Şimdi Ara

Clio Grand Tour (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.855
Cevap
17
Favori
395.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok yardımcı oldunuz gerçekten teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkun30100

arkadaşlar bu arabaların sorunsuz ve temiz olarak en ucuzu ne kadardan başlıyor?

25000 -32000 arasında değişir. Model, yakıt, km ve temizliğine göre fiyat farkları oluşuyor. Sahibinden com sitesine bakarsan daha iyi netice alabilirsin...
    Kolay Gelsin
  • öncelikle herkese merhabalar ben geçen kasım ayın da clio grand tour night & day 1.5 dci 90 bg euro 5 aldım. öncelikli hedefim daha düşük bir modelini almaktı fakat ellerinde kalan tek model olduğu için biraz zorunlu bir şekilde bu araçta karar kıldım. fakat oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim. yakıt konusunda olabildiğince düşük ve şehir için ön görülen 100 km'de 4.9 ortalamasını çoğu zaman tutturmaktayım. Şehirler arası sürüşte de hemen hemen 4.9 yakın değerlerdeyim fakat şehirler arası yollarda 120-140 arası bir standartta sürüş yaptım. Şuana kadar 18.000 km yol yaptım. Olabildiğince memnunum. Benim forumda sormak istediğim bir durum var. Arabanın rengi beyaz ve bel altı çizikleri oluştu. Ben arabayı komple mat siyah karbon folyo ile kaplatmayı düşünüyorum. Fikirleriniz ne olur acaba? Her iki tamponda plastik ve çiziklerden dolayı rahatsızlık oldum. ayrıca arabanın boyasına çok fazla birşey olmasını istemediğimden dolayı koruyucu kaplatacaktım baktım ayni maliyet komple siyah yapayım diyorum.

• 1.2 75 bg Sport tourer modeliyle grand tour aynimi yani motor senegi vs...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi akşamlar arkadaşlar clio grand tour arabamın hız sabitleyicisi arızalandı düğmeye bastığım zaman tık diye geri atıyor yani düğme tutmuyor ancak düğmeye basılı tutulursa o şekilde gidiliyor büyük ihtimalle düğme arızalı arabam garanti kapsamında servise götürücem bu arızayı garanti kapsamında yaptırabilirmiyim hiç başına gelen arkadaş varmı şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbmehmet -- 9 Eylül 2013; 18:55:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

quote:

Orijinalden alıntı: mustafatay

quote:

quote:

quote:

90 Beygir Night & Day 2012 model şu an 6 binde Ankarada yaşıyorum. Şehir içi ortalaması 5.7'nin altına hiç düşmedi. Fabrika verilerinde 4.9 yazıyordu...

arkadaşım bendede 2012 1,5 gt nay&day 90 bg lik var şubat ayında aldım şuan 33000km de 5 kere uzun yol yaptım hergün 50 km şehir içi yol yapıyorum
    rodaj zamannı bile bende bukadar yakmadı
    benim şehir içi 4,3 ile zorladıgım zamanda en fazla 4,7 yakıyor hep depo fuul doldururum şehir içi 1075 ile 1150 arası yol yaparım
    uzun yoldada basmadan 90 ila 100 arası giderek 3,6 yı gördum
    ama bastıgım zaman 130 ila 150 arası en fazla 4,2 yi gördüm uzun yoldada sakin kullanımda 1400 km garanti ankarada oturuyorum

Abi senin ortalama bilgisayarın gösterdiği mi yoksa kendi ölçümün mü ? 5.7 bilgisayarda gözüken ortalama belki kendimiz ölçersek daha doğru olur ?

dedimya ben depoyu hep fuul lerim her seferindede sıfırlarım gösterge de gözükenle benim kendi ölçümlerim tutuyor
    ben yakıttan çok memnunum

