Şimdi Ara

Citroen c4 angel far seviye motoru montajı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
4.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

uzun süredir angel far üzerinde modifikasyonlar yapıyorum, orjinal fara kıyamadığımdan uzun süre far motoru aradım ama neredeyse far kadar pahalıya satıyorlardı.
    en sonunda orjinal farı açıp içinden çıkarmaya karar verdim.
    far açma konusunun ne kadar zor olduğunu anlatmaya gerek yok heralde, fön makinası, sıcak su , tavsiye edenleri duydum ama işe yaramıyor.
    en güzel yöntem bence elektrikli sobanın önünde iki dakika bekletmek. sonra elinize fırın eldiveni giyin ufak ufak zorlayarak farı açabilirsiniz. tamamını tek seferde açamazsınız bölge bölge açarak ilerlemeniz gerek.

ekteki resimler orjinal fara ait, motorun vidaları dahi sökmek çok zor çünkü öndeki ışık yansıtıcı parlak parça çıkmıyor, hiçbir vida yada geçme montaj noktası bulamadım. orjinal fara zarar vermek istemediğim içinde kırmadan çıkarmaya çalıştım.

Sonar marka angel farı açtıktan sonra ön parçayı çıkarın , buraları anlatmaya gerek yok heralde, cam çıkarılacak sonra siyah ön kısım çıkarılacak ve aşağıdaki görüntüye sıra gelecek.
    Bu parçayı çıkarmak için iki vida ve sağa sola yön ayarı yapmaya yarayan sonsuz vida çıkarılması gerek.

daha sonra boş far motoru çıkarılacak.

bu resimde orjinal fardan çıkan far motoru görülüyor, bunun başındaki top sonar farın içindeki üst vidanın yeri olan deliğe girecek, pıt diye giriyor ve oturuyo, böylece far aşağı yukarı ve sağa sola hakeket edebilir duruma geliyor. resimde görülen kırmızı mavi kablolu beyaz soket far motoruna takılacak. yani sonar firması orjinal far motoru takılabilsin diye soketi hazırlamış koymuş

bundan sonra sonar marka angel farınızı içerden aşağı yukarı seviye ayarı yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi substation -- 8 Şubat 2010; 14:35:35 >

• Peki, farın camını tekrar nasıl monte ettiniz acaba?
  • 4 tane küçük vida ile, şeffaf mika ön camdan siyah tabana geçecek şekilde ince uçlu matkap ile delip daha sonra 1,5 cm boyunda vida ile iki parçayı birbirine tutturuyorsunuz. daha sonra çepeçevre etrafını silikonluyorsunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.