Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.864
Cevap
80
Favori
1.592.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese Selamlar; Foruma yeni katıldım ,konuşulanları okuduğumda tam aradığım yer dedim.
    Benim de 2004 Clio 1.2 Hb aracım var, aracımın klimasını kullanıp kapatınca rutubet ve toz karışımı bir koku geliyor. klimayı tekrar açınca koku gidiyor. Bu sorunum maalesef aracı sıfır aldığım günden beri var. 1 kez serviste henkelin ürünü ile buhar şeklinde temizlettim ve polen filtresinide değiştirdim sonuç yine aynı değişmedi sırf bu yüzden arabamı değiştirmeyi düşünüyorum bu konuyla ilgili bilgisi olanlardan yazmalarını rica ediyorum saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: xrelax

Herkese Selamlar; Foruma yeni katıldım ,konuşulanları okuduğumda tam aradığım yer dedim.
    Benim de 2004 Clio 1.2 Hb aracım var, aracımın klimasını kullanıp kapatınca rutubet ve toz karışımı bir koku geliyor. klimayı tekrar açınca koku gidiyor. Bu sorunum maalesef aracı sıfır aldığım günden beri var. 1 kez serviste henkelin ürünü ile buhar şeklinde temizlettim ve polen filtresinide değiştirdim sonuç yine aynı değişmedi sırf bu yüzden arabamı değiştirmeyi düşünüyorum bu konuyla ilgili bilgisi olanlardan yazmalarını rica ediyorum saygılar...

polen filtresini degistirseniz. bi de surekli ic sirkülasyonda kalmış olabilir mi
  • Benim sümbülüm 1.5 DCİ...
  • Arkadaşlar aracının far ayarını kendi yapan var mı aramızda? Clio larda bu iş nasıl yapılıyor, neye dikkat etmek lazım?
  • selam arkadaslar. forumdaki ilk yazim. cliocularin arasina bende geleyim dedim.

bende hb 1.5 dci 2005 var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: illakihb

selam arkadaslar. forumdaki ilk yazim. cliocularin arasina bende geleyim dedim.

bende hb 1.5 dci 2005 var.

hoşgeldin aramıza illakihb paylaşımlarını bekliyoruz
  • arkadaşlar hepinize merhaba.

çoğunuz anlarsınız. 2004 clio ii dizel HB almayı düşünüyorum. bir araç buldum, 62000de ve 18250 isteniyor. klima abs hava yastığı metalik boyalı. eder mi sizce?

lütfen acil cevaplarınızı bekiyorum.

teşekkürler
  • Bende kendim yapmaya çalışmıştım EN.ES ama her denememde yola çıktıktan sonra memnun kalmadım.Sıkılıp servise yaptırdım sonra.Servis sağ farı sola göre biraz daha yukarı ayarlıyor sanırım.Sol taraf göz almasın diye karşıdan gelen araçların biraz daha aşağıda sanırım.
  • bunun yüzünden araba değiştirilmez. çok yaygın bir problem bu. aracınızın polen filtresini değiştirirseniz bir süre bu durumdan kurtulabiliyorsunuz.

quote:

Orjinalden alıntı: xrelax

Herkese Selamlar; Foruma yeni katıldım ,konuşulanları okuduğumda tam aradığım yer dedim.
  • Bende de klimayı ilk açtığım zaman nemli bi koku geliyor daha sonra kayboluyor.Polen filtresini değiştirdim hala aynı.
  • Ya aslında benim far ayarı yapma isteğimin nedeni tam olarak buydu

Sağ far sola göre daha fazla gösteriyor ve dengesiz bi aydınlatma oluyor. Ama dediğin çok mantıklı. En iyisi hiç ellememek.Tşkler.

quote:

Orjinalden alıntı: Falmor

Bende kendim yapmaya çalışmıştım EN.ES ama her denememde yola çıktıktan sonra memnun kalmadım.Sıkılıp servise yaptırdım sonra.Servis sağ farı sola göre biraz daha yukarı ayarlıyor sanırım.Sol taraf göz almasın diye karşıdan gelen araçların biraz daha aşağıda sanırım.
  • Bende dün bi ilan gördüm 2005 model için 18500 yazmış 40 bin km.de

Aracın durumu önemli burada kaza/değişen/boya vs. bide dizel araçların bakımı önemli. Çok yüksek km. tavsiye edilmiyor forumda okuduklarım kadarıyla.

quote:

Orjinalden alıntı: ahremanes

arkadaşlar hepinize merhaba.

