti. "hade len" demedim ben de. "öyledir kesin" deyip geçtim. cahile laf anlatmak zordur...
  • konu gene hortladı
  • Kardeşim clio III lerin kapı plastiklerinden açılmış konu nerelere gelmiş defaaten konuşuldu.

dinamiklerde kapı içleri kaliteli plastik olması avantaj çünkü kumaş kirleniyor.
    autantiklerdede kapı içleride yine plastik eskileri kumaştı.
    puntonun ne olur bagajını açın ve bağlantı yerelerindeki kaynağa bir bakın sanki mahallede atılmış gibi bakın allah aşkına sonra clioya bir bakın. bagajlarını komple bir inceleyin. direksiyona oturmadan, sonra plastiklerine dokunun ve parmaklarınızla itin.

Kardeşim donanım herşey değildir, para konusunda uygunu pazarlıkla yada kampanyayla yakaladınmı tuş yapacaksın, yoksa ikinci ele devam edeceksin.

Punto hala kısa süreli kullanımlarda dahi heryerinden ses gelen ve kısa sürede dökülen bir araç,

meganın pirevera versiyonu hariç clioIII ün dinamiği meganın tüm modellerinden donanımlı, mp3, deri direksiyon ve vites topuzu, yumuşak ön göğüs, ve arka kapılar otomatik. ABS buarada clionun tüm modellerinde standart. Arka frenlerin kampana olması dez avantaj değildir, Türkiyede yapılmış tüm testlerde clioIII kendi sınıfında en kısa mesafede durmayı başarmıştır. Türkiyede üretilen clio ların 100 tanesinden 80 i dünyaya bursadan gidiyor. 2006 yılın otomobili ve euro encapta 5 yıldızı var. Bagajı kendi sınıfında 288 lt ile lider. İç hacmi ise kendi sınıfında genişlik olarak lider. Fiyat olarakta araştırıpı bulun ve sağlamlığın ve ekonominin keyfini çıkaracaksın.

Test sürüşü yapmadan araca oturmadan lütfen atıp tutmayalım, yanıltıcı ve yalan oluyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

oha 6 aylık konum hortlamış

bi 6 daha koy üstüne
  • herkesin kendi zevkidir saygılıyım.

şahsi fikrimi ifade etmem gerekirse;

bir arabada son bakacağım şeydir döşemelerin türü nevi cinsi.

arabayı bir makine olarak algılıyorum.

ondan beklediğim güvenli, sağlam ve verimli olması.

evimin oturma odası kadar konforlu olması son beklediğim şeydir.

deri koltuklara hala bir anlam veremiyorum. hem bakımı zor hemde deri olsun diye ekstra baya bir para istiyorlar. hayatta vermem.

( kimse alınmasın şahsi fikirlerim dedim başta bu gibi estetik şeyler zevk meselesi bence)

yani bugüne dek satın aldığım arabalarda döşemeler son baktığım yerlerdir diyebilirim.

ben motor kabinini daha ilginç bulanlardanım ve kabinin içindekini tabi.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 8 Kasım 2007; 23:35:18 >
  • clio 3 mü hadi canım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ısm@ılcngkc

clio 3 mü hadi canım

Sen Clio III e oturdunmu? Bırak oturmayı hiç kapısını açtın mı?
  • Clio II lerde azda olsa kumas kaplı bir yer var.Ama onemlı olan bence kumas veya plastık kullanılması degıl.Kullanılan malzemenın ne kadar kalıtelı oldugudur.Clio III te bayagı yol katetmısler.Bir oncekı serıye gore malzeme kalıtesı bır haylı artmıs
  • Hortlak konuya ben de bişiiler yazıyim.:)
    Clio III almak üzereydim ben de ama iç konforundan dolayı vazgeçyim 2000 lira daha koyup Honda City aldım. İyiki de öyle yapmışım.

Salonumdan daha çok vakit geçirdiğim arabamın iç konforu çok önemli benim için...