Abi Ramazan'dan önce Antalya'ya gittik 550 KM. Depoyu fulleyip yola çıktık ama göstergeleri sıfırlamadık. Ankara'dan yola çıktığımızda ortalama tüketim 6.1 litreydi. Antalya'ya vardığımızda 5.1 e düşmüştü. Dönüşte de 5.3 e çıktı.

ben yeni Antalya ya eylül 3 ünde 1 hafta tatile gittim depoyu fulledim herşeyi sıfırladım yola çıktım tam 548 km yol yaptım arabada 2 çocuk 2 de yetişkin 2de valiz vardı yani çok yük yoktu tekerleklere nitrojen bastırdım otele giriş yaptığımda daha 1002km var yazıyordu ortalama tüketimde 3,6 yazıyordu ama hiç 100 ü geçmeden ve de arabayı yormadan gittim videoya bile çektim afyon üzerinden gittim neyse ankara-antalya-alanya - alanya - Antalya - Korkuteli - burdur gezdim toplam 1700 km yol yaptım
    ankara ya geldiğmde 4,1 yakıt tüketimi ile geldim ( alanyada annem ve babamı aldım) yani dönerken 4 yetişkin 2 çocuk vardı arabada bu arada hız sabitleyiciyi çok fazla kullandım bunun faktörünü unutmamak lazım yakıttan çok ama çok memnunum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

90 Beygir Night & Day 2012 model şu an 6 binde Ankarada yaşıyorum. Şehir içi ortalaması 5.7'nin altına hiç düşmedi. Fabrika verilerinde 4.9 yazıyordu...

arkadaşım bendede 2012 1,5 gt nay&day 90 bg lik var şubat ayında aldım şuan 33000km de 5 kere uzun yol yaptım hergün 50 km şehir içi yol yapıyorum
    rodaj zamannı bile bende bukadar yakmadı
    benim şehir içi 4,3 ile zorladıgım zamanda en fazla 4,7 yakıyor hep depo fuul doldururum şehir içi 1075 ile 1150 arası yol yaparım
    uzun yoldada basmadan 90 ila 100 arası giderek 3,6 yı gördum
    ama bastıgım zaman 130 ila 150 arası en fazla 4,2 yi gördüm uzun yoldada sakin kullanımda 1400 km garanti ankarada oturuyorum

Abi senin ortalama bilgisayarın gösterdiği mi yoksa kendi ölçümün mü ? 5.7 bilgisayarda gözüken ortalama belki kendimiz ölçersek daha doğru olur ?

dedimya ben depoyu hep fuul lerim her seferindede sıfırlarım gösterge de gözükenle benim kendi ölçümlerim tutuyor
    ben yakıttan çok memnunum

Abi Ramazan'dan önce Antalya'ya gittik 550 KM. Depoyu fulleyip yola çıktık ama göstergeleri sıfırlamadık. Ankara'dan yola çıktığımızda ortalama tüketim 6.1 litreydi. Antalya'ya vardığımızda 5.1 e düşmüştü. Dönüşte de 5.3 e çıktı.

ben yeni Antalya ya eylül 3 ünde 1 hafta tatile gittim depoyu fulledim herşeyi sıfırladım yola çıktım tam 548 km yol yaptım arabada 2 çocuk 2 de yetişkin 2de valiz vardı yani çok yük yoktu tekerleklere nitrojen bastırdım otele giriş yaptığımda daha 1002km var yazıyordu ortalama tüketimde 3,6 yazıyordu ama hiç 100 ü geçmeden ve de arabayı yormadan gittim videoya bile çektim afyon üzerinden gittim neyse ankara-antalya-alanya - alanya - Antalya - Korkuteli - burdur gezdim toplam 1700 km yol yaptım
    ankara ya geldiğmde 4,1 yakıt tüketimi ile geldim ( alanyada annem ve babamı aldım) yani dönerken 4 yetişkin 2 çocuk vardı arabada bu arada hız sabitleyiciyi çok fazla kullandım bunun faktörünü unutmamak lazım yakıttan çok ama çok memnunum

