Şimdi Ara

clio III hangisini almalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2007 1.3mjet 75 bg punto mu satmaya yada takasa vermeye çalışıyorum,

Ve clio veya seat ibiza arıyorum,

clio için şöyle bir sorun olacak,

clio 1.2 80 bg benzinli mi yoksa 1.5 75 bg dizel mi hem daha az yakar hemde punto daki yavaş hızlanma saçmalığını yaratmaz ?

• 1.2 benzinli motor sizi delirtebilir. 1.5 75lik rahata erdirir özellikle yakıtı ve çekişi ile. Turbo ve dizel olması sebebiyle düşük devirlerde güzel torklar verir. 1.2 benzin tork fakiridir. Rampalarda aldığınıza pişman ettirir araç.
  • Anladım araçların torkları konusunda bilginiz var mı?
  • 1750rpm'den itibaren 180nm tork veriyor. şehir içi 5lt, şehir dışı 3,5lt fabrika değerleri var... 0-100km/h 15sn
    Ayrıca intercooler olmayan 65hp'lik 1,5Dci var. onlara da dikkat edin.. yakıtı fazla ve düşük güce sahip.

Puntonun torku ise 190nm 1750rpm'den itibaren veriyor. Clio'dan farklı olarak şehir içi 6,2lt yakıtı var. 0-100km/h 13,6sn

Puntodan daha iyi bir araç istiyorsanız 85lik, 90lık 1.5Dci bakmanız lazım veya 95lik 1.3mjet bakmanız gerekiyor.

Clio3 90hp modeli 200nm tork var ve 0-100km/h 11sn. 85'lik modelinin de torku aynı ve hızlanma 11,6sn gibi bir şey.
    En güzeli 90hp olan modellere bakmanız...extreme veya day & night modellerinde var. extreme modellerinin bazıları 75hp'lik...
  • Tam istediğim cevaplar teşekkürler :)
  • aracınızın ilanı var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sırf merakımdan soruyorum, Punto o kadar da kötü bir araç değil, neden Punto Evo ile devam etmiyorsunuz? 28-30 civarı evo dynamic dizel var galiba...
  • Punto'dan clioya geçilir mi pişman olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skayn -- 4 Şubat 2013; 17:32:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Hocam sırf merakımdan soruyorum, Punto o kadar da kötü bir araç değil, neden Punto Evo ile devam etmiyorsunuz? 28-30 civarı evo dynamic dizel var galiba...

+1
  • Clio az yakıyor puntodan bir de puntonun motoru hoşuma gitmiyor ilan aşağıdadır,

Puntomun tipini çok seviyorum ama gaza bastığımda hemen tepki almak istiyorum basıyorum 2 sn sonra fırlıyor o da saçma fırlıyor zamanında fırlamayan aracı ben napayım diyorum :) :P

punto şuan 6.5 yakıyor

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-grande-punto-punto-1.3-m.jet-cok-temiz-baby-maserati-105914292/detay/
  • Punto multijetin motoru 1.5 dci a göre daha randımansız maalesef dci dan daha çok yakıyor ve devirlenme aralığı daha yüksek.2 yıl punto evo m jet 75 hp kullandım 3 gün önce sattım bir daha alırmıyım almam.
  • Peki 3. seçenek olarak seat ibiza 2009 1.4 75 veya 85 bg lik lpg taktırarak ? :) Gerçi pahalı kalıyor clio nun yanında ama kalite olarak fark o kadar var mı sizce
  • Clio III, Punto'dan daha başarılı bir araçtır. 1.2 motorlu versiyon performans açısından yetersiz. 1.5 dci 85 veya 90'lık modellerden almanızı tavsiye ederim. Sessiz, performanslı, güvenli bir araç.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.