Bi de yukarılarda Toyota'ya bi sürü laf atılmış bunu da anlayabilmiş değilim.

Toyota fabrikasını gidin ve gezin. Bi de yerli araba fabrikası gezin. Kalite farkı nasıl çıkıyor ortaya görün. :)
  • Toyota ABD de çok satabilir ama güzel aracı yok TR de...

Renoyla karşılaştırın birebir renonun araçları iyi...

Daha güvenli daha teknolojik daha iyi yol tutuşlu...

Renoyu sevmem ama gerçek bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Toyota ABD de çok satabilir ama güzel aracı yok TR de...

Renoyla karşılaştırın birebir renonun araçları iyi...

Daha güvenli daha teknolojik daha iyi yol tutuşlu...

Renoyu sevmem ama gerçek bu

Çok enteresan...
    Sanırım ben karşılaştırmaktan anlamıyorum...
  •  Clio III Teki Fiyasko ??

clio initiale tr ye biraz zor gelir

Clio III Teki Fiyasko ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimeSLoRD -- 26 Kasım 2007; 2:28:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: TimeSLoRD

amaaaan sanki o kadar onemli
    clio değil mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

quote:

clio değil mi?

Sen clioIII ü kullandınmı? bindinmi , yanından dahi geçtinmi? Yapmayın böyle çocukça yorumlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguz1

quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

quote:

clio değil mi?

Sen clioIII ü kullandınmı? bindinmi , yanından dahi geçtinmi? Yapmayın böyle çocukça yorumlar.

kullandım.
    clio 2 de 3 te.
    demek istediğim bu araba clio...
    başlangıç fiyatı 25 bin olan bi araba.
    initiale arabanın bi kendisi kadar daha fiyat farkı dogurur.
    laguna ve ya velsatis için he r neysede bu arac renonun en ucuz fiyatlı arabası.
    insanlar bu arabayı ucuz oldugu için alıyor.
    kimse 50 bin lira vermez bi clio ya donanımı ne olursa olsun.
    dediğim gibi üstü başı clio bu arabanın...

• Baz donamını bilmiyorum.Ama Clio III HB bir önceki II göre daha kaliteli ve güvenilir.
    Ayrıca aşağıda verdiğim testte 2006 testinde Clio III 1.olmuş.Avrupa dergisinde Autosport motor &sport...

Clio III Teki Fiyasko ??
  • Altı üstü clioIII, sınıfında lider. n cap 5 yıldız. 2006 yılın otomobili, renonun en ucuzu, en sorunsuzu, tüm testlerde rakiplerinden önde, altı üstü clio, hocam 2008 e giriyoruz yakıt almış başını gidiyor, park sıkıntısı diz boyu. Sınıfında en geniş iç alan ve bagaj sağlayan model(288 lt)Böyle bir araç türkiyede üretilip 100 tanesinden 80 i dünyaya gidiyorsa bu türkiyedeki otomotiv sektörünün başarısıdır.

Lütfen küçümsemeyelim sw dan sonra daha önümüzdeki yıllarda sedanı gelecek ve ortalık karışacak

Altı üstü clio. Biraz daha düşünerek söyleyelim lütfen. hadi dacia desen albea desen sembol desen, palio desan anlıyacam da, ABS standart klima standart, çift hava yastığı standart, EBD AFU standart yapmayın ne olur insaf.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguz1

Altı üstü clioIII, sınıfında lider. n cap 5 yıldız. 2006 yılın otomobili, renonun en ucuzu, en sorunsuzu, tüm testlerde rakiplerinden önde, altı üstü clio, hocam 2008 e giriyoruz yakıt almış başını gidiyor, park sıkıntısı diz boyu. Sınıfında en geniş iç alan ve bagaj sağlayan model(288 lt)Böyle bir araç türkiyede üretilip 100 tanesinden 80 i dünyaya gidiyorsa bu türkiyedeki otomotiv sektörünün başarısıdır.