Abi geçen hafta Ankara'da otobandan git gel yaklaşık bir 200 KM yol yaptım o gün özellikle sıfırlamıştım sıfırlamadan önce tam 6.5 ltireydi ortalama dediğin gibi 100 ü geçmeden pedala hafifçe dokunuca ortalama tüketim 4.9'a indi belki biraz daha uzun gitmiş olsam daha da inerdi ama senin rakamlar gerçekten harika biz yakalayamadık o değerleri

• selamun aleyküm hayırlı akşamlar.
    kendimize 225-30 bin tl civarında 1.5 megane 2 veya 1.6 linea düşünüyorduk ama üst komşumuzun 2009 model 1.5 57000 km deki aracını satılığa çıkartması ve bizde komşumuzun arabasını kullanış tarzını ve motorunda herhangi bir sıkıntı olmadığını bildiğimiz için gt almaya karar verdik.2009 1.5 57 binde otantik+ stil paketli arac için 25 bin tl de anlaştık.sizce nasıl fiyat?
    Aslında fiyat konusunda çok sıkı pazarlık yapmadık çünkü hem binamızın önünde duran bildiğimiz bi araba olduğu için hemde babamın "temiz olsun 1 lira fazla olsun başkasının bilmediğin arabasını alacağına bildiğin arabayı al 1 lira fazla ver" demesi üzerine 25 bin tl de anlaştık.ay sonuna kadar kendine yeni araba alcak satışını öyle alacaz ama inanın askerin şafak saydığı gibi gün sayıyorum çünkü ilk arabamız olacak.Aylar öncesinden torpıdo parlatıcılarını,lastik sütlerini,yıkama setini,kokusunu vs aldım evde hazır bekliyor o derece yani
    Şimdiii....
    forumu baştan sona okudum ve az once bitirdim.Sakin bi sürüş tarzım var.uzun yola çıkacagımız zaman arabada 4 yetişkin olacak ve bagaj full dolu olacak şekilde ortalama 100 km hızla yakıt tüketimim ne olur?3.8 diyeni de gördüm 5.0 diyenide.3.8 i görenler sanırım arabada tek iken görmüştür o rakamları.
    ayrıca 2009 makyajlı kasa otantiklerde yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimini ve ortalama hızı gösteriyormu?
    bide rennault a orta kolcak,bagaj havuzu ve arka park sensörü için mail atmıştım 1 gün sonra beni aradılar.bagaj havuzunun bulunmadığını,orta kolcagın işçilik dahil 550 tl olduğunu ve arka park sesörünün göstergeli olanlarının 205,sadece sesli olnlarının ise 120 tl olduğunu söylediler.sesi park sensörünün fiyatı iyi gibi geldi bana sizler neler düşünüyorsunuz?
    biliyorum çok konuştum farkındayım ama hakkınızı helal edin lütfen.
    Aklıma gelenler şimdilik bunlar daha sonra tekrardan başınızı ağrıtırım
    Hepinize kazasız belasız güzel sürüşler diliyorum.
    EDİT:EKLEME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.ERTEN -- 18 Eylül 2013; 21:17:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