çoğunuz anlarsınız. 2004 clio ii dizel HB almayı düşünüyorum. bir araç buldum, 62000de ve 18250 isteniyor. klima abs hava yastığı metalik boyalı. eder mi sizce?

teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahremanes

arkadaşlar hepinize merhaba.

teşekkürler

kardes selam seni yanlis yonlendirmis olmayayim ama bende 2005 clio dizel hb aldim 1 hafta once 72.000 de 60.000 bakimi yapilmis. Sahibinden aldim. 17.250 ytl ye bunu bulmadan 1 gun once ayni model ayni km de araci bana 19.000 ytl e soyleyen bir galericiden alacaktim az daha sen degerlendir derim. bana fiyat biraz fazla geldi.

bide eger 60.000 bakimi yapilmamissa oda sana 700 milyona patlar bilgin olsun.

• çok sağol kardeş. sahibinden bulabilirsem daha iyi olacak. ya da galeriyle çok sağlam pazarlığa oturmam lazım.
  • Merhaba arkadaşlar...
    Geçen hafta pazar günü Kastamonu - Malatya arasında 720 Km'lik bir seyahat gerçekleştirdim.Rotamı mercedes - benz sitesindeki rota planlamasından yapınca resmen keçi gibi dağların ormanların hiç kimselerin olmadığını yollardan köylerden falan geçtim.Açıkçası oldukçada korktum bu ıssız yollardan arabaya bir şey olurda buralarda kalırım diye.
    Kastamonu - Tosya - İskilip - Çorum - Sorgun - Şarkışla - Kangal - Hekimhan ve Malatya toplam 720 km 11: 15 saat'te 100 ytl'lik benzin harcadım klimam oldukça azbir süre açıktı.
    Ayrıca maalesef yol çalışması nedeni ile arabam berbat oldu tavan hariç geri kalan heryerini gaz ile temizleyip ziftleri arındırmak zorunda kaldım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: efemertmetin

Merhaba arkadaşlar...
    Geçen hafta pazar günü Kastamonu - Malatya arasında 720 Km'lik bir seyahat gerçekleştirdim.Rotamı mercedes - benz sitesindeki rota planlamasından yapınca resmen keçi gibi dağların ormanların hiç kimselerin olmadığını yollardan köylerden falan geçtim.Açıkçası oldukçada korktum bu ıssız yollardan arabaya bir şey olurda buralarda kalırım diye.
    Kastamonu - Tosya - İskilip - Çorum - Sorgun - Şarkışla - Kangal - Hekimhan ve Malatya toplam 720 km 11: 15 saat'te 100 ytl'lik benzin harcadım klimam oldukça azbir süre açıktı.
    Ayrıca maalesef yol çalışması nedeni ile arabam berbat oldu tavan hariç geri kalan heryerini gaz ile temizleyip ziftleri arındırmak zorunda kaldım.

tam olarak anlamadim 720 km de 100 ytl lik benzin mi harcadin bence gayet basarili dizeller o kadar yol yapiyor diye biliyorum.

clio 1.5 dci 65 hb nin sehirler arasinda ne kadar yaktigi ile ilgili bir yaziya rastlamadim arkadaslar paylasabilecek varmi? Kendi arabami karsilastirmak acisindan.

• quote:

Merhaba arkadaşlar...

4.8 lt / 100 km hic inandırıcı bir rakam degil. heleki o yol koşullarında. tekrar bir teyit etseniz bu tüketimi. bir yanlışlık olmalı.

• Bence efemertmetin arkadaşımın tüketimi uzun mesafede normal.Bende uzun yolda 100 kmde 5 litre benzin tüketiyorum.(SYMBOL 1.4 8V)
  • quote:

Orjinalden alıntı: hicretkus

quote:

Merhaba arkadaşlar...

4.8 lt / 100 km hic inandırıcı bir rakam degil. heleki o yol koşullarında. tekrar bir teyit etseniz bu tüketimi. bir yanlışlık olmalı.

valla ben kendiminkini söyleyeyim: istanbul trafiğinde şehir içi 80ytl ile 300-330 km yol gidiyorum buda ortalama km de 0,25ykr -024ykr eder

• Merhaba arkadaşlar. 31 Ağustos 2007 Cuma günü ikinci Clio'mu aldım. 29 Haziran 2007 tarihinde, yani iki ay önce, 2000 Clio HB 1.4 RTA aracımı (87.400 km) 11.450 YTL'ye satmıştım. 31 Ağustos Cuma günü, 2005 Clio HB Dinamik 1.4 16 Valf (29000 km) aracı 17.450 YTL'ye satın aldım. Araçtan oldukça memnunum, iki Clio arasında dağlar kadar fark olduğunu söylemeden edemeyeceğim, hem sürüş keyfi, hem de iç donanım bakımından. Yakıt sarfiyatına gelince, şehir içinde 6,5 litre civarı yakıyor. 1 haftalık ortalama 580 km'de 6,4-6,5 arası değişiyor.

CLIO II SAHİPLERİ

CLIO II SAHİPLERİ

CLIO II SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virgull -- 8 Eylül 2007; 22:31:35 >

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.