Lütfen küçümsemeyelim sw dan sonra daha önümüzdeki yıllarda sedanı gelecek ve ortalık karışacak

Altı üstü clio. Biraz daha düşünerek söyleyelim lütfen. hadi dacia desen albea desen sembol desen, palio desan anlıyacam da, ABS standart klima standart, çift hava yastığı standart, EBD AFU standart yapmayın ne olur insaf.

ya tamam inkar etmiyoruzki.
    bu dediklerinin hepsi var fazlasıda var.
    ama bu araba clio be hocam adı clio..
    simdi logana bu dediklerini ekleseler logan sınıfmı atlamış olur yoksa hala logan olarakmı kalır.
    ve ya albea ya.. farketmez.
    bizim milletimiz senelerce clio ya ucuz ve parcası ve servisi her yerde bulundugu için satın aldı.
    clio initiale versiyonu turkiyede ssatmayacagından dolayı getirilmez.
    kimse clio ya 45 50 bin vermez.
    onu demek istedim.
    insanlarımızın tabiki daha kaliteli ve donanımlı araba kullanmak en doğal hakkı.
    ama o fiyata üst sınıf bir araba almak varken kimse clio almaz...
    veya ben almam, sen alırmısın bilmem.
    keske standart donanım olarak en az dinamik versiyonunu verseler.

rakiplerine gelince rakipleride keşke reno kadar kaliteli ve uygun fiyatlı araba uretip satabilse.
    poloya boncuk ta taksan polodur. golf olmaz.
    corsa da corsa dır astra olmaz.
    clio da cliodur ona gore davranmak gerekir.
    ben clio ya türkiyede hak ettiğinden daha cok önem ve öncelik verildiği kanaatindeyim...

• Bir oranda size hak veriyorum, sizi anlamak için geçmişteki gençlik ve çocukluk dönemindeki türkiye şartlarına bakmak lazım.Biz binemediğimiz aracı ferrari olarak görürüz sahibi oluncada, insanoğlunun doğasında var bıkıverir ve soğur başka arayışlara girer. Buralarda bir yerde okudum toyotanın bir modeli varmı sahibi 10 yıla kadar sorunsuz binmiş, sonunda motorun bir parçası arıza yapmış aylarca aramışlar avrupa ve türkiyede bulunamamış ve hurdaya çıkarmış aracı. İthal araçlarda bu sorun bu kadar olmasada yaşanıyor. O yüzden opelin ve wosvagenin servis ve parça ücret ve bulunurluğuyla yerliler karıştırmamak lazım.

Renault ne yaptı ts12, 9, 19, bunlar herzaman sağlam taşraya giden parçası ucuz diye yıllardır sattı ve satacak.

Sizin yaşınızı bilmiyorum benim 32, ben memurum, memur olarak parayı düşünerek harcamamız lazım. şimdi ben Alman, polo alsam garanti bitse, bakım ücretleri ve parça bulunma sıklığı ve fiyatları ne olur. O araç ne yakar bu araç ne yakar ben buna bakarım. O yüzden Türkiye şartları diyoruz ya bunu demek istiyorum, herkesin parası bol değil, ama ben bu yaşta işadamı olsam neye binerim bilemem.
    Clioyada mersedes diyemeyiz ama artık şu yerli önyargımızdan kurtulalım, toyata burada, hundai burda,honda burda, citroen pejo ve fiat ortak araç üretiyor, wosvagen gelecek söylentileri var görüşmeler yapılıyor deniyor. Artık ayıralım araçları sembolle clioIII ü ayıralım. Ne kadar para o kadar köfte ama az paraya en fazla köfteyi kim veriyorsa yurdum insanı orada, güvenlikle berabar. 4 yıldızla değil 5 yıldızla. Beni kim aracında daha fazla güvende ucuza tutacaksa ben oradayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz1 -- 2 Aralık 2007; 12:52:57 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.