selamun aleyküm hayırlı akşamlar.
    kendimize 225-30 bin tl civarında 1.5 megane 2 veya 1.6 linea düşünüyorduk ama üst komşumuzun 2009 model 1.5 57000 km deki aracını satılığa çıkartması ve bizde komşumuzun arabasını kullanış tarzını ve motorunda herhangi bir sıkıntı olmadığını bildiğimiz için gt almaya karar verdik.2009 1.5 57 binde otantik+ stil paketli arac için 25 bin tl de anlaştık.sizce nasıl fiyat?
    Aslında fiyat konusunda çok sıkı pazarlık yapmadık çünkü hem binamızın önünde duran bildiğimiz bi araba olduğu için hemde babamın "temiz olsun 1 lira fazla olsun başkasının bilmediğin arabasını alacağına bildiğin arabayı al 1 lira fazla ver" demesi üzerine 25 bin tl de anlaştık.ay sonuna kadar kendine yeni araba alcak satışını öyle alacaz ama inanın askerin şafak saydığı gibi gün sayıyorum çünkü ilk arabamız olacak.Aylar öncesinden torpıdo parlatıcılarını,lastik sütlerini,yıkama setini,kokusunu vs aldım evde hazır bekliyor o derece yani
    Şimdiii....
    forumu baştan sona okudum ve az once bitirdim.Sakin bi sürüş tarzım var.uzun yola çıkacagımız zaman arabada 4 yetişkin olacak ve bagaj full dolu olacak şekilde ortalama 100 km hızla yakıt tüketimim ne olur?3.8 diyeni de gördüm 5.0 diyenide.3.8 i görenler sanırım arabada tek iken görmüştür o rakamları.
    ayrıca 2009 makyajlı kasa otantiklerde yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimini ve ortalama hızı gösteriyormu?
    bide rennault a orta kolcak,bagaj havuzu ve arka park sensörü için mail atmıştım 1 gün sonra beni aradılar.bagaj havuzunun bulunmadığını,orta kolcagın işçilik dahil 550 tl olduğunu ve arka park sesörünün göstergeli olanlarının 205,sadece sesli olnlarının ise 120 tl olduğunu söylediler.sesi park sensörünün fiyatı iyi gibi geldi bana sizler neler düşünüyorsunuz?
    biliyorum çok konuştum farkındayım ama hakkınızı helal edin lütfen.
    Aklıma gelenler şimdilik bunlar daha sonra tekrardan başınızı ağrıtırım
    Hepinize kazasız belasız güzel sürüşler diliyorum.
    EDİT:EKLEME

a.s. ben de yaklaşık 7-8 aydır gt.2010 auth. var.geçtiğimiz günlerde memleket e gittim geldim.toplamda 1300 km. civarı yol yaptım. aracım genelde dolu olarak seyahat ettim.gidişim ortalama 100-120 km. aralığındaydı. 500 km. sonra 4,5 litre yakıt tükettim. ancak dönüş yolunda işi biraz abarttım.140-160 km. aralığında geldim ayrıca gebze den köprüye 2 saatte dur kalk gelebildim.bu şekliyle 5,2 yaktı.
    alacağınız araç için temiz diyorsunuz.faz 2 mi bilmiyorum ama eğer faz 2 ise 25 normal bir fiyat.
    dediğiniz tarz daki aksesuarları dışarda yaptırırsanız size daha uyguna gelebilir kanaatindeyim. sesli dediğimiz park sensörleri piyasada takması dahil 70-80 ne bulabilirsin.bagaj havuzunu internetten arattır sipariş ver. bence bunlar için reno nun kapısını bile çalmaya gerek yok.

• akorkut72 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.100-120 km hızda 4.5 lt bence çok iyi bi rakam.yüksek hızda ve İstanbul trafığine girdiğinizde 5.2 lt yakmış oda fena değil.bende pendikte ikamet ediyorum İstanbul avrupa yakasına yılda 1-2 kez ya geçerim ya geçmem evim pendik te işim tuzlada oyuzden trafiğe girmeyeceğim için sıkıntı yok
    evet araç makyajlı kasa yani faz2.
    aksesuar konusuna gelince kolçak ve bagaj havuzunu dışarıdan temin edecem ama park sesörünü renaultta taktırmayı düşünüyorum 40-50 tl lik bi fark için başka yere gitmeyeyim diyorum çünkü delinecek,elektronik aksamlarla oynanacak vs vs ii şansa bırakmamak için renault yetkili servsisine gitmeyi düşünüyorum malumunuz ilk aracımız olacak

• arkadaşlar clio grand tour için kolçak alan var mı? varsa nereden ve ne kadara temin ettiniz? taktığınızda koltuk ayarlarına herhangi bir zararı var mı? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler (aracım 2009 model)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdemir301 -- 22 Eylül 2013; 23:44:28 >
  • Arkadaşlar 2011 model grande tour 58,000KM de tramer 1,000TL kadar hasar kaydı var. 23,500,00TL fiyatı var. Bu fiyat sizce iyi midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: isobay

Arkadaşlar 2011 model grande tour 58,000KM de tramer 1,000TL kadar hasar kaydı var. 23,500,00TL fiyatı var. Bu fiyat sizce iyi midir?

motor/donanım seviyesi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdemir301

arkadaşlar clio grand tour için kolçak alan var mı? varsa nereden ve ne kadara temin ettiniz? taktığınızda koltuk ayarlarına herhangi bir zararı var mı? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler (aracım 2009 model)

Piyasada uyumlu kolçaklar var fakat orjinalin görünüm ve uyumu çok başka. Tabi haliyle fiyatı bayağı bir tuzlu oluyor. Geçen hafta yetkili servise sorduğumda 400 TL fiyat verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 1 Ekim 2013; 13:20:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackEagle

quote:

arkadaşlar clio grand tour için kolçak alan var mı? varsa nereden ve ne kadara temin ettiniz? taktığınızda koltuk ayarlarına herhangi bir zararı var mı? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler (aracım 2009 model)

Piyasada uyumlu kolçaklar var fakat orjinalin görünüm ve uyumu çok başka. Tabi haliyle fiyatı bayağı bir tuzlu oluyor. Geçen hafta yetkili servise sorduğumda 400 TL fiyat verdiler.

http://www.n11.com/araca-ozel-lux-kolcak-ve-koldayama-P15692461
    buradaki kolçak nasıldır acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BlackEagle

quote:

http://www.n11.com/araca-ozel-lux-kolcak-ve-koldayama-P15692461
    buradaki kolçak nasıldır acaba?

Orjinalden sonra piyasada alınabilecekler içerisinde en iyisi diyebilirim. Yalnız montajı bardaklık üzerine yapıldığından, bardaklıktan feragat etmek durumunda kalıyorsunuz.

Bunlar da yetkili serviste satılan orjinal kolçağa ait görseller:

Clio Grand Tour  Clio Grand Tour

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 1 Ekim 2013; 16:04:26 >

• Arkadaşlar bizde clio GT 1.2 aldık. Ama lastikler biraz değil baya bir yıpranmış. Sizin tavsiyeniz hangi lastik çeşidini almalıyım. üzerinde bulunan Dunlop 185/60 R15 84H Sp Sport 01 lastikler kendi orjinal lastikleri. orjinal lastiklerini mi almalıyım. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir.
  • magical99 M kullanıcısına yanıt
    bence türkiye şartlarında lastiklerin en uzun süre gitmesini istiyorsanız bridgestone almalısınız benim aracın üzerinde continental vardı ve 46000 km gitti ama arkadaşın hondasında bridgestone b250 vardı ve daha yeni değiştirecek 62000 km oldu bende 1 sene önce er300 aldım ve memnunum şimdi turanzanın yeni serisi t001 çıkmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdemir301 -- 4 Ekim 2013; 11:15:58 >
  • brigston dan şaşma derim türkiye şartlarında gayet dayanıklı bir lastik
  • Kullanmaya bağlı değişir bence benim aracımdakiler hala orjinal lastikleri dunlop ve 72.000km de...diş derinliğinde de bir problem yok kışı rahat rahat çıkartır.Ancak araçlarda çekiş kontrol sistemi olmadığından patinaja düşme ihtimali çok olduğu için genelde ön lastikler hızlıca bitiyor.Clio GT lerin tek eksiği esp&asr bence.Tabi bir de arka koltukların fazlaca sarsılması...